mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Objazd na Zakopiance

Objazd na Zakopiance

W najbliższy poniedziałek, 12 września rozpocznie się ostatni etap prac nawierzchniowych w ramach modernizacji nawierzchni krajowej siódemki pomiędzy Lubniem a Skomielną Białą.

"Zakopianka" będzie zamykana dla ruchu w godzinach od 5.00 do 21.00, a kierowcy będą skierowani na wyznaczony objazd. Utrudnienia zakończą się najpóźniej w piątek, 16 września o godz. 14.00 (a być może wcześniej - termin zależy od pogody).
 
TRASA OBJAZDU:

W Lubniu należy skręcić na drogę wojewódzką nr 968 i dojechać do skrzyżowania z drogą krajową nr 28 na obrzeżach Mszany Dolnej, a następnie drogą krajową nr 28 jechać do skrzyżowania z drogą krajową nr 7 w Skomielnej Białej i tu można wrócić na "Zakopiankę". Na skrzyżowaniach w: Lubniu, Mszanie Dolnej i Skomielnej Białej ruchem będą kierować policjanci.
 
Zamknięcie drogi jest podyktowane względami technologicznymi: wykonawca będzie układał warstwę ścieralną z SMA, co należy robić na całej szerokości jezdni, by nawierzchnia posiadała odpowiednie parametry. Odcinek pomiędzy Naprawą a Skomielną, na którym będą prowadzone prace, jest trzecim i ostatnim etapem kończącej się już modernizacji (wcześniej roboty prowadzono pomiędzy Lubniem a Tenczynem oraz pomiędzy Tenczynem a Naprawą). Po ułożeniu, warstwa ścieralna musi być eksploatowana przez ok. 2 tygodnie zanim zostanie wykonane oznakowanie poziome. Do tego czasu będzie obowiązywać ograniczenie prędkości do 40 km/h oraz zakaz wyprzedzania.
 
Przypomnijmy, że zakres prac obejmuje: odnowę nawierzchni na odcinku 11,0 km; renowację odwodnienia o łącznej długości 9,3 km; remont mostu i 25 przepustów; remont 10 zatok autobusowych; montaż 2,4 km barier energochłonnych.
 
Wykonawcą inwestycji jest Podhalańskie Przedsiębiorstwo Drogowo - Mostowe S.A. w Nowym Targu. Wartość kontraktu to prawie 12 mln zł. Termin zakończenia inwestycji wyznaczono na 30 października 2005 roku, ale wykonawca deklaruje, że przy sprzyjającej pogodzie zrealizuje cały zakres o nawet miesiąc wcześniej.

Przeczytaj także:

Zakopianka przed weekendem (2005-08-24)

Małopolskie odnowy 2005 (2005-07-06)

Zakopianka - prawy do lewego (2005-06-03)

Tematy w artykule: zakopianka malopolskie

Podobne wiadomości:

"Zakopianka - prawy do lewego"

"Zakopianka - prawy do lewego"

Polskie drogi 2005-06-03

Małopolskie odnowy 2005

Małopolskie odnowy 2005

Polskie drogi 2005-07-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.