mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnica Gołdapi już dla kierowców

Obwodnica Gołdapi już dla kierowców

Jedna z najważniejszych inwestycji na drogach krajowych 2010 roku w województwie warmińsko-mazurskim - obwodnica Gołdapi w ciągu drogi krajowej 65 otwarta. Od 25 października mogą z niej korzystać kierowcy, którzy do tej pory musieli tracić czas w korkach na terenie miasta. Budowa obwodnicy rozpoczęła się w 2008 roku i kosztowała 125 mln zł.

Obwodnica Gołdapi już dla kierowców

Nowa droga o długości 5,6 km omija Gołdap od zachodu. Jezdnia obwodnicy ma trzy pasy ruchu (przekrój 2+1). Oznacza to, że kierowcy będą  mieli na zmianę, co półtora kilometra, po dwa pasy ruchu w jednym kierunku.

W ramach kontraktu poza drogą główną wybudowane zostały trzy skrzyżowania obwodnicy z innymi drogami publicznymi, trzy wiadukty, jeden most i jeden przejazd gospodarczy pod drogą. Przy drogach krzyżujących się z obwodnicą powstały chodniki i ścieżki rowerowe. W celu umożliwienia prawidłowego funkcjonowania obwodnicy i przyległego terenu wybudowane zostały drogi dojazdowe i zjazdy gospodarcze oraz przebudowane zostały odcinki istniejących dróg publicznych przecinających nową drogę.

Wykonawcą zadania było konsorcjum firm: Bilfinger Beger Polska SA w Warszawie, Oleckiego Przedsiębiorstwa Drogowo-Mostowego Sp. z o.o. i  Przedsiębiorstwa Robót Drogowych Sp. z o.o. w Giżycku.

Droga krajowa nr 65 przebiegała wcześniej przez centrum Gołdapi krzyżując się  w mieście z drogami wojewódzkimi nr 650 do Węgorzewa i 651 do Dubenik. Wybudowanie obwodnicy usprawni ruch tranzytowy, skróci czas podróży oraz wpłynie na poprawę bezpieczeństwa ruchu i polepszenie warunków życia w mieście poprzez wyprowadzenie tranzytu poza obszary zamieszkałe.

 

 


Podobne wiadomości:

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Komentuj:

~chychak 2010-10-26

ja wiem czy to takie dobre rozwiązanie? przy dużym natężeniu ruchu, nie zdąży się wyprzedzić wszystkich maruderów, bo nagle wszyscy, nawet nieznacznie szybsi od owych maruderów, chcą zdążyć z wyprzedzaniem i zajmuje im to często mnóstwo czasu. Przy tego typu decyzjach zawsze się zastanawiam, czy nie było tam miejsca na drogę o dwóch pasach w obu kierunkach, czy aż tak bardzo podrożałoby to końcowy kosztorys

~p.s 2010-10-26

własnie takich dróg więcej nam potzreba 2+1 to Świetne rozwiązanie. NA pewno jest tańsza niż tradycyjna droga expresowa 2+2. , a jest mozliwośc wyprzedzanai ciężarówek co 1, 5 km

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.