mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnica Augustowa za 659 mln?

Obwodnica Augustowa za 659 mln?

Za 659 mln zł  Budimex S.A. chce zaprojektować i zbudować obwodnicę Augustowa  (wariant przez  Raczki). We wtorek, 1 lutego 2011 roku komisja przetargowa otworzyła koperty z  ofertami – wpłynęło ich 8. Najkorzystniejszą  cenowo jest właśnie oferta Budimexu, znacznie tańsza od kosztorysu.

Obwodnica Augustowa  za 659 mln?
Do udziału  w II etapie przetargu ograniczonego w systemie „Projektuj i Buduj” zostało zaproszonych 18 firm i konsorcjów. Oferty złożyło 8. Najtańszą z nich przedstawił Budimex S.A. – 659,27 mln zł , drugą  co do ceny konsorcjum polsko-tureckie Autostrada Wschodnia S.p. z o.o. z Mapa Insaat ve Ticaret A.S.  - 704 mln zł, natomiast najdroższą ofertę złożyło konsorcjum  firm litewskich i polskich – 1,49 mld zł.  Inwestor miał na sfinansowanie 1,7 mld zł.

Rozstrzygnięcie przetargu nastąpi w ciągu kilku dni  od chwili otwarcia kopert – GDDKiA  musi sprawdzić  jeszcze kwestie formalne, takie jak np.: wpłacenie wadium,  pełnomocnictwa, itp. Podpisanie umowy z wykonawcą planowane  jest na koniec I kwartału 2011. Zgodnie z warunkami zamówienia, budowa obwodnicy Augustowa powinna zostać zakończona 42 miesiące od tej chwili.

Obwodnica Augustowa w wariancie przez Raczki ma ponad 36 km, z tego 13 km  ma powstać w standardzie drogi ekspresowej (fragment S 61) a 23 km  jako droga klasy GP.

Podobne wiadomości:

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Polskie drogi 2018-01-15

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Komentuj:

~333D 2011-02-06

Brawo PO pachołki białoruskiego KGB, wersja przez Raczki to wymysł agentury wschodniej rezydującej w Białymstoku. wiecej na mojej stronie wvvw.andrzej-bak.net/index.text.drogi.html

hjokiel 2011-02-04

Wkurzają mnie tu wytłuszczenia, np. trasa, nie mające nic wspólnego z treścią trasa, tylko jakieś idiotyczne reklamy. Takich wytłuszczeń jest kilkanaście w tekście, ale jak chcę znaleźć odnośnik jak przebiega ta trasa przez Raczki, to nie uświadczysz.

~infra 2011-02-03

Niestety straszne te drogi, zwłaszcza te jedno-jezdniowe! Tyle LAT mija i nie mogą sprawić, żeby w Polsce była przyzwoita sieć drogowa! Od dziesiątek lat tyle Polaków zginęło na naszych drogach!!! ZA MAŁO JEST OBWODNIC (W WIELU ROZWINIĘTYCH KRAJACH NIE PRZEJEŻDŻA SIĘ PRZEZ MIEJSCOWOŚCI TAK JAK W POLSCE!), DROGIE I MAŁO KM AUTOSTRAD I DRÓG EKSPRESOWYCH, NIEREMONTOWANE POBOCZA ( !) NA ZWYKŁYCH DROGACH, A DO TEGO RAŻĄCE I MYLĄCE REKLAMY, SZYLDY, DIODY!

~DAM 2011-02-03

no to zgodnie z obietnica Ministerstwa sa pieniadze na dokonczenie obwodnicy Ostrowa Wlkp w ciagu drogi S11i dk 25

~astra 2011-02-02

a może te 1.7mld to było przeznaczone na całą drogę szybkiego ruchu ...więc to żadna oszczędność. Myślę , że gdyby zbudowano ścieżkę rowerową za 50 mln to by zaoszczędzono 1. 650. 000 mln zł. Ile by zrobiono nowych dróg? . A ruch tam jest wielki ( widziałem w 2009)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.