mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnica Garwolina otwarta

Obwodnica Garwolina otwarta

W dniu dzisiejszym odbyło się otwarcie obwodnicy Garwolina w ciągu drogi krajowej nr 17. Zakończyły się wreszcie prace nad 12,8 km odcinkiem obwodnicy, które trwały od listopada 2005 roku. Całkowity koszt inwestycji to ponad 240 mln zł.

Obwodnica Garwolina otwarta

Inwestycja realizowana była na drodze krajowej nr 17. Obwodnica rozpoczyna się przed miejscowością Miętne a kończy w rejonie miejscowości Sulbiny.  Projekt obejmował budowę dwujezdniowej drogi ekspresowej, przeznaczonej tylko dla ruchu samochodowego wraz z budową trzech węzłów drogowych w miejscowościach Miętne, Stacyjna i Sulbiny. Zapewniają one kompleksowy rozkład ruchu we wszystkich kierunkach. Trasa obwodnicy przecina drogę krajową nr 76, trzy drogi powiatowe, jedną gminną i ulicę zbiorczą II Armii Wojska Polskiego. Wybudowano także 8 wiaduktów, 2 przejazdy gospodarcze, 1 kładkę dla pieszych, most na rzece Wildze, ponad 26 km dróg równoległych oraz zatoki autobusowe i ekrany dźwiękochłonne.

Projekt był finansowany w 97% ze środków Europejskiego Banku Inwestycyjnego z programu AFI. Wykonawcą robót było konsorcjum firm Herman Kirchner Gmbh / Mosty-Łódź S.A.

Obwodnica Garwolina jest jednym z etapów przebudowy drogi krajowej nr 17 do parametrów drogi ekspresowej, będącej częścią transeuropejskiej sieci transportowej TEN-T, łączącej Warszawę z granicą państwa z Ukrainą w Hrebennem.
Projekt ma strategiczny charakter z punktu widzenia rozwoju społeczno - gospodarczego kraju jak i organizacji przez Polskę Mistrzostw Europy w piłce nożnej EURO 2012.

Odcinki planowane do realizacji w ramach projektu przebudowy drogi krajowej nr 17:

  • Warszawa  (węzeł Zakręt) - Garwolin,
  • Garwolin - Kurów,
  • Kurów - Lublin - Piaski.

Przeczytaj także:

Obwodnica Garwolina prawie gotowa (2007-07-05)

Drogi Polska – Ukraina (2007-05-31)

Przy obwodnicach praca wre (2007-01-24)


Podobne wiadomości:

Autostrada A2 rusza na wschód

Autostrada A2 rusza na wschód

Polskie drogi 2017-07-26

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

Komentuj:

~iloneczka 2007-10-23

to jest zajebista droga

~hiper33 2007-10-23

ta droga jes ok

~maras 2007-09-28

dlaczego znaki drogowe na tej "S"ce nie sa takie same jak na innych drogach tego typu??? co ekspresowka lub autostrada to rozne oznaczenia!!. co to wogole za smieszne strzalki u gory?? nie mozna bylo tego umiescic na duzych czytelnych tablicach?? do dupy te drogi

~Hellboy 2007-09-27

No ale huk z nimi najważniejsze że w końcu otwarta!!!Podróż z Lublina do Warszawy i odwrotnie skróci się teraz o jakieś 40 minut :)

~Adam 2007-09-26

Była gotowa do otwarcia już kilkanaśnie dni temu (po odbiorach technicznych, bo budowa skończyła się 26 lipca), ale trzeba było czekać aż przyjedzie Polaczek i inni PiSowcy i sobie kampanie wyborczą porobią na otwarciu. Krew zalewa!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Suzuki przygotowuje w tym roku dwie ważne premiery, a jedną z nich jest zupełnie nowe Jimny. W sieci pojawiły się właśnie pierwsze zdjęcia tego modelu, a my znamy już pierwsze szczegóły na temat czwartej generacji.

Zalando Zalando