mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnica Białej Podlaskiej z poślizgiem

Obwodnica Białej Podlaskiej z poślizgiem

Przebudowa obwodnicy Białej Podlaskiej nie zostanie ukończona w zaplanowanym terminie czyli do końca września 2009 r. Nie będzie to jednak wiązało się z poważniejszymi utrudnieniami dla kierowców korzystających z drogi krajowej nr 2 łączącej wschodnią granicę Polski z zachodnią – zapewnia lubelski oddział GDDKiA.

Obwodnica Białej Podlaskiej z poślizgiem
Przyczyną jest późniejsze przekazanie  terenu wynikające z przeciągającej się procedury szacowania wartości gruntów prowadzonej przez Urząd Wojewódzki i odwołaniami jednego z właścicieli nieruchomości. Wykonawca, na ostatniej radzie budowy obwodnicy, podkreślał jednak, że przy dobrej pogodzie prace związane z konstrukcją wiaduktu, budowa łącznic i układanie nawierzchni zakończą się w listopadzie. Jeśli ten termin, przy dobrych warunkach pogodowych, zostanie dotrzymany to kierowcy jeszcze w tym roku skorzystają z pełnego węzła. W przeciwnym wypadku przesunie się ułożenie ostatniej warstwy nawierzchni, ale ruch przez wiadukt zostanie otwarty. W przyszłym roku mogą być też prowadzone prace wykończeniowe przy drogach dojazdowych wzdłuż obwodnicy.


Do 17 września br., terminu wynikającego z kontraktu na przebudowę 11-kilometrowego odcinka, będzie już położona ostatnia warstwa nawierzchni bitumicznej na głównym ciągu drogi krajowej (prace ruszą w połowie sierpnia i potrwają ok. 30 dni). Przeciągnie się natomiast budowa bezkolizyjnego węzła z wiaduktem nad obwodnicą w ciągu ul. Janowskiej.

W sierpniu rozpocznie się montaż sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu obwodnicy z ul. Terebelską. Właśnie otwarto oferty w przetargu (zgłosiło się 8 firm) i do końca lipca powinna zostać podpisana umowa z wykonawcą.
Przypomnijmy, że do tej pory przebudowano już trzy z czterech odcinków DK 2 pomiędzy Siedlcami i Terespolem: Siedlce – granica województwa lubelskiego (24,9 km), granica województwa mazowieckiego – początek obwodnicy Białej Podlaskiej (31 km) oraz Biała-Podlaska – Terespol (30,8 km – 15 lipca wręczono firmie budującej ten odcinek świadectwo wykonania kontraktu). Prace na nich ruszyły 4 września 2006 roku. Ostatnim etapem jest przebudowa 11-kilometrowego odcinka obwodnicy Białej Podlaskiej, na której prace ruszyły 17 czerwca 2008 r.

Koszt inwestycji wyniesie 67,1 mln euro, z czego 83 proc. pokryje Fundusz Spójności, a pozostałą kwotę  budżet państwa. Całkowite koszty inwestycji będą znane dopiero po jej końcowym rozliczeniu. GDDKiA szacuje, że będzie to ok. 392,3 mln zł, a w tym roku nakłady na obwodnicę wyniosą  141,9 mln zł.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mazda 2
Mazda 2
Cena podstawowa już od: 54 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Polskie drogi 2017-08-24

Sedan przyjedzie we wrześniu

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~driver 2009-07-17

A 4 zgorzelec-Bolesławiec z poślizgiem... ROCZNYM @%$!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.