mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Nyskie priorytety

Nyskie priorytety

Priorytetowym zadaniem inwestycyjnym z zakresu komunikacji i transportu drogowego dla powiatu nyskiego uznano wybudowanie w ciągu drogi krajowej nr 46 Kłodzko - Nysa - Opole obwodnicy północnej Nysy oraz wybudowanie obwodnicy wschodniej w ciągu drogi krajowej nr 41 Nysa - Prudnik - Trzebina - granica państwa.

W styczniu br. burmistrz Nysy podpisał wraz z pozostałymi przedstawicielami powiatu nyskiego oraz gmin stanowisko w sprawie budowy obwodnic dla Nysy. Budowa obwodnic będzie w konsekwencji kontynuacją modernizacji tych ciągów drogowych.

Uprzednio w drodze nr 46 wybudowano obwodnice: Kamienicy, Paczkowa, Otmuchowa z jednej strony a wcześniej Grabina oraz Malerzowic, natomiast w drodze nr 41 wybudowano obwodnicę Prudnika. W chwili obecnej obciążenie ciężkim ruchem (tranzyt) w mieście stało się bardzo uciążliwe dla mieszkańców oraz pogorszyła się płynność ruchu mimo wybudowania i zmodernizowania skrzyżowań (ronda).

Plan przestrzennego zagospodarowania miasta Nysy zabezpiecza tereny pod budowę tych obwodnic. Konwent wniósł do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad o wprowadzenie w planach do realizacji na lata 2008 - 2012 powyższych zadań.

Przeczytaj także:

Opolskie projekty drogowe (2005-12-06)

Tematy w artykule: obwodnice opolskie

Podobne wiadomości:

Koniec remontu autostrady A4

Koniec remontu autostrady A4

Polskie drogi 2016-06-22

Remont na A4 - koniec trzeciego etapu

Remont na A4 - koniec trzeciego etapu

Polskie drogi 2016-05-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.