mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnica Bargłowa Kościelnego już przejezdna

Obwodnica Bargłowa Kościelnego już przejezdna

Po prawie trzech latach budowy oddano do użytku obwodnicę  Bargłowa Kościelnego, która leży w ciągu drogi krajowej nr 61. Kilka dni temu wjechały na nią pierwsze pojazdy.

Obwodnica Bargłowa Kościelnego już przejezdna
Obwodnica Bargłowa Kościelnego ma 12 km długości i jest pierwszym odcinkiem drogi na Podlasiu, który został objęty 10-letnią gwarancją. Obwodnicę wybudowano jako drogę jednojezdniową o szerokości 7 m plus opaski po 0,7m z poboczami gruntowymi (1,5 m).

Na tym odcinku zbudowano trzy skrzyżowania z oświetleniem, cztery obiekty inżynierskie w ciągu obwodnicy (2 zintegrowane przejścia dla zwierząt, 1 most i 1 wiadukt) i cztery wiadukty ponad drogą. Przebudowa objęła też 26 km dróg wokół obwodnicy.

Cała inwestycja wyniosła 213,17 mln zł. Budowę obwodnicy dofinansowano z Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej kwotą 123,44 mln. zł.
Tematy w artykule: podlaskie droga krajowa

Podobne wiadomości:

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

~Ja i mój klekot 2015-11-25

Dlaczego obwodnica nie ma asfaltowych poboczy,chociaż by w razie awarii czy innej niespodzianki ?I po grzyba taaaakie głębokie fosy ,ktoś wpadnie ,to ani czołgiem nie wyciągnie.Rozumiem ściana wschodnia...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?