mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Objazd na Zakopiance

Objazd na Zakopiance

W najbliższy poniedziałek, 12 września rozpocznie się ostatni etap prac nawierzchniowych w ramach modernizacji nawierzchni krajowej siódemki pomiędzy Lubniem a Skomielną Białą.

"Zakopianka" będzie zamykana dla ruchu w godzinach od 5.00 do 21.00, a kierowcy będą skierowani na wyznaczony objazd. Utrudnienia zakończą się najpóźniej w piątek, 16 września o godz. 14.00 (a być może wcześniej - termin zależy od pogody).
 
TRASA OBJAZDU:

W Lubniu należy skręcić na drogę wojewódzką nr 968 i dojechać do skrzyżowania z drogą krajową nr 28 na obrzeżach Mszany Dolnej, a następnie drogą krajową nr 28 jechać do skrzyżowania z drogą krajową nr 7 w Skomielnej Białej i tu można wrócić na "Zakopiankę". Na skrzyżowaniach w: Lubniu, Mszanie Dolnej i Skomielnej Białej ruchem będą kierować policjanci.
 
Zamknięcie drogi jest podyktowane względami technologicznymi: wykonawca będzie układał warstwę ścieralną z SMA, co należy robić na całej szerokości jezdni, by nawierzchnia posiadała odpowiednie parametry. Odcinek pomiędzy Naprawą a Skomielną, na którym będą prowadzone prace, jest trzecim i ostatnim etapem kończącej się już modernizacji (wcześniej roboty prowadzono pomiędzy Lubniem a Tenczynem oraz pomiędzy Tenczynem a Naprawą). Po ułożeniu, warstwa ścieralna musi być eksploatowana przez ok. 2 tygodnie zanim zostanie wykonane oznakowanie poziome. Do tego czasu będzie obowiązywać ograniczenie prędkości do 40 km/h oraz zakaz wyprzedzania.
 
Przypomnijmy, że zakres prac obejmuje: odnowę nawierzchni na odcinku 11,0 km; renowację odwodnienia o łącznej długości 9,3 km; remont mostu i 25 przepustów; remont 10 zatok autobusowych; montaż 2,4 km barier energochłonnych.
 
Wykonawcą inwestycji jest Podhalańskie Przedsiębiorstwo Drogowo - Mostowe S.A. w Nowym Targu. Wartość kontraktu to prawie 12 mln zł. Termin zakończenia inwestycji wyznaczono na 30 października 2005 roku, ale wykonawca deklaruje, że przy sprzyjającej pogodzie zrealizuje cały zakres o nawet miesiąc wcześniej.

Przeczytaj także:

Zakopianka przed weekendem (2005-08-24)

Małopolskie odnowy 2005 (2005-07-06)

Zakopianka - prawy do lewego (2005-06-03)

Tematy w artykule: zakopianka malopolskie

Podobne wiadomości:

"Zakopianka" przed weekendem

"Zakopianka" przed weekendem

Polskie drogi 2005-08-24

"Zakopianka - prawy do lewego"

"Zakopianka - prawy do lewego"

Polskie drogi 2005-06-03

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Suzuki przygotowuje w tym roku dwie ważne premiery, a jedną z nich jest zupełnie nowe Jimny. W sieci pojawiły się właśnie pierwsze zdjęcia tego modelu, a my znamy już pierwsze szczegóły na temat czwartej generacji.