mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnica Góry Kalwarii - kontrakt zawarty

Obwodnica Góry Kalwarii - kontrakt zawarty

W poniedziałek, 4 kwietnia br., GDDKiA podpisała umowę na budowę obwodnicy Góry Kalwarii. Zobacz, ile będzie kosztowała inwestycja oraz kiedy nową drogą pojadą kierowcy.

Obwodnica Góry Kalwarii - kontrakt zawarty

Kontrakt o wartości ponad 313 mln zł, zostanie zrealizowany przez konsorcjum firm Intercor Sp. z o.o. oraz Planeta Sp. z o.o., w ciągu 35 miesięcy, tj. najpóźniej do listopada 2019 r. (czynnikiem mającym zasadniczy wpływ będzie miała pogoda – zima).

Inwestycja będzie realizowana w systemie „Projektuj i Buduj”, gdzie w tym przypadku rola wykonawcy ograniczy korekty rozwiązań przyjętych w istniejącej już dokumentacji technicznej, a następnie wybudowanie drogi, zgodnie z zatwierdzonym projektem.

Nad realizacją obwodnicy Góry Kalwarii będzie czuwać firma Egis Polska Inżynieria Sp. z o.o., z którą została podpisana umowa na kwotę ok. 12,6 mln.

Projekt zakłada budowę odcinków: w ciągu drogi krajowej nr 79 o długości ok. 5 km oraz drogi krajowej nr 50 długości ok. 4 km. Przyszła droga o parametrach trasy GP (ruch główny przyspieszony) będzie posiadała dwie jezdnie po dwa pasy ruchu w każdym kierunku.

Wybudowane zostaną:

  • 3 węzły drogowe: „Kąty”, „Marianki” i „Stadion”,
  • ciągi pieszo-rowerowe,
  • obiekty inżynierskie,
  • urządzenia ochrony środowiska,
  • odwodnienie,
  • drogi obsługujące tereny przyległe,
  • urządzenia infrastruktury podziemnej.

W ramach zamówienia przewidziane zostało również wykonanie kompleksowego remontu istniejących dróg krajowych nr 79 (około 6 km) i nr 50 (około 3 km) na odcinkach zastępowanych przez obwodnicę Góry Kalwarii (poza granicami robót objętych decyzją ZRID) wraz z odtworzeniem organizacji ruchu, w zakresie m. in.:

  • nawierzchni,
  • poboczy,
  • elementów BRD.

 


Podobne wiadomości:

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Autostrada A2 rusza na wschód

Autostrada A2 rusza na wschód

Polskie drogi 2017-07-26

Komentuj:

~warszawiak 2016-04-07

No i dobrze. Po wydumanej zmowie cenowej nie ma już śladu. Podpisano umowy na wszystkie cztery odcinki, gdzie GDDKiA podejrzewała ową zmowę: S8 Radziejowice-Przeszkoda, A1 Woźniki-Zawodzie, S51 obwodnicę Olsztyna i na końcu DK79/DK50, czyli opisywaną w artykule obwodnicę Góry Kalwarii. Niestety nastąpiła niepotrzebna strata czasu i silą rzeczy będzie późniejsze oddanie gotowych dróg do użytku.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Pierwszy, elektryczny autobus do poboru krwi
Pierwszy, elektryczny autobus do poboru krwi
Solaris przygotowuje pierwsze takie zamówienie na świecie. Dwa elektryczne autobusy posłużą jako mobilne punkty poboru krwi i już niebawem trafią do polskiego odbiorcy.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech