mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnica Białej Podlaskiej z poślizgiem

Obwodnica Białej Podlaskiej z poślizgiem

Problemy natury administracyjnej i własnościowej przyczynią się do przesunięcia terminu zakończenia prac przy przebudowie obwodnicy Białej Podlaskiej. Nie będzie to jednak wiązało się z poważniejszymi utrudnieniami dla kierowców korzystających z drogi krajowej nr 2 łączącej wschodnią granicę Polski z zachodnią – informuje GDDKiA.

Obwodnica Białej Podlaskiej z poślizgiem
Do 17 września, terminu wynikającego z kontraktu na przebudowę 11-kilometrowego odcinka, będzie położona ostatnia warstwa nawierzchni bitumicznej na głównym ciągu drogi krajowej. Przeciągnie się natomiast budowa bezkolizyjnego węzła z wiaduktem nad obwodnicą w ciągu ul. Janowskiej. Przyczyną jest późniejsze przekazanie terenu wynikające z przeciągającej się procedury szacowania wartości gruntów prowadzonej przez Urząd Wojewódzki i odwołaniami jednego z właścicieli nieruchomości. Wykonawca podkreśla jednak, że przy dobrej pogodzie prace związane z konstrukcją wiaduktu, budową łącznic i układaniem nawierzchni zakończą się w listopadzie. Przy niekorzystnych warunkach pogodowych na przyszły rok przesunie się układanie ostatniej warstwy nawierzchni, ale ruch przez wiadukt zostanie otwarty. W przyszłym roku mogą być też prowadzone prace wykończeniowe przy drogach dojazdowych wzdłuż obwodnicy.

Przypomnijmy, że do tej pory przebudowano już trzy z czterech odcinków DK 2 pomiędzy Siedlcami i Terespolem: Siedlce - granica województwa mazowieckiego (24,9 km), granica województwa mazowieckiego - początek obwodnicy Białej Podlaskiej (31 km) oraz Biała-Podlaska - Terespol (30,8 km). Prace na nich ruszyły 4 września 2006 roku. Ostatnim etapem jest przebudowa 11-kilometrowego odcinka obwodnicy Białej Podlaskiej, którą rozpoczęto 17 czerwca 2008 r.

Koszt inwestycji wyniesie 67,1 mln euro, z czego 83 proc. pokryje Fundusz Spójności, a pozostałą kwotę budżet państwa. Całkowite koszty blisko 98 kilometrowego odcinka będą znane dopiero po końcowym rozliczeniu inwestycji.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mazda 2
Mazda 2
Cena podstawowa już od: 54 400 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda przedstawia limitowaną serię Drive
Skoda przedstawia limitowaną serię Drive
Po sukcesie limitowanej wersji Joy przyszedł czas na specjalną wersję Drive, która bazuje na wyposażeniu Ambition, ale oferuje jeszcze więcej za atrakcyjniejszą cenę.