mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Objazdy DK 15 w kujawsko-pomorskim

Objazdy DK 15 w kujawsko-pomorskim

W dniach 20 - 28 września 2014 r. nastąpi całkowite zamknięcie przejazdu kolejowego w miejscowości Gniewkowo. Zmiany w układzie komunikacyjnym na tym odcinku i duże utrudnienia na drodze krajowej numer 15 między Toruniem a Inowrocławiem spowodowane są rewitalizacją linii kolejowej prowadzoną przez PKP S.A.

Objazdy DK 15 w kujawsko-pomorskim
W związku z remontem układu torowego i technologią prowadzenia robót konieczne jest zamknięcie całej szerokości jezdni na DK15. Ze względów technicznych nie jest możliwe wykonanie czasowego przejazdu, dlatego dotychczasowy ruch skierowany zostanie czasową drogą objazdową, która poprowadzona zostanie przy wykorzystaniu istniejących sieci dróg.

1). Objazd dla samochodów poniżej 3,5 t. oraz pojazdów komunikacji publicznej odbywać się będzie:

- drogą powiatową nr 2520C od skrzyżowania z drogą krajową nr 15 do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 246

- drogą wojewódzką nr 246 do skrzyżowania dróg: krajowej nr 15 oraz wojewódzkiej nr 246 – ulice Nowa, Powstańców Wielkopolskich oraz Inowrocławska w m. Gniewkowo

- dla pojazdów komunikacji publicznej jadącej od strony Torunia zaprojektowano również objazd przez ul. Piasta w Gniewkowie o następującym przebiegu: drogą wojewódzką nr 246 od ronda w Gniewkowie (skrzyżowanie dróg: krajowej nr 15 oraz wojewódzkiej nr 246 – ulice Nowa, oraz Toruńska)  do skrzyżowania ul. Piasta w Gniewkowie, a następnie ul. Piasta do skrzyżowania z DK 15 (ul. Piasta – DG nr 151114C następnie DW nr 299). Dalszy przebieg objazdu ulicą Inowrocławską (DK15) do skrzyżowania z DW246 (ul. Powstańców Wielkopolskich).

 

2).Objazdy dla pojazdów powyżej 3,5 t odbywać się będzie:

Objazd mający za zadanie przejąć ruch tranzytowy z kierunku Poznania:
- od skrzyżowania z drogi krajowej nr 15 z drogą krajową nr 25 w mieście Inowrocław (skrzyżowanie ulic Dworcowej, Staszica i Laubitza) do skrzyżowania drogi krajowej nr 25 z drogą wojewódzką nr 246 w Złotnikach Kujawskich
- od skrzyżowania drogi krajowej nr 25 z drogą wojewódzką nr 246 w Złotnikach Kujawskich drogą wojewódzką nr 246 do miejscowości Gniewkowo (skrzyżowanie dróg: krajowej nr 15 oraz wojewódzkiej nr 246 – ulice Nowa, Powstańców Wielkopolskich oraz Inowrocławska).

 

Objazd mający za zadanie przejąć ruch tranzytowy z kierunku Torunia:
- drogą wojewódzką nr 246 od miejscowości Gniewkowo (skrzyżowanie dróg: krajowej nr 15 oraz wojewódzkiej nr 246 – ulice Nowa, oraz Toruńska - rondo) do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 252 w miejscowości Dąbrowa Biskupia
- drogą wojewódzką nr 252 do Inowrocławia do skrzyżowania z drogą krajową nr 15 (ulice Laubitza, Toruńską oraz Orłowską – rondo).

Podobne wiadomości:

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Kia Picanto X-Line już dostępna
Kia Picanto X-Line już dostępna
Najmniejszy model w gamie Kia debiutuje w polskich salonach w zupełnie nowej wersji X-Line. Auto wyposażono w podniesione zawieszenie i "terenowe" dodatki.