mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnica Bełchatowa czeka na wykonawcę

Obwodnica Bełchatowa czeka na wykonawcę

Ogłoszony został dwuetapowy przetarg na budowę obwodnicy Bełchatowa. Zadaniem obwodnicy będzie wyprowadzenie ruchu tranzytowego (głównie ciężkiego) z centrum Bełchatowa i tym samym usprawnienie przejazdu na trasie Wrocław – Warszawa drogą krajową nr 8.

Obwodnica Bełchatowa czeka na wykonawcę
Droga, która ominie Bełchatów od północy, będzie nowoczesną trasą klasy „GP” (główną ruchu przyśpieszonego)  o długości niemal  11 kilometrów. Pewnym novum jest fakt, że trasa będzie miała 3 pasy ruchu (po 3,5 metra szerokości każdy). Dwa w jednym kierunku i jeden w przeciwnym, naprzemiennie (przekrój 2+1 pasowy). Ma to ułatwić wyprzedzanie przede wszystkim samochodów ciężarowych. Taki system budowy doskonale sprawdził się w krajach skandynawskich.

W ramach przedsięwzięcia powstaną także cztery węzły drogowe, umożliwiające wjazd na obwodnicę ze starej trasy i ułatwiające komunikację z drogami wojewódzkimi: 484 (Buczek – Bełchatów) i 485 (Pabianice – Bełchatów).

Niezwykle istotny jest fakt, że dzięki nowej obwodnicy zlikwidowany zostanie kłopotliwy tranzyt dla samochodów ciężarowych z drogi krajowej nr 12 (do DK8) między Łaskiem i Piotrkowem  Trybunalskim  prowadzący na pewnym odcinku drogą powiatową.

Drogowcy przewidują, że rozstrzygnięcie przetargu powinno nastąpić około połowy 2014 roku. Wykonawca będzie miał maksimum 22 miesiące na zbudowanie trasy (z wyłączeniem okresów zimowych od 15 grudnia do  15 marca).
Tematy w artykule: lodzkie

Podobne wiadomości:

Przetarg na S14 ogłoszony

Przetarg na S14 ogłoszony

Polskie drogi 2015-10-05

„Tak dla S14” - powstało stowarzyszenie

„Tak dla S14” - powstało stowarzyszenie

Polskie drogi 2017-05-09

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Jesteś widoczny – jesteś bezpieczny
Jesteś widoczny – jesteś bezpieczny
Widoczność to kluczowa kwestia dla bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego. Kierowca jadący nieoświetloną drogą jest narażony na podobne niebezpieczeństwo, jak pieszy przemieszczający się poboczem bez elementów odblaskowych.