mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnica Garwolina prawie gotowa

Obwodnica Garwolina prawie gotowa

Główny wykonawca prac przy obwodnicy Garwolina - firma Herman Kirchner zapowiedziała, że do 26 lipca zakończy się jej budowa. Oznacza to, że najpóźniej we wrześniu (po odbiorach technicznych) obwodnicą na trasie Lublin – Warszawa pojadą pierwsze samochody. Obwodnica będzie liczyć 13 km, a prace budowlane wyniosą 183 mln zł.

Obwodnica Garwolina prawie gotowa

Inwestycja jest realizowana z pożyczki Europejskiego Banku Inwestycyjnego. Wykonawcą Kontraktu jest konsorcjum firm KIRCHNER / MOSTY ŁÓDŹ.

Obwodnica Garwolina będzie mieć długość 13 kilometrów. Zostanie dostosowana do parametrów drogi eksperesowej. Będzie to droga dwujezdniowa z czterometrowym pasem dzielącym i dwoma dwuipółmetrowymi pasami awaryjnymi. Dopuszczalny nacisk na oś wyniesie 11,5 tony.

Natomiast, za dwa lata powinny ruszyć prace przy przebudowie drogi krajowej nr 17 na odcinku Warszawa-Garwolin.

Przeczytaj także:

Przy obwodnicach praca wre (2007-01-24)

 


Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

~MtM 2007-07-05

Już wiem że żle sobie projektują, bo wsch obwodnica idzie od Marek przez węzeł Zakręt do obwodnicy Wiązownej jako nowa droga i na nowej drodze jest węzeł z A2. (w Halinowie)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Superauto od Audi i Lamborghini
Superauto od Audi i Lamborghini
Elektryfikacja zaraża kolejne gałęzie koncernu z Wolfsburga. Teraz pojawiają się plotki o elektrycznych supersamochodach od Audi i Lamborghini.