mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnica Bargłowa Kościelnego już przejezdna

Obwodnica Bargłowa Kościelnego już przejezdna

Po prawie trzech latach budowy oddano do użytku obwodnicę  Bargłowa Kościelnego, która leży w ciągu drogi krajowej nr 61. Kilka dni temu wjechały na nią pierwsze pojazdy.

Obwodnica Bargłowa Kościelnego już przejezdna
Obwodnica Bargłowa Kościelnego ma 12 km długości i jest pierwszym odcinkiem drogi na Podlasiu, który został objęty 10-letnią gwarancją. Obwodnicę wybudowano jako drogę jednojezdniową o szerokości 7 m plus opaski po 0,7m z poboczami gruntowymi (1,5 m).

Na tym odcinku zbudowano trzy skrzyżowania z oświetleniem, cztery obiekty inżynierskie w ciągu obwodnicy (2 zintegrowane przejścia dla zwierząt, 1 most i 1 wiadukt) i cztery wiadukty ponad drogą. Przebudowa objęła też 26 km dróg wokół obwodnicy.

Cała inwestycja wyniosła 213,17 mln zł. Budowę obwodnicy dofinansowano z Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej kwotą 123,44 mln. zł.
Tematy w artykule: podlaskie droga krajowa

Podobne wiadomości:

Droga ekspresowa S61 – duże zainteresowanie budową

Droga ekspresowa S61 – duże zainteresowanie...

Polskie drogi 2016-07-15

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

~Ja i mój klekot 2015-11-25

Dlaczego obwodnica nie ma asfaltowych poboczy,chociaż by w razie awarii czy innej niespodzianki ?I po grzyba taaaakie głębokie fosy ,ktoś wpadnie ,to ani czołgiem nie wyciągnie.Rozumiem ściana wschodnia...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.