mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Objazd na Zakopiance

Objazd na Zakopiance

"Od środy 11 stycznia zostanie wprowadzona zmiana organizacji ruchu w Stróży. W związku z budową wiaduktu, ruch pojazdów zostanie przeniesiony na "starą Zakopiankę" biegnącą równolegle do istniejącej drogi" - informuje budująca ekspresową "Zakopiankę" pomiędzy Myślenicami a Lubniem firma "Mota - Engil".

Objazd będzie obowiązywać na odcinku ok. 400 m, mimo że ruch będzie dwukierunkowy pełną szerokością drogi, kierowcy powinni zachować ostrożność i zastosować się do ograniczenia prędkości do 40 km/h oraz zakazu wyprzedzania. Wykonawca zapowiada, że utrudnienia na tym odcinku zakończą się za pół roku.

Jest to jedno z zadań realizowanych w ramach budowy drogi krajowej nr 7 na odcinku Myślenice - Lubień z obwodnicą Lubnia. Zakres prac obejmuje budowę dwujezdniowej drogi o parametrach ekspresowej na odcinku 16,2 km, w tym obwodnicy Lubnia o długości 3,2 km, budowę trzech węzłów drogowych dwupoziomowych (Stróża, Pcim, Lubień), budowę 15 obiektów mostowych oraz budowę urządzeń ochrony środowiska. Odcinek podzielono na dwa etapy: I - Myślenice - granica gmin Pcim i Lubień oraz II - granica gmin Pcim i Lubień - obwodnica Lubnia.

Koszt budowy nowej drogi wyniesie 417 mln złotych. W 2005 roku poniesiono wydatki w wysokości 155,3 mln złotych, w tym pożyczka EBI 124,3 mln złotych.

Przeczytaj także:

Mniej wymagająca Zakopianka (2005-12-01)


 

Tematy w artykule: zakopianka malopolskie droga nr 7

Podobne wiadomości:

Autostrada A4 - Elektroniczny pobór opłat A4Go

Autostrada A4 - Elektroniczny pobór opłat...

Polskie drogi 2016-07-01

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Polskie drogi 2018-02-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.