mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnica Gdowa dopiero za 3 lata

Obwodnica Gdowa dopiero za 3 lata

Gmina Gdów i województwo małopolskie będą wspólnie budować obwodnicę Gdowa. Inwestycja będzie kosztować ponad 24,5 miliona złotych. Jeśli uda się uzyskać pieniądze z unii, to 85 procent kosztów budowy pokryją fundusze unijne. Pierwsze prace mają ruszyć w 2011 roku.

Obwodnica Gdowa dopiero za 3 lata
Budowa obwodnicy zapewni poprawę bezpieczeństwa ruchu na przeciążonych i prowadzących ruch przez ścisłe centrum miasta drogach wojewódzkich nr 967 i 966, a także usprawni transport drogowy. Ponadto obwodnica uzupełni powiązanie regionu z drogą krajową nr 4 oraz ułatwi dostęp do terenów inwestycyjnych, w tym lokalnego Parku Technologicznego

Jest juz porozumienie władz gminy i województwa w tej sprawie. Inwestycja znajduje się w Wieloletnim Programie Inwestycyjnym Województwa Małopolskiego na lata 2007–2013. Inwestycja będzie zgłoszona do dofinansowania ze środków unijnych w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. W przypadku uzyskania wsparcia zewnętrznego udział unijny będzie wynosił 85 procent wartości przedsięwzięcia, Ocenia się, że inwestycja pochłonie 27 622 600 złotych, z czego planowany udział środków z centrali stanowi 4 143 390 złotych. Gmina jako dysponent tej kwoty pokryje koszty budowy chodników i oświetlenia. Gmina będzie współfinansowała także koszty instalacji ekranów akustycznych oraz innych urządzeń chroniących przed hałasem, jeżeli pojawi się konieczność ich postawienia.

Podobne wiadomości:

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Polskie drogi 2017-07-31

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.