mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnicą Gliwic bez opłat w ruchu lokalnym

Obwodnicą Gliwic bez opłat w ruchu lokalnym

Przejazd autostradową obwodnicą Gliwic (obejmującą fragmenty autostrad A1 i A4) będzie w ruchu lokalnym bezpłatny – tak wynika z projektu ministerialnego rozporządzenia.

Obwodnicą Gliwic bez opłat w ruchu lokalnym
Władze miasta wielokrotnie upominały się w Warszawie o pozytywne załatwienie tej sprawy. Zwracają jednak uwagę, że wciąż nie wszystko jest jasne. Prezydent Gliwic skierował kolejny list do Cezarego Grabarczyka, ministra infrastruktury. Stwierdził, że umożliwienie bezpłatnego przemieszczania się w ruchu lokalnym wskazanymi odcinkami autostrad znacznie poprawi warunki komunikacyjne wewnątrz aglomeracji. Równocześnie prosił o wyjaśnienie kwestii odpłatności za przejazd tranzytem samochodów o masie powyżej 3,5 tony.

„System poboru opłat od samochodów ciężarowych powinien być tak skonstruowany, aby nie skłaniał kierowców ciężarówek do jego omijania, na przykład poprzez wybieranie dróg alternatywnych przez centra miast. Jesteśmy przekonani, że sprawa ta zostanie rozwiązana tak, aby nie generowała problemów na nieprzystosowanych do ruchu tranzytowego śródmiejskich ulicach” – napisał prezydent Gliwic.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 80 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.
Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 134 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Komentuj:

marko1 2011-01-30

Żródło artykułu Urząd Miejski w Gliwicach

~kierowca 2011-01-30

Czy ktoś tu rozumu nie ma czy celowo wprowadza patologie?

~almac 2011-01-28

as napisał: "Polski debilizm. Na całym świecie obwodnice służą do tego, aby ruch tranzytowy nie szedł przez miasto, tylko je omijał. W Polsce tranzyt będzie szedł przez miasto, a tubylcy będą jeździć obwodnicą..." 100% prawdy. A wygląda na to, że we Wrocławiu to będzie 200% prawdy (tzn. po otwarciu AOW-Autostradowej Obwodnicy Wrocławia nic się nie zmieni, tranzyt i tubylcy będą tak jak teraz jeździć przez miasto, nikomu nie będzie się opłacało jeździć płatną obwodnicą AOW).

~obserwator 2011-01-25

as - 10/10, no niestety takich mamy "yntelygentnych", wykształconych rządzących. A może coś innego za tym stoi?...

~as 2011-01-25

Polski debilizm. Na całym świecie obwodnice służą do tego, aby ruch tranzytowy nie szedł przez miasto, tylko je omijał. W Polsce tranzyt będzie szedł przez miasto, a tubylcy będą jeździć obwodnicą...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
W tym roku po raz 25. oddajecie swoje głosy na ulubione samochody, a my jak co roku jednej osobie wręczymy nagrodę główną ? nowe Subaru XV!