mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnica Augustowa przez Raczki?

Obwodnica Augustowa przez Raczki?

Którędy przebiegnie obwodnica Augustowa? Coraz częściej mówi się, że przez Raczki, co nie cieszy mieszkańców, ale blokady i protesty niewiele tu pomogą. Władze gminy myślą o wynegocjowaniu rekompensat.

Obwodnica Augustowa przez Raczki?

Według raportu ekspertów obwodnica Augustowa powinna przebiegać przez gminę Raczki. Taki przebieg budzi oburzenie wśród mieszkańców - boją się hałasu, niebezpieczeństwa na drogach i tego, że nowa droga przetnie gospodarstwa. Pojawiły się pomysły zorganizowania protestów i blokad. Jednak zdaniem władz gminy, warto pomyśleć o negocjacjach z rządem. Negocjacje miałyby dotyczyć wysokich rekompensat dla rolników oraz dodatkowych pieniędzy na inwestycje w gminie jak na przykład inwestycje związane z ochroną środowiska czy turystyką (oczyszczalnie ścieków, kanalizacje, zagospodarowanie turystyczne Dowspudy).

Wciąż nie wiadomo jednak, czy obwodnica Augustowa przebiegnie przez gminę Raczki. W Ministerstwach Infrastruktury i Środowiska nadal analizowany jest raport ekspertów.

 


Podobne wiadomości:

Mazowiecka S8 - są wykonawcy, rusza wycinka

Mazowiecka S8 - są wykonawcy, rusza wycinka

Polskie drogi 2015-12-07

Obwodnica Bargłowa Kościelnego już przejezdna

Obwodnica Bargłowa Kościelnego już przejezdna

Polskie drogi 2015-11-24

Komentuj:

~czego oni chcą? 2009-03-23

Czy ci mieszkańcy robią jakąś łaskę, czy co? Droga jest potrzebna, więc państwo da im odszkodowania, zrobi dojazdy do pól, więc czego oni jeszcze chcą? Przez moje pole też będzie przebiegała nowa DK78 i choć średnio mi się to podoba, to nie płaczę tak jak tamci mazgaje i nie zamierzam kłaść się rejtanem. Postęp wymaga poświęceń. A jak będą ostro strajkować to puścić im tą DK przez obecną wiochę, pod samymi oknami - zobaczymy czy dalej będą tacy przeciwni nowemu przebiegowi przez pola.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.