mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > O drogach w expose premiera

O drogach w expose premiera

O piątkowym expose premiera RP, Donalda Tuska, powiedziano i napisano już wiele. Tym razem przyglądamy się wypowiedzi nowego Prezesa Rady Ministrów tylko i wyłącznie pod kątem infrastruktury, a w szczególności rozwoju naszych dróg.

O drogach w expose premiera

"Wszystkie dotychczasowe rządy - bez wyjątku – mówiły, że trzeba je budować (polskie drogi) i żadnemu się to nie udało. Autostrad i przyzwoitych dróg jest skandalicznie mało. Co gorsza, ciągle wiele dróg tranzytowych przechodzi przez środek wsi i miast."

"Zmienimy to. Przyspieszymy budowę obwodnic i autostrad. Połączymy główne areny mistrzostw EURO 2012 siecią szybkich dróg. Przyczyną wolnego tempa budowy dróg i autostrad w Polsce przez ostatnie kilkanaście ostatnich lat były bariery prawne i proceduralne, brak decyzyjności i ciągłości w prowadzonych działaniach, niewydolne, złe zarządzanie oraz zbyt skromny budżet na budowę i remonty."

Czytaj więcej w blogu Janusza Piechocińskiego


Podobne wiadomości:

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Polskie drogi 2018-01-15

Komentuj:

~Greg 2007-11-28

Jedynie żałuję, że nikt do tej pory nie wpadł na pomysł, żeby budować skrzyżowania bezkolizyjne na drogach, które są. Nie wszędzie muszą być skrzyżowania. Czasami są drogi lokalne, które tylko przecinają drogi główne i wtedy wystarczyłoby zrobić wiadukty drogowe. Na głównych drogach zabronić poruszania się pojazdami rolniczymi natomiast ruch pieszych i rowerowy przenieść na małe dróżki pieszo-rowerowe, które nie muszą mieć właściwie żadnej nośności, a powinny powstawać wzdłuż wszystkich dróg głównych w Polsce. Jak do tej pory widziałem takie rozwiązanie na około 2-kilometrowym odcinku trasy nr 5 Wrocław-Poznań. Gdyby zapytać się kogokolwiek z GDDKiA czy znają koszt utrzymania dróg w polsce (czyli kiedy, który odcinek powinien być remontowany i za jaką kwotę) to odpowiedź jest jedna: NIE ZNANY JEST KOSZT. Wyjaśnię jeszcze, że chodzi mi o to, że każda technologia ma swoją wytrzymałość projektową, to znaczy, że droga wyprodukowana w danej technologii ma konkretną trwałość i po tym okresie konieczna jest wymiana zużytych części (w drogownictwie jest to warstwa ścieralna oraz elementy takie, jak kanały itp). Gdyby rzetelnie konserwować drogi, to nie trzeba byłoby naprawiać je od gruntu, co jest niewątpliwie droższe.

~Greg 2007-11-28

Alek, pewnie śledzisz wiadomości w tym portalu. Podam ci przykład bardzo sprytnego planu Tuska i spółki (bardzo proszę, żebyś uszanował mnie i innych polaków i nie nazywał ich zwolennikami pisuaru - obniżyłeś tym swoje notowania w moich oczach bardzo istotnie) na zagarnięcie jeszcze odrobiny kasy z narodu polskiego. Do tej pory planowana była droga szybkiego ruchu S-8 z Wrocławia do Warszawy i dalej. Droga ta miała mieć po dwa pasy w każdą stronę, skrzyżowania bezkolizyjne oraz nie przebiegałaby przez miejscowości. Jedyną istotną różnicą do autostrady miała być (prawdopodobnie) prędkość projektowa tej drogi. Jakie są plusy takiego rozwiązania? Droga miała łączyć małe i średnie miejscowości z dużymi, przejmować cały ruch ze strefy między Wrocławiem a Warszawą, rozbudzić martwe strefy inwestycyjne itd. Jednak pierwszą informacją, jaką przeczytałem po wyborach były pierwsze plotki (coś musi być z prawdy) że nie S-8 lecz płatna A-8. Dlaczego? Bo to prywatny będzie budował a potem kasę zbijał. Prywatny, ale monopol, bo innej drogi w tej relacji przez najbliższe 30 lat nie będzie (za 30 lat będę już czekał na śmierć). Jakie są uzasadnienia? Będzie mniej zjazdów, co spowoduje, że droga będzie bardziej bezpieczna i szybsza (bzdura!), S-8 nie przyjmie ruchu czyli się zakorkuje (widziałem ruch na obwodnicy Oleśnicy - bzdura! S-8 przyjmie spokojnie 2 lub nawet 3 razy większy ruch). Jak się dokładniej sprawie przyjrzeć, to nie ma człowiek myślący żadnych wątpliwości.

