mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Nyskie priorytety

Nyskie priorytety

Priorytetowym zadaniem inwestycyjnym z zakresu komunikacji i transportu drogowego dla powiatu nyskiego uznano wybudowanie w ciągu drogi krajowej nr 46 Kłodzko - Nysa - Opole obwodnicy północnej Nysy oraz wybudowanie obwodnicy wschodniej w ciągu drogi krajowej nr 41 Nysa - Prudnik - Trzebina - granica państwa.

W styczniu br. burmistrz Nysy podpisał wraz z pozostałymi przedstawicielami powiatu nyskiego oraz gmin stanowisko w sprawie budowy obwodnic dla Nysy. Budowa obwodnic będzie w konsekwencji kontynuacją modernizacji tych ciągów drogowych.

Uprzednio w drodze nr 46 wybudowano obwodnice: Kamienicy, Paczkowa, Otmuchowa z jednej strony a wcześniej Grabina oraz Malerzowic, natomiast w drodze nr 41 wybudowano obwodnicę Prudnika. W chwili obecnej obciążenie ciężkim ruchem (tranzyt) w mieście stało się bardzo uciążliwe dla mieszkańców oraz pogorszyła się płynność ruchu mimo wybudowania i zmodernizowania skrzyżowań (ronda).

Plan przestrzennego zagospodarowania miasta Nysy zabezpiecza tereny pod budowę tych obwodnic. Konwent wniósł do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad o wprowadzenie w planach do realizacji na lata 2008 - 2012 powyższych zadań.

Przeczytaj także:

Opolskie projekty drogowe (2005-12-06)

Tematy w artykule: obwodnice opolskie

Podobne wiadomości:

Remont na A4 - koniec trzeciego etapu

Remont na A4 - koniec trzeciego etapu

Polskie drogi 2016-05-27

Ruszył remont na autostradzie A4. Bedą korki!

Ruszył remont na autostradzie A4. Bedą korki!

Polskie drogi 2016-04-04

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie ceny
Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie ceny
Polscy klienci mogą już składać zamówienia na nowego Mercedesa CLS. Model, który zadebiutował pod koniec listopada na salonie motoryzacyjnym w Los Angeles kosztuje od 350 500 zł.