mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnica Biecza za ponad 98 mln zł

Obwodnica Biecza za ponad 98 mln zł

Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad zaakceptował wyniki przetargu na budowę obwodnicy Biecza w ciągu drogi krajowej nr 28. Zwycięzcą przetargu została firma SKANSKA SA, której oferta opiewa na blisko 98,3 mln zł. Wyniki musza zostać zaakceptowane jeszcze przez Europejski Bank Inwestycyjny.

Obwodnica Biecza za ponad 98 mln zł

EBI współfinansuje inwestycję, a przetarg odbywa się według procedur Banku Światowego. Początkowo ustalono, że budżet na tą inwestycje wyniesie około 50 mln zł. Z powodu zbyt wysokich ofert unieważniono pierwszy przetarg. W drugim przetargu oferty były niższe, niż w pierwszym ale wyższe od pierwotnie zakładanych. Mimo to GDDKiA zaakceptowała wynik przetargu i wybrała najniższą ofertę proponowaną przez firmę Skanska.

Jeżeli wyniki przetargu zaakceptuje EBI to umowa z wykonawcą zostanie prawdopodobnie podpisana w połowie marca. Czas realizacji kontraktu określono na 18 miesięcy, więc jesienią 2008 roku obwodnica powinna być gotowa.
 
Obwodnica Biecza powstanie w ciągu drogi nr 28, najdłuższej drogi na terenie województwa Małopolskiego, biegnącej od Zatora przez Jordanów, Mszanę Dolną, Limanową, Nowy Sącz, Gorlice do granicy z województwem Podkarpackim. Będzie to droga jednojezdniowa klasy GP (główna przyspieszona) o długości 5,0 km.

Przeczytaj także:

Kolejny przetarg na obwodnicę Biecza (2007-01-23)

Polskie drogi coraz droższe (2006-11-20)

Ważne trasy w Małopolsce (2007-01-24)

Miliardowy budżet Małopolski (2007-01-22)


Podobne wiadomości:

Miliardowy budżet Małopolski

Miliardowy budżet Małopolski

Polskie drogi 2007-01-22

Komentuj:

~Misiek 2007-02-01

Wydają dużo kasy na obwodnicę a przecież tranzyt raczej nie idzie DK28, bo na wschód TIRY jadą DK4. W sumie trochę się dziwię- moim zdaniem wystarczyłby gruntowny remont DK28 w Bieczu (na pewno koszt byłby dużo niższy...)

~niecierpliwy 2007-02-01

ino róbta szybko, bo ja tam jeżdża na narty.....!!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.