mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Objazd we Wrocławiu

Objazd we Wrocławiu

Duże utrudnienia czekają na kierowców we Wrocławiu. W nocy z 11 na 12 marca nastąpi zamknięcie placu Grunwaldzkiego dla ruchu kołowego oraz komunikacji tramwajowej.

Objazd we Wrocławiu

"Przebudowa Placu Grunwaldzkiego rozpocznie się w nocy z 11 na 12 marca i od razu pojawią się tam spore utrudnienia. W ramach inwestycji zostaną również zmodernizowane następujące odcinki dróg: oś Grunwaldzka od ul. Norwida do placu (droga na linii plac - most Szczytnicki), wlot ul. Skłodowskiej - Curie, wlot ul. Szczytnickiej, oś Grunwaldzka od wybrzeża Wyspiańskiego do placu" - informuje Ewa Mazur, rzecznik prasowy Zarządu Dróg i Komunikacji we Wrocławiu.

Trasy objazdu dla samochodów ilustruje mapka. Na czas przebudowy zmianie ulegnie także organizacja komunikacji tramwajowej i autobusowej. Zmiany w organizacji ruchu i komunikacji zbiorowej będą obowiązywały do odwołania. Termin zakończenia budowy ronda i częściowego przywrócenia ruchu kołowego i tramwajowego to grudzień 2006 r.

Będzie to II etap przebudowy Placu Grunwaldzkiego - jednego z najważniejszych węzłów komunikacyjnych Wrocławia w ciągu drogi krajowej nr 8 tzw. "warszawskiej wylotówki". Wykonawcą kontraktu o wartości około 86,5 mln zł jest Budimex Dromex S.A.

Przeczytaj także:

Wrocław: ruszą prace na Pl. Grunwaldzkim (2006-02-22)


 

 

Tematy w artykule: dolnoslaskie

Podobne wiadomości:

Wrocław: ruszą prace na Pl. Grunwaldzkim

Wrocław: ruszą prace na Pl. Grunwaldzkim

Polskie drogi 2006-02-22

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Abrera czy Teide? Oto nazwy dla nowego Seata
Abrera czy Teide? Oto nazwy dla nowego Seata
Seat ogłosił konkurs na nową nazwę dla największego SUV-a w gamie. Wpłynęło ponad 10 tys. zgłoszeń, a jury wybrało kilka finałowych propozycji, z których zostanie wyłoniona nazwa modelu.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech