mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnica Augustowa znacznie poniżej kosztorysu

Obwodnica Augustowa znacznie poniżej kosztorysu

Budimex SA zaprojektuje i zbuduje obwodnicę Augustowa w wariancie przez  Raczki. Oferta tej firmy została uznana za najkorzystniejszą w rozstrzygniętym przetargu. Budimex zaproponował najniższą cenę – 659,27 mln zł  za zrealizowanie inwestycji w systemie „Projektuj i Buduj”. Inwestor miał na sfinansowanie całego przedsięwzięcia miliard siedem milionów złotych.

Obwodnica Augustowa znacznie poniżej kosztorysu
Drugą ofertę (co do ceny) zaproponowało konsorcjum polsko-tureckie Autostrada Wschodnia S.p. z o.o. z Mapa Insaat ve Ticaret A.S.  - 704 mln zł, natomiast najdroższą ofertę złożyło konsorcjum  firm litewskich i polskich – 1,49 mld zł.  Od rozstrzygnięcia białostockiego oddziału GDDKiA przysługuje odwołanie w terminie 10 dni.  Podpisanie umowy z wykonawcą planowane  jest w I kwartale 2011. Zgodnie z warunkami zamówienia, budowa obwodnicy Augustowa powinna zostać zakończona w ciągu 42 miesiące od chwili podpisania umowy.
 
Obwodnica Augustowa w wariancie przez Raczki ma w sumie przeszło 36 km, z tego 13 km  ma powstać w standardzie dwujezdniowej drogi ekspresowej (fragment S 61), a 23 km  jako jednojezdniowa droga klasy GP.

Podobne wiadomości:

Północna obwodnica Krakowa gotowa w 2022 roku - ruszyły prace

Północna obwodnica Krakowa gotowa w 2022 roku...

Polskie drogi 2017-01-16

S16 Borki - Mrągowo - jest rozstrzygnięcie przetargu

S16 Borki - Mrągowo - jest rozstrzygnięcie...

Polskie drogi 2017-01-16

Komentuj:

~apsik 2011-02-12

i tak samo bez dokonczenia obwodnicy Ostrowa obwodnica Poznania niema sensu

dajan55 2011-02-11

Jotgie !. Również bardzo ważny !. Zapewniający ciągłość trasy wokół Poznania ale bez obwodnicy Ełku obwodnica Augustowa nie ma wielkiego sensu !

~Jotgie 2011-02-11

...albo na środkowy, brakujący 5,5 kilometrowy odcinek zachodniej obwodnicy Poznania w ciągu drogi DK11.

dajan55 2011-02-11

Drogi zwykle buduje się biorąc pod uwagę natężenie ruch - nie ma potrzeby wydawać pieniędzy na 2 pasmówki tam gdzie nie będą potrzebne jeszcze nawet kilkanaście lat - nie róbmy na siłę Ameryki tam gdzie nie jest potrzebna !. A przy okazji pieniądze przeznaczyć na dalszy ciąg n/p na budowę obwodnicy Ełku !

~apsik 2011-02-11

a moze poto zeby wystarczylo kasy na inna obwodnice bo nie tylko Augustow na nia czeka wazne jest zeby wyprowadzic ruch z miast i budowac bezkolizyjne skrzyzowania a nie zaraz dupasmowki na to przyjdzie czas :)))

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Vision E – pierwsze zdjęcia wnętrza
Skoda Vision E – pierwsze zdjęcia wnętrza
Targi motoryzacyjne w Szanghaju ruszają już za kilka tygodni. Na stoisku Skody pojawi się koncepcyjny model Vision E, który pokazuje charakter nowego języka designu.