mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Objazdy w Gorzowie jeszcze przez wakacje

Objazdy w Gorzowie jeszcze przez wakacje

Trasa przez park Kopernika i most Staromiejski w Gorzowie zostaną otwarte przed wakacjami, ale nie dla tirów i tranzytu. Objazd przez Górczyn ma obowiązywać do czasu otwarcia obwodnicy, a jej budowa się opóźnia.

Objazdy w Gorzowie jeszcze przez wakacje

W piątek prezydent Gorzowa Wlkp. z radnymi wizytowali największe gorzowskie budowy. Na miejscu sprawdzali zawansowanie prac budowlanych. Pewne jest, że pod koniec maja otwarta zostanie trasa przez park Kopernika, a do końca czerwca ruszą samochody i piesi przez budowany Most Staromiejski i nowe ulice na Zawarciu. Niestety, dla mieszkańców Górczyna niewiele to zmieni. Obecny objazd dla tranzytu, jaki wprowadzono z powodu zamknięcia mostu ulicami: Podmiejską, Bierzarina, Górczyńską Piłsudskiego i dalej w kierunku ul. Słowiańskiej, zostanie utrzymany do czasu oddania do użytku zachodniej obwodnicy miasta. Władze miasta nie chcą wpuścić ciężkich tirów na most Staromiejski, a także nie skierują ciężarówek na krótszy objazd przez miasto ul: Pomorską, trasą przez park Kopernika i dalej do ul Słowińskiej.

Zachodnia obwodnica Gorzowa miał być gotowa już 16 grudnia ub. roku. Z różnych powodów, także niezależnych od wykonawcy - konsorcjum firmy Strabag-Kirchner - termin oddania 12-kilometrowej trasy został przesunięty o pół roku. Władze miasta liczyły, że warta ponad 180 mln zł inwestycja będzie gotowa przed wakacjami i tiry oraz cały ruch tranzytowy - przede wszystkim wakacyjny - gdy dziesiątki tysięcy samochodów z Polski jedzie przez Gorzów na nadbałtyckie plaże ominie miasto. „Teoretycznie wykonawca ma termin zbudowania obwodnicy do końca maja. Wtedy po niezbędnych badaniach i sprawdzeniu dokumentacji powykonawczej obwodnica miałaby szansę być dopuszczona do użytku na początku wakacji. Wykonawca na razie nie zgłaszał nam oficjalne opóźnień” – powiedział ‘GW’ Zdzisław Kicak, z-ca dyr. zielonogórskiego oddziału GDDKiA. „Obawiamy się, że może dojść do poślizgu, że cała trasa będzie gotowa w lipcu i po przejściu wszystkich procedur zostanie otwarta pod koniec wakacji. W tej sprawie spotykamy się z wykonawcami trasy”. Wtedy tez wyjaśni się jakie może być ewentualne opóźnienie.

Ruch tranzytowy (1/3 pojazdów w mieście) zniknie więc z Górczyna dopiero po otwarciu zachodniej obwodnicy. Pocieszające jest to, że zmniejsza się korki przy moście Lubuskim, bo samochody osobowe od końca czerwca będą mogły jeździć przez most Staromiejski, a na Górczynie kierowcy z tego osiedla będą mogli korzystać już z trasy przez park Kopernika.

Przeczytaj także:

Obwodnica Gorzowa dopiero w lipcu (2007-01-12)

 


Podobne wiadomości:

Przetargi na dwie nowe inwestycje w woj. mazowieckim

Przetargi na dwie nowe inwestycje w woj....

Polskie drogi 2015-10-05

Powstanie obwodnica Wałbrzycha

Powstanie obwodnica Wałbrzycha

Polskie drogi 2015-10-15

Komentuj:

~Gorzowiak 2007-05-14

Tłok w mieście jest, bo tranzytowy przejazd przez Gorzów nakłada sie z ruchem wewnętrznym. Wystarczy, że zamknięto do remontu kilka newralgicznych miejsc jednocześnie i klapa. Jeżeli obwodnicy nie otworzą do wakacji, to jadąc z południa lepiej na rondzie w Skwierzynie skręcić na Drezdenko na drogę nr 159, a później w prawo na 158. W Wawrowie za stawem w prawo trzy kilometry betonu i to jest najgorsza część trasy. Dalej przecinamy drogę 22 koło Toyoty i do Wojcieszyc i Kłodawy. W Kłodawie można skręcić na Barlinek jeżeli ktoś jedzie w okolice Kołobrzegu albo na Mironice, Santocko do drogi nr 3 w kierunku Szczecina. Korki w Gorzowie mamy z głowy.

~stasiuk 2007-04-15

przejazd przez Gorzow to koszmar i mialem nadzieje ze sie skonczy przed wakacjami a tu takie zle wiesci bo znowu musze jechac w tamte strony

~Pamiętliwy 2007-04-06

Obwodnicę Gorzowa Wielkopolskiego zaczęto budować za póżnego Gierka. Łatwo policzyć, spóżniono się nie pół roku a około 30 lat. Panie Prezydencie głowa do góy przecież to nie Pana wina, co to jest pół roku przy trzydziestu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
W połowie sierpnia kierowcy jadący Zakopianką będą mogli skorzystać z nowo wybudowanego węzła drogowego w Poroninie. Marszałek województwa małopolskiego zapewnił, że wszystkie prace postępują zgodnie z harmonogramem.