mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnica Bargłowa Kościelnego już przejezdna

Obwodnica Bargłowa Kościelnego już przejezdna

Po prawie trzech latach budowy oddano do użytku obwodnicę  Bargłowa Kościelnego, która leży w ciągu drogi krajowej nr 61. Kilka dni temu wjechały na nią pierwsze pojazdy.

Obwodnica Bargłowa Kościelnego już przejezdna
Obwodnica Bargłowa Kościelnego ma 12 km długości i jest pierwszym odcinkiem drogi na Podlasiu, który został objęty 10-letnią gwarancją. Obwodnicę wybudowano jako drogę jednojezdniową o szerokości 7 m plus opaski po 0,7m z poboczami gruntowymi (1,5 m).

Na tym odcinku zbudowano trzy skrzyżowania z oświetleniem, cztery obiekty inżynierskie w ciągu obwodnicy (2 zintegrowane przejścia dla zwierząt, 1 most i 1 wiadukt) i cztery wiadukty ponad drogą. Przebudowa objęła też 26 km dróg wokół obwodnicy.

Cała inwestycja wyniosła 213,17 mln zł. Budowę obwodnicy dofinansowano z Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej kwotą 123,44 mln. zł.
Tematy w artykule: podlaskie droga krajowa

Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

Komentuj:

~Ja i mój klekot 2015-11-25

Dlaczego obwodnica nie ma asfaltowych poboczy,chociaż by w razie awarii czy innej niespodzianki ?I po grzyba taaaakie głębokie fosy ,ktoś wpadnie ,to ani czołgiem nie wyciągnie.Rozumiem ściana wschodnia...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.