mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Objazdy w Gorzowie jeszcze przez wakacje

Objazdy w Gorzowie jeszcze przez wakacje

Trasa przez park Kopernika i most Staromiejski w Gorzowie zostaną otwarte przed wakacjami, ale nie dla tirów i tranzytu. Objazd przez Górczyn ma obowiązywać do czasu otwarcia obwodnicy, a jej budowa się opóźnia.

Objazdy w Gorzowie jeszcze przez wakacje

W piątek prezydent Gorzowa Wlkp. z radnymi wizytowali największe gorzowskie budowy. Na miejscu sprawdzali zawansowanie prac budowlanych. Pewne jest, że pod koniec maja otwarta zostanie trasa przez park Kopernika, a do końca czerwca ruszą samochody i piesi przez budowany Most Staromiejski i nowe ulice na Zawarciu. Niestety, dla mieszkańców Górczyna niewiele to zmieni. Obecny objazd dla tranzytu, jaki wprowadzono z powodu zamknięcia mostu ulicami: Podmiejską, Bierzarina, Górczyńską Piłsudskiego i dalej w kierunku ul. Słowiańskiej, zostanie utrzymany do czasu oddania do użytku zachodniej obwodnicy miasta. Władze miasta nie chcą wpuścić ciężkich tirów na most Staromiejski, a także nie skierują ciężarówek na krótszy objazd przez miasto ul: Pomorską, trasą przez park Kopernika i dalej do ul Słowińskiej.

Zachodnia obwodnica Gorzowa miał być gotowa już 16 grudnia ub. roku. Z różnych powodów, także niezależnych od wykonawcy - konsorcjum firmy Strabag-Kirchner - termin oddania 12-kilometrowej trasy został przesunięty o pół roku. Władze miasta liczyły, że warta ponad 180 mln zł inwestycja będzie gotowa przed wakacjami i tiry oraz cały ruch tranzytowy - przede wszystkim wakacyjny - gdy dziesiątki tysięcy samochodów z Polski jedzie przez Gorzów na nadbałtyckie plaże ominie miasto. „Teoretycznie wykonawca ma termin zbudowania obwodnicy do końca maja. Wtedy po niezbędnych badaniach i sprawdzeniu dokumentacji powykonawczej obwodnica miałaby szansę być dopuszczona do użytku na początku wakacji. Wykonawca na razie nie zgłaszał nam oficjalne opóźnień” – powiedział ‘GW’ Zdzisław Kicak, z-ca dyr. zielonogórskiego oddziału GDDKiA. „Obawiamy się, że może dojść do poślizgu, że cała trasa będzie gotowa w lipcu i po przejściu wszystkich procedur zostanie otwarta pod koniec wakacji. W tej sprawie spotykamy się z wykonawcami trasy”. Wtedy tez wyjaśni się jakie może być ewentualne opóźnienie.

Ruch tranzytowy (1/3 pojazdów w mieście) zniknie więc z Górczyna dopiero po otwarciu zachodniej obwodnicy. Pocieszające jest to, że zmniejsza się korki przy moście Lubuskim, bo samochody osobowe od końca czerwca będą mogły jeździć przez most Staromiejski, a na Górczynie kierowcy z tego osiedla będą mogli korzystać już z trasy przez park Kopernika.

Przeczytaj także:

Obwodnica Gorzowa dopiero w lipcu (2007-01-12)

 


Podobne wiadomości:

Najważniejsze inwestycje drogowe 2016

Najważniejsze inwestycje drogowe 2016

Polskie drogi 2016-01-05

Wystartował przetarg na obwodnicę Tomaszowa Lubelskiego

Wystartował przetarg na obwodnicę Tomaszowa...

Polskie drogi 2015-10-07

Komentuj:

~Gorzowiak 2007-05-14

Tłok w mieście jest, bo tranzytowy przejazd przez Gorzów nakłada sie z ruchem wewnętrznym. Wystarczy, że zamknięto do remontu kilka newralgicznych miejsc jednocześnie i klapa. Jeżeli obwodnicy nie otworzą do wakacji, to jadąc z południa lepiej na rondzie w Skwierzynie skręcić na Drezdenko na drogę nr 159, a później w prawo na 158. W Wawrowie za stawem w prawo trzy kilometry betonu i to jest najgorsza część trasy. Dalej przecinamy drogę 22 koło Toyoty i do Wojcieszyc i Kłodawy. W Kłodawie można skręcić na Barlinek jeżeli ktoś jedzie w okolice Kołobrzegu albo na Mironice, Santocko do drogi nr 3 w kierunku Szczecina. Korki w Gorzowie mamy z głowy.

~stasiuk 2007-04-15

przejazd przez Gorzow to koszmar i mialem nadzieje ze sie skonczy przed wakacjami a tu takie zle wiesci bo znowu musze jechac w tamte strony

~Pamiętliwy 2007-04-06

Obwodnicę Gorzowa Wielkopolskiego zaczęto budować za póżnego Gierka. Łatwo policzyć, spóżniono się nie pół roku a około 30 lat. Panie Prezydencie głowa do góy przecież to nie Pana wina, co to jest pół roku przy trzydziestu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Rekordowe wyniki Porsche w Polsce
Rekordowe wyniki Porsche w Polsce
Porsche ma za sobą najlepsze pierwsze półrocze w swojej historii – zarówno w ujęciu globalnym, jak i na polskim rynku. W pierwszej połowie roku w naszym kraju zarejestrowano o jedną czwartą więcej aut niż rok wcześniej.