Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Objazd na Zakopiance

Objazd na Zakopiance

"Od środy 11 stycznia zostanie wprowadzona zmiana organizacji ruchu w Stróży. W związku z budową wiaduktu, ruch pojazdów zostanie przeniesiony na "starą Zakopiankę" biegnącą równolegle do istniejącej drogi" - informuje budująca ekspresową "Zakopiankę" pomiędzy Myślenicami a Lubniem firma "Mota - Engil".

Objazd będzie obowiązywać na odcinku ok. 400 m, mimo że ruch będzie dwukierunkowy pełną szerokością drogi, kierowcy powinni zachować ostrożność i zastosować się do ograniczenia prędkości do 40 km/h oraz zakazu wyprzedzania. Wykonawca zapowiada, że utrudnienia na tym odcinku zakończą się za pół roku.

Jest to jedno z zadań realizowanych w ramach budowy drogi krajowej nr 7 na odcinku Myślenice - Lubień z obwodnicą Lubnia. Zakres prac obejmuje budowę dwujezdniowej drogi o parametrach ekspresowej na odcinku 16,2 km, w tym obwodnicy Lubnia o długości 3,2 km, budowę trzech węzłów drogowych dwupoziomowych (Stróża, Pcim, Lubień), budowę 15 obiektów mostowych oraz budowę urządzeń ochrony środowiska. Odcinek podzielono na dwa etapy: I - Myślenice - granica gmin Pcim i Lubień oraz II - granica gmin Pcim i Lubień - obwodnica Lubnia.

Koszt budowy nowej drogi wyniesie 417 mln złotych. W 2005 roku poniesiono wydatki w wysokości 155,3 mln złotych, w tym pożyczka EBI 124,3 mln złotych.

Przeczytaj także:

Mniej wymagająca Zakopianka (2005-12-01)


 

Tematy w artykule: zakopianka malopolskie droga nr 7

Podobne wiadomości:

Autostrada A4 - Elektroniczny pobór opłat A4Go

Autostrada A4 - Elektroniczny pobór opłat...

Polskie drogi 2016-07-01

Droga S7 - Zakopianka w budowie

Droga S7 - Zakopianka w budowie

Polskie drogi 2016-07-01

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Twórca DSG pozywa koncern VW
Twórca DSG pozywa koncern VW
Szefostwo koncernu Volkswagen nie ma łatwego życia przez ostatni rok. Cały czas ciągnie się afera Dieselgate, a do listy problemów dołączył były szef marki Bentley i Bugatti, który pozwał niemieckiego producenta do sadu.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj