mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnica Ełku za rok

Obwodnica Ełku za rok

Otwarto oferty na budowę obwodnicy Ełku. Obwodnica pobiegnie po północnej stronie Ełku w ciągu dróg krajowych nr 16 i 65 i będzie drogą klasy GP. Blisko 5 km odcinek obwodnicy budowanej w ramach III i IV etapu ma zostać oddany do użytku z końcem października 2011 roku.

Obwodnica Ełku za rok
Inwestycja jest przewidziana do finansowania z PO Rozwój Polski Wschodniej. Maksymalna kwota dofinansowania z UE wynosi ponad 113,6 mln zł.

Początek projektowanej obwodnicy znajduje się w ciągu drogi krajowej nr 16 około 300 m przed mostem pomiędzy jeziorami Ełk i Sunowo, natomiast koniec będzie się dowiązywał do II etapu obwodnicy Ełku w odległości 600 m za istniejącym skrzyżowaniem z ul. Kolonia. Etap III obwodnicy przebiega po północnej stronie miasta Ełk, w pobliżu osiedla  Bajkowego zabudowanego domami jednorodzinnymi, następnie przecina ul. Kajki i wzdłuż istniejących ogródków działkowych prowadzi do ul. Kolonia. Trasa IV etapu obwodnicy miasta Ełk na początku odcinka na długości 900 przebiega wzdłuż dotychczasowego przebiegu drogi krajowej nr 16, po czym przecinając ul.11 Listopada kieruje się nowym śladem na północ.

We wrześniu wojewoda rozpocznie postępowania w sprawie ustalenia wysokości odszkodowania wypłacanego za nieruchomości nabywane pod budowę drogi. W myśl znowelizowanej specustawy, kto z właścicieli wyda nieruchomość  w ciągu 30 dni od otrzymania zawiadomienia o wydaniu decyzji zezwalającej na budowę drogi, otrzyma odszkodowanie powiększone o 5% wartości nieruchomości.

Podobne wiadomości:

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

~ełczanin 2010-11-18

Mamy dzisiaj 18.11.2011 rok i nic się nie dzieje z budową obwodnicy !! Czyżby Władca działki w Gołdapi i jego popleczniki z Województwa rzucili "TANIA JATKĘ"..........

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.

Zalando Zalando