mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnica Brodnicy gotowa - czeka na odbiory

Obwodnica Brodnicy gotowa - czeka na odbiory

Jeszcze chwila i kierowcy będą mogli korzystać z obwodnicy Brodnicy w woj. kujawsko-pomorskim. Właśnie rozpoczęły się prace odbiorowe prowadzone przez służby i GDDKiA. Ich celem jest jak najszybsze udostępnienie odcinka w ciągu drogi krajowej nr 15.

Obwodnica Brodnicy gotowa - czeka na odbiory
Bydgoski oddział GDDKiA poinformował, że jest już przeprowadzany audyt z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego. Jeżeli wszystkie prace zakończą się pozytywnie, inwestycja otrzyma pozwolenie na użytkowanie, a tym samym będą mogli się na niej pojawić kierowcy.

Nad realizacją obwodnicy Brodnicy czuwała firma Skanska. Jest to blisko 1,5 kilometrowy odcinek drogi krajowej nr 15 prowadzący z ronda przy ul. Sądowej do wylotu na Olsztyn. W ramach inwestycji zakładano budowę estakady nad ul. Wiejską oraz torami PKP i terenami zalewowymi.

Nowy odcinek obwodnicy od strony Torunia i Warszawy w kierunku Olsztyna pozwoli całkowicie wyprowadzić ruch poza Brodnicę.

Podobne wiadomości:

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Komentuj:

AdamskiJan 2016-11-23

znając osoby odpowiedzialne za odbiór to jeszcze obwodnica to poczeka na odbiór.

Lechu1984 2016-10-17

to jeszcze sobie poczeka wykonawcom i odbiorcom wcale się nie spieszy

~lysy 2016-07-04

Niestety nie jest prawdą, że ruch całkowicie opuści Brodnicę - opuści tylko centrum, wjazd do Brodnicy i wyjazd nadal przebiega przez teren miasta. Niemniej jednak jest to i tak duża poprawa sytuacji drogowej w mieście.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda utrzymuje pozycję lidera na polskim rynku
Skoda utrzymuje pozycję lidera na polskim rynku
Skoda po raz kolejny nie pozostawiła szans konkurentom. Cały rynek samochodów nowych zanotował wzrosty, ale czeska marka wyraźnie zwiększyła dystans w stosunku do konkurentów. Skoda była najchętniej wybieraną marką w Polsce wśród klientów indywidualnych i flotowych.