mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnica Dobrodzienia

Obwodnica Dobrodzienia

Z końcem kwietnia br. został podpisany kontrakt na realizację II etapu budowy obwodnicy miasta Dobrodzień. Wykonawcą jest firma Budimex Dromex, która z początkiem czerwca rozpocznie prace za kwotę ponad 36,4 mln zł.

Obwodnica Dobrodzienia

Prace nad budową obejścia miasta Dobrodzień (3,1 km) potrwają ponad rok i planowo mają zakończyć się 30 lipca 2006 r.

W połowie 2003 roku został oddany pierwszy odcinek obwodnicy o długości 2,2 km. Wykonawcą I etapu było konsorcjum firm Przedsiębiorstwo Robót Drogowych i Mostowych S.A. Kędzierzyn Koźle/ Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych ABF Mosty Sp. z o.o. Katowice. Inwestycja finansowana była z budżetu państwa i wyniosła ponad 14,6  mln zł. W ramach zrealizowanego kontraktu wykonano również 3 wiadukty oraz 1 przepust na potoku.

Drogowa obwodnica Dobrodzienia będzie miała parametry drogi głównej ruchu przyśpieszonego (GP) o szerokości pasa ruchu 3,5 m i umocnionych poboczach o szerokości 2 m. Inwestycja wpłynie na poprawę warunków podróżowania w ciągu drogi krajowej nr 46 na trasie Opole-Częstochowa.


Podobne wiadomości:

Remont na A4 - koniec trzeciego etapu

Remont na A4 - koniec trzeciego etapu

Polskie drogi 2016-05-27

Ruszył remont na autostradzie A4. Bedą korki!

Ruszył remont na autostradzie A4. Bedą korki!

Polskie drogi 2016-04-04

Komentuj:

~misza 2013-08-01

Nie rozumiem po co ten wiadukt dla Rzędowic wystarczyło położyć kilometr asfaltu do drugiego wiaduktu i po problemie

~Dobr. 2006-11-03

tak po co te wiadukty tam gdzie ludzie walczyli o wiadukt to nie dostali a w polu dla nikogo 2 zrobili. gdzie tu rozum

~RYDZYK 2006-05-16

tak naprawde to gmina wywaliła potężne pieniądze w błoto, bo wiadukty są nikomu potrzebne. W przypadku 2.części obwodnicy może byż podobnie. Budowlańcy też nie przebierali w środkach i nie pozwolili mieszkańcom żyć normalnym trybem, skoro świt- piątek, świątek i niedziela ściany trzęsły się i trzęsą nadal.Żal mieszkańców Wojska Polskiego przy budowie obwodnicy...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Audi A1 to najmniejszy model w gamie niemieckiego producenta. Samochód debiutuje w pięciodrzwiowej wersji Sportback. Producent raczej nie wprowadzi do sprzedaży wariantu trzydrzwiowego.

Zalando Zalando