mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnica Białej Podlaskiej z poślizgiem

Obwodnica Białej Podlaskiej z poślizgiem

Problemy natury administracyjnej i własnościowej przyczynią się do przesunięcia terminu zakończenia prac przy przebudowie obwodnicy Białej Podlaskiej. Nie będzie to jednak wiązało się z poważniejszymi utrudnieniami dla kierowców korzystających z drogi krajowej nr 2 łączącej wschodnią granicę Polski z zachodnią – informuje GDDKiA.

Obwodnica Białej Podlaskiej z poślizgiem
Do 17 września, terminu wynikającego z kontraktu na przebudowę 11-kilometrowego odcinka, będzie położona ostatnia warstwa nawierzchni bitumicznej na głównym ciągu drogi krajowej. Przeciągnie się natomiast budowa bezkolizyjnego węzła z wiaduktem nad obwodnicą w ciągu ul. Janowskiej. Przyczyną jest późniejsze przekazanie terenu wynikające z przeciągającej się procedury szacowania wartości gruntów prowadzonej przez Urząd Wojewódzki i odwołaniami jednego z właścicieli nieruchomości. Wykonawca podkreśla jednak, że przy dobrej pogodzie prace związane z konstrukcją wiaduktu, budową łącznic i układaniem nawierzchni zakończą się w listopadzie. Przy niekorzystnych warunkach pogodowych na przyszły rok przesunie się układanie ostatniej warstwy nawierzchni, ale ruch przez wiadukt zostanie otwarty. W przyszłym roku mogą być też prowadzone prace wykończeniowe przy drogach dojazdowych wzdłuż obwodnicy.

Przypomnijmy, że do tej pory przebudowano już trzy z czterech odcinków DK 2 pomiędzy Siedlcami i Terespolem: Siedlce - granica województwa mazowieckiego (24,9 km), granica województwa mazowieckiego - początek obwodnicy Białej Podlaskiej (31 km) oraz Biała-Podlaska - Terespol (30,8 km). Prace na nich ruszyły 4 września 2006 roku. Ostatnim etapem jest przebudowa 11-kilometrowego odcinka obwodnicy Białej Podlaskiej, którą rozpoczęto 17 czerwca 2008 r.

Koszt inwestycji wyniesie 67,1 mln euro, z czego 83 proc. pokryje Fundusz Spójności, a pozostałą kwotę budżet państwa. Całkowite koszty blisko 98 kilometrowego odcinka będą znane dopiero po końcowym rozliczeniu inwestycji.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mazda 2
Mazda 2
Cena podstawowa już od: 54 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Polskie drogi 2017-08-24

S19 - trwają intensywne prace

S19 - trwają intensywne prace

Polskie drogi 2017-06-11

Rusza drugi etap przetargu na budowę fragmentu trasy Via Carpatia z Lublina do Kraśnika – poinformował pod koniec tygodnia wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit. W tym roku zostanie podpisana umowa na wykonanie prac, które potrwają 36 miesięcy.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.