mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnica Brzozowa w przetargu

Obwodnica Brzozowa w przetargu

Ogłoszony został przetarg na budowę obwodnicy Brzozowa w województwie podkarpackim. Planowany termin zakończenia realizacji inwestycji to koniec 2015 roku.

Obwodnica Brzozowa w przetargu
Zainteresowane firmy i konsorcja mają czas na składanie ofert do 25 kwietnia br. – informuje Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich. Szacuje się, że inwestycja wyniesie 70 milionów złotych - wszystkie koszty związane z budową i nadzorowaniem przedmiotowej inwestycji.

Wschodnia obwodnica Brzozowa (odcinek drogi o około 3,4 km długości) projektowana jest w ciągu drogi wojewódzkiej nr 886 Domaradz – Sanok.  Droga wojewódzka nr 886 wpisana jest w ważny szlak komunikacyjny województwa podkarpackiego. Przenosi ruch o znaczącym natężeniu z Rzeszowa i centrum kraju w niezwykle ważny i atrakcyjny obszar turystyczny jaki stanowią Bieszczady. Projektowana obwodnica skomunikowana będzie z istniejącym układem dróg za pomocą skrzyżowań typu średnie ronda oraz poprzez skrzyżowania skanalizowane. Po wybudowaniu obwodnicy, istniejąca droga wojewódzka nr 886 przebiegać będzie jej śladem począwszy od skrzyżowania ulic Legionistów, Bohaterów II Wojny Światowej i Rzeszowskiej w Brzozowie (w km 10+000 istniejącej drogi wojewódzkiej nr 886 zaprojektowano skrzyżowanie typu „średnie rondo”), a kończąc w miejscowości Humniska (w km 13+500 istniejącej drogi wojewódzkiej nr 886 zaprojektowano skrzyżowanie typu „średnie rondo”).

Podobne wiadomości:

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Polskie drogi 2016-09-15

Autostrada A4 - odcinek Rzeszów - Jarosław prawie gotowy

Autostrada A4 - odcinek Rzeszów - Jarosław...

Polskie drogi 2016-07-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport