mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Nyskie priorytety

Nyskie priorytety

Priorytetowym zadaniem inwestycyjnym z zakresu komunikacji i transportu drogowego dla powiatu nyskiego uznano wybudowanie w ciągu drogi krajowej nr 46 Kłodzko - Nysa - Opole obwodnicy północnej Nysy oraz wybudowanie obwodnicy wschodniej w ciągu drogi krajowej nr 41 Nysa - Prudnik - Trzebina - granica państwa.

W styczniu br. burmistrz Nysy podpisał wraz z pozostałymi przedstawicielami powiatu nyskiego oraz gmin stanowisko w sprawie budowy obwodnic dla Nysy. Budowa obwodnic będzie w konsekwencji kontynuacją modernizacji tych ciągów drogowych.

Uprzednio w drodze nr 46 wybudowano obwodnice: Kamienicy, Paczkowa, Otmuchowa z jednej strony a wcześniej Grabina oraz Malerzowic, natomiast w drodze nr 41 wybudowano obwodnicę Prudnika. W chwili obecnej obciążenie ciężkim ruchem (tranzyt) w mieście stało się bardzo uciążliwe dla mieszkańców oraz pogorszyła się płynność ruchu mimo wybudowania i zmodernizowania skrzyżowań (ronda).

Plan przestrzennego zagospodarowania miasta Nysy zabezpiecza tereny pod budowę tych obwodnic. Konwent wniósł do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad o wprowadzenie w planach do realizacji na lata 2008 - 2012 powyższych zadań.

Przeczytaj także:

Opolskie projekty drogowe (2005-12-06)

Tematy w artykule: obwodnice opolskie

Podobne wiadomości:

Koniec remontu autostrady A4

Koniec remontu autostrady A4

Polskie drogi 2016-06-22

Remont na A4 - koniec trzeciego etapu

Remont na A4 - koniec trzeciego etapu

Polskie drogi 2016-05-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Studenci Skody zbudowali elektryczne buggy
Studenci Skody zbudowali elektryczne buggy
Co roku uczniowie szkoły zawodowej prowadzonej przez Skode budują swój pierwszy pojazd. Tym razem po trzech udanych projektach z ostatnich lat stworzyli elektryczne buggy o nazwie Skoda Element.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech