mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Objazd we Wrocławiu

Objazd we Wrocławiu

Duże utrudnienia czekają na kierowców we Wrocławiu. W nocy z 11 na 12 marca nastąpi zamknięcie placu Grunwaldzkiego dla ruchu kołowego oraz komunikacji tramwajowej.

Objazd we Wrocławiu

"Przebudowa Placu Grunwaldzkiego rozpocznie się w nocy z 11 na 12 marca i od razu pojawią się tam spore utrudnienia. W ramach inwestycji zostaną również zmodernizowane następujące odcinki dróg: oś Grunwaldzka od ul. Norwida do placu (droga na linii plac - most Szczytnicki), wlot ul. Skłodowskiej - Curie, wlot ul. Szczytnickiej, oś Grunwaldzka od wybrzeża Wyspiańskiego do placu" - informuje Ewa Mazur, rzecznik prasowy Zarządu Dróg i Komunikacji we Wrocławiu.

Trasy objazdu dla samochodów ilustruje mapka. Na czas przebudowy zmianie ulegnie także organizacja komunikacji tramwajowej i autobusowej. Zmiany w organizacji ruchu i komunikacji zbiorowej będą obowiązywały do odwołania. Termin zakończenia budowy ronda i częściowego przywrócenia ruchu kołowego i tramwajowego to grudzień 2006 r.

Będzie to II etap przebudowy Placu Grunwaldzkiego - jednego z najważniejszych węzłów komunikacyjnych Wrocławia w ciągu drogi krajowej nr 8 tzw. "warszawskiej wylotówki". Wykonawcą kontraktu o wartości około 86,5 mln zł jest Budimex Dromex S.A.

Przeczytaj także:

Wrocław: ruszą prace na Pl. Grunwaldzkim (2006-02-22)


 

 

Tematy w artykule: dolnoslaskie

Podobne wiadomości:

Wrocław: ruszą prace na Pl. Grunwaldzkim

Wrocław: ruszą prace na Pl. Grunwaldzkim

Polskie drogi 2006-02-22

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross