mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnica Gołdapi już dla kierowców

Obwodnica Gołdapi już dla kierowców

Jedna z najważniejszych inwestycji na drogach krajowych 2010 roku w województwie warmińsko-mazurskim - obwodnica Gołdapi w ciągu drogi krajowej 65 otwarta. Od 25 października mogą z niej korzystać kierowcy, którzy do tej pory musieli tracić czas w korkach na terenie miasta. Budowa obwodnicy rozpoczęła się w 2008 roku i kosztowała 125 mln zł.

Obwodnica Gołdapi już dla kierowców

Nowa droga o długości 5,6 km omija Gołdap od zachodu. Jezdnia obwodnicy ma trzy pasy ruchu (przekrój 2+1). Oznacza to, że kierowcy będą  mieli na zmianę, co półtora kilometra, po dwa pasy ruchu w jednym kierunku.

W ramach kontraktu poza drogą główną wybudowane zostały trzy skrzyżowania obwodnicy z innymi drogami publicznymi, trzy wiadukty, jeden most i jeden przejazd gospodarczy pod drogą. Przy drogach krzyżujących się z obwodnicą powstały chodniki i ścieżki rowerowe. W celu umożliwienia prawidłowego funkcjonowania obwodnicy i przyległego terenu wybudowane zostały drogi dojazdowe i zjazdy gospodarcze oraz przebudowane zostały odcinki istniejących dróg publicznych przecinających nową drogę.

Wykonawcą zadania było konsorcjum firm: Bilfinger Beger Polska SA w Warszawie, Oleckiego Przedsiębiorstwa Drogowo-Mostowego Sp. z o.o. i  Przedsiębiorstwa Robót Drogowych Sp. z o.o. w Giżycku.

Droga krajowa nr 65 przebiegała wcześniej przez centrum Gołdapi krzyżując się  w mieście z drogami wojewódzkimi nr 650 do Węgorzewa i 651 do Dubenik. Wybudowanie obwodnicy usprawni ruch tranzytowy, skróci czas podróży oraz wpłynie na poprawę bezpieczeństwa ruchu i polepszenie warunków życia w mieście poprzez wyprowadzenie tranzytu poza obszary zamieszkałe.

 

 


Podobne wiadomości:

S16 Borki - Mrągowo - jest rozstrzygnięcie przetargu

S16 Borki - Mrągowo - jest rozstrzygnięcie...

Polskie drogi 2017-01-16

MON zainwestuje w polskie drogi

MON zainwestuje w polskie drogi

Polskie drogi 2017-01-04

Komentuj:

~chychak 2010-10-26

ja wiem czy to takie dobre rozwiązanie? przy dużym natężeniu ruchu, nie zdąży się wyprzedzić wszystkich maruderów, bo nagle wszyscy, nawet nieznacznie szybsi od owych maruderów, chcą zdążyć z wyprzedzaniem i zajmuje im to często mnóstwo czasu. Przy tego typu decyzjach zawsze się zastanawiam, czy nie było tam miejsca na drogę o dwóch pasach w obu kierunkach, czy aż tak bardzo podrożałoby to końcowy kosztorys

~p.s 2010-10-26

własnie takich dróg więcej nam potzreba 2+1 to Świetne rozwiązanie. NA pewno jest tańsza niż tradycyjna droga expresowa 2+2. , a jest mozliwośc wyprzedzanai ciężarówek co 1, 5 km

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Polacy kupili rekordową liczbę nowych aut
Polacy kupili rekordową liczbę nowych aut
Instytut SAMAR donosi, że rynek nowych samochodów w Polsce cały czas rośnie. Wszystko wskazuje na to, że prognozowana sprzedaż na koniec roku, czyli 490 tys. samochodów, jest jak najbardziej realna do osiągnięcia.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech