mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnica Dobrodzienia

Obwodnica Dobrodzienia

Z końcem kwietnia br. został podpisany kontrakt na realizację II etapu budowy obwodnicy miasta Dobrodzień. Wykonawcą jest firma Budimex Dromex, która z początkiem czerwca rozpocznie prace za kwotę ponad 36,4 mln zł.

Obwodnica Dobrodzienia

Prace nad budową obejścia miasta Dobrodzień (3,1 km) potrwają ponad rok i planowo mają zakończyć się 30 lipca 2006 r.

W połowie 2003 roku został oddany pierwszy odcinek obwodnicy o długości 2,2 km. Wykonawcą I etapu było konsorcjum firm Przedsiębiorstwo Robót Drogowych i Mostowych S.A. Kędzierzyn Koźle/ Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych ABF Mosty Sp. z o.o. Katowice. Inwestycja finansowana była z budżetu państwa i wyniosła ponad 14,6  mln zł. W ramach zrealizowanego kontraktu wykonano również 3 wiadukty oraz 1 przepust na potoku.

Drogowa obwodnica Dobrodzienia będzie miała parametry drogi głównej ruchu przyśpieszonego (GP) o szerokości pasa ruchu 3,5 m i umocnionych poboczach o szerokości 2 m. Inwestycja wpłynie na poprawę warunków podróżowania w ciągu drogi krajowej nr 46 na trasie Opole-Częstochowa.


Podobne wiadomości:

Koniec remontu autostrady A4

Koniec remontu autostrady A4

Polskie drogi 2016-06-22

Remont na A4 - koniec trzeciego etapu

Remont na A4 - koniec trzeciego etapu

Polskie drogi 2016-05-27

Komentuj:

~misza 2013-08-01

Nie rozumiem po co ten wiadukt dla Rzędowic wystarczyło położyć kilometr asfaltu do drugiego wiaduktu i po problemie

~Dobr. 2006-11-03

tak po co te wiadukty tam gdzie ludzie walczyli o wiadukt to nie dostali a w polu dla nikogo 2 zrobili. gdzie tu rozum

~RYDZYK 2006-05-16

tak naprawde to gmina wywaliła potężne pieniądze w błoto, bo wiadukty są nikomu potrzebne. W przypadku 2.części obwodnicy może byż podobnie. Budowlańcy też nie przebierali w środkach i nie pozwolili mieszkańcom żyć normalnym trybem, skoro świt- piątek, świątek i niedziela ściany trzęsły się i trzęsą nadal.Żal mieszkańców Wojska Polskiego przy budowie obwodnicy...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda wyprodukowała milionowy silnik EA211
Skoda wyprodukowała milionowy silnik EA211
Czeski producent wyprodukował kilka dni temu milionowy egzemplarz silnika TSI z serii EA211. Jedna z najpopularniejszych jednostek koncernu Volkswagen jest produkowana od 2012 roku.