mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnica Gdowa dopiero za 3 lata

Obwodnica Gdowa dopiero za 3 lata

Gmina Gdów i województwo małopolskie będą wspólnie budować obwodnicę Gdowa. Inwestycja będzie kosztować ponad 24,5 miliona złotych. Jeśli uda się uzyskać pieniądze z unii, to 85 procent kosztów budowy pokryją fundusze unijne. Pierwsze prace mają ruszyć w 2011 roku.

Obwodnica Gdowa dopiero za 3 lata
Budowa obwodnicy zapewni poprawę bezpieczeństwa ruchu na przeciążonych i prowadzących ruch przez ścisłe centrum miasta drogach wojewódzkich nr 967 i 966, a także usprawni transport drogowy. Ponadto obwodnica uzupełni powiązanie regionu z drogą krajową nr 4 oraz ułatwi dostęp do terenów inwestycyjnych, w tym lokalnego Parku Technologicznego

Jest juz porozumienie władz gminy i województwa w tej sprawie. Inwestycja znajduje się w Wieloletnim Programie Inwestycyjnym Województwa Małopolskiego na lata 2007–2013. Inwestycja będzie zgłoszona do dofinansowania ze środków unijnych w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. W przypadku uzyskania wsparcia zewnętrznego udział unijny będzie wynosił 85 procent wartości przedsięwzięcia, Ocenia się, że inwestycja pochłonie 27 622 600 złotych, z czego planowany udział środków z centrali stanowi 4 143 390 złotych. Gmina jako dysponent tej kwoty pokryje koszty budowy chodników i oświetlenia. Gmina będzie współfinansowała także koszty instalacji ekranów akustycznych oraz innych urządzeń chroniących przed hałasem, jeżeli pojawi się konieczność ich postawienia.

Podobne wiadomości:

MON zainwestuje w polskie drogi

MON zainwestuje w polskie drogi

Polskie drogi 2017-01-04

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Pagani Huayra Roadster - lżejsze i mocniejsze
Pagani Huayra Roadster - lżejsze i mocniejsze
Po kilku miesiącach podgrzewania atmosfery przyszedł czas na oficjalne odsłonięcie nowej wersji Pagani Huayra. Model Roadster będzie jedną z głównych gwiazd na salonie w Genewie, a tymczasem warto poznać szczegóły dotyczące tego modelu.