mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnica Góry Kalwarii - kontrakt zawarty

Obwodnica Góry Kalwarii - kontrakt zawarty

W poniedziałek, 4 kwietnia br., GDDKiA podpisała umowę na budowę obwodnicy Góry Kalwarii. Zobacz, ile będzie kosztowała inwestycja oraz kiedy nową drogą pojadą kierowcy.

Obwodnica Góry Kalwarii - kontrakt zawarty

Kontrakt o wartości ponad 313 mln zł, zostanie zrealizowany przez konsorcjum firm Intercor Sp. z o.o. oraz Planeta Sp. z o.o., w ciągu 35 miesięcy, tj. najpóźniej do listopada 2019 r. (czynnikiem mającym zasadniczy wpływ będzie miała pogoda – zima).

Inwestycja będzie realizowana w systemie „Projektuj i Buduj”, gdzie w tym przypadku rola wykonawcy ograniczy korekty rozwiązań przyjętych w istniejącej już dokumentacji technicznej, a następnie wybudowanie drogi, zgodnie z zatwierdzonym projektem.

Nad realizacją obwodnicy Góry Kalwarii będzie czuwać firma Egis Polska Inżynieria Sp. z o.o., z którą została podpisana umowa na kwotę ok. 12,6 mln.

Projekt zakłada budowę odcinków: w ciągu drogi krajowej nr 79 o długości ok. 5 km oraz drogi krajowej nr 50 długości ok. 4 km. Przyszła droga o parametrach trasy GP (ruch główny przyspieszony) będzie posiadała dwie jezdnie po dwa pasy ruchu w każdym kierunku.

Wybudowane zostaną:

  • 3 węzły drogowe: „Kąty”, „Marianki” i „Stadion”,
  • ciągi pieszo-rowerowe,
  • obiekty inżynierskie,
  • urządzenia ochrony środowiska,
  • odwodnienie,
  • drogi obsługujące tereny przyległe,
  • urządzenia infrastruktury podziemnej.

W ramach zamówienia przewidziane zostało również wykonanie kompleksowego remontu istniejących dróg krajowych nr 79 (około 6 km) i nr 50 (około 3 km) na odcinkach zastępowanych przez obwodnicę Góry Kalwarii (poza granicami robót objętych decyzją ZRID) wraz z odtworzeniem organizacji ruchu, w zakresie m. in.:

  • nawierzchni,
  • poboczy,
  • elementów BRD.

 


Podobne wiadomości:

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Polskie drogi 2017-05-30

Autostrada A2 rusza na wschód

Autostrada A2 rusza na wschód

Polskie drogi 2017-07-26

Komentuj:

~warszawiak 2016-04-07

No i dobrze. Po wydumanej zmowie cenowej nie ma już śladu. Podpisano umowy na wszystkie cztery odcinki, gdzie GDDKiA podejrzewała ową zmowę: S8 Radziejowice-Przeszkoda, A1 Woźniki-Zawodzie, S51 obwodnicę Olsztyna i na końcu DK79/DK50, czyli opisywaną w artykule obwodnicę Góry Kalwarii. Niestety nastąpiła niepotrzebna strata czasu i silą rzeczy będzie późniejsze oddanie gotowych dróg do użytku.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.