~Kiejstut 2007-11-28

Jeśli chodzi o politykę to najlepszym moim zdaniem układem byłby POPIS, z którego PO w 2005r. zrezygnowało. Koalicja taka hamowała by głupie zapędu ze strony każdej ze stron, a podejmowane decyzje były by na tyle wyważone, że nie musielibyśmy się wstydzić. Dotychczas wstydziliśmy sie za Kaczyńskich, a teraz będziemy sie wstydzić za Tuska. Sprawdzian dla premiera zbliża się szybkimi krokami - strajki nauczycieli i lekarzy, a później pewnie dojdą kolejne. Nauczyciele do pensji rzędu 1200zł dostana 3% podwyżki i co oni mają sobie za to kupić ?? WACIKI ?? Stwierdzono że przez najbliższe kilka lat rządów PO będziemy mieli najgorsze budżety po roku 89', tym samym na wprowadzenie euro nie bedzie szans przed 2012 rokiem.

~Kiejstut 2007-11-28

W sumie ciekawa dyskusja się wywiązała i dobrze, bo to prowadzi do jakiegoś konsensusu. Szkoda tylko że niektórzy nie mają nic do dodania do dyskusji jak MAREK. Człowieku jak nie masz jakichkolwiek argumentów i wiedzy na ten temat to się nie wypowiadaj bo na razie to widzę że kampania wyborcza wyprała ci mózg. Nie zgodzę się również z ty co napisał ALEK, bo w sprawie budowy dróg i autostrad ministra Polaczek zrobił naprawdę dużo, co zostało już bardzo docenione przez samego Tuska jak i ministra infrastruktury (Grabarczyka), jakbyś nie zauważył. Niestety dla człowieka prostego ważny jest jedynie aspekt wizualny. Co do sporu z GTC również nie masz za dużo pojęcia o co w sprawie chodzi. Koszt budowy to jedna sprawa, drugą kwestią jest to, że jeśli zgodzimy się na udzielenie koncesji na takich zasadach jak wydał ją o ile się nie mylę rząd Buzka to za przejazd tą droga zapłacimy nie tylko na bramkach ale przez 30lat będziemy drugi raz płacić z naszych podatków firmie GTC raz za to że będą tam jeździły TIRY a dwa za to że ruch jest za mały. A chyba nie tak ma wyglądać system PPP. Ewidentnie nie stac nas na to a ja nie chciałbym przez 30 lat dawać dodatkowo zarobić szwedzkiej zdaje sie firmie. Decyzja Polaczka jest moim zdaniem jak najbardziej na miejscu, jest to próba naprawy poważnego błędu jakim okazały sie źle konstruowane koncesje. Dlatego tak wiele firm cieszy się z dojscia do władzy PO i zapowiedzi kontunuacji PPP na dotychczaswych warunkach.

~szachmat 2007-11-28

Polska wiadomo pilkarski kraj , stadiony zostana polaczone drogami szybkiego ruchu , a cala reszta moze poczekac do nastepnej imprezy np. szachowej

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.

Zalando Zalando