mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnica Garwolina prawie gotowa

Obwodnica Garwolina prawie gotowa

Główny wykonawca prac przy obwodnicy Garwolina - firma Herman Kirchner zapowiedziała, że do 26 lipca zakończy się jej budowa. Oznacza to, że najpóźniej we wrześniu (po odbiorach technicznych) obwodnicą na trasie Lublin – Warszawa pojadą pierwsze samochody. Obwodnica będzie liczyć 13 km, a prace budowlane wyniosą 183 mln zł.

Obwodnica Garwolina prawie gotowa

Inwestycja jest realizowana z pożyczki Europejskiego Banku Inwestycyjnego. Wykonawcą Kontraktu jest konsorcjum firm KIRCHNER / MOSTY ŁÓDŹ.

Obwodnica Garwolina będzie mieć długość 13 kilometrów. Zostanie dostosowana do parametrów drogi eksperesowej. Będzie to droga dwujezdniowa z czterometrowym pasem dzielącym i dwoma dwuipółmetrowymi pasami awaryjnymi. Dopuszczalny nacisk na oś wyniesie 11,5 tony.

Natomiast, za dwa lata powinny ruszyć prace przy przebudowie drogi krajowej nr 17 na odcinku Warszawa-Garwolin.

Przeczytaj także:

Przy obwodnicach praca wre (2007-01-24)

 


Podobne wiadomości:

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Polskie drogi 2017-05-30

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Komentuj:

~MtM 2007-07-05

Już wiem że żle sobie projektują, bo wsch obwodnica idzie od Marek przez węzeł Zakręt do obwodnicy Wiązownej jako nowa droga i na nowej drodze jest węzeł z A2. (w Halinowie)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Kodiaq – 5 gwiazdek w teście Euro NCAP
Skoda Kodiaq – 5 gwiazdek w teście Euro NCAP
Największy SUV czeskiego producenta został niedawno rozbity przez organizację Euro NCAP. Model Kodiaq został nagrodzony maksymalną notą pięciu gwiazdek. To już siódmy model Skody, który otrzymał taką ocenę.