mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnica Garwolina prawie gotowa

Obwodnica Garwolina prawie gotowa

Główny wykonawca prac przy obwodnicy Garwolina - firma Herman Kirchner zapowiedziała, że do 26 lipca zakończy się jej budowa. Oznacza to, że najpóźniej we wrześniu (po odbiorach technicznych) obwodnicą na trasie Lublin – Warszawa pojadą pierwsze samochody. Obwodnica będzie liczyć 13 km, a prace budowlane wyniosą 183 mln zł.

Obwodnica Garwolina prawie gotowa

Inwestycja jest realizowana z pożyczki Europejskiego Banku Inwestycyjnego. Wykonawcą Kontraktu jest konsorcjum firm KIRCHNER / MOSTY ŁÓDŹ.

Obwodnica Garwolina będzie mieć długość 13 kilometrów. Zostanie dostosowana do parametrów drogi eksperesowej. Będzie to droga dwujezdniowa z czterometrowym pasem dzielącym i dwoma dwuipółmetrowymi pasami awaryjnymi. Dopuszczalny nacisk na oś wyniesie 11,5 tony.

Natomiast, za dwa lata powinny ruszyć prace przy przebudowie drogi krajowej nr 17 na odcinku Warszawa-Garwolin.

Przeczytaj także:

Przy obwodnicach praca wre (2007-01-24)

 


Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Autostrada A2 rusza na wschód

Autostrada A2 rusza na wschód

Polskie drogi 2017-07-26

Komentuj:

~MtM 2007-07-05

Już wiem że żle sobie projektują, bo wsch obwodnica idzie od Marek przez węzeł Zakręt do obwodnicy Wiązownej jako nowa droga i na nowej drodze jest węzeł z A2. (w Halinowie)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross