mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnica Góry Kalwarii - kontrakt zawarty

Obwodnica Góry Kalwarii - kontrakt zawarty

W poniedziałek, 4 kwietnia br., GDDKiA podpisała umowę na budowę obwodnicy Góry Kalwarii. Zobacz, ile będzie kosztowała inwestycja oraz kiedy nową drogą pojadą kierowcy.

Obwodnica Góry Kalwarii - kontrakt zawarty

Kontrakt o wartości ponad 313 mln zł, zostanie zrealizowany przez konsorcjum firm Intercor Sp. z o.o. oraz Planeta Sp. z o.o., w ciągu 35 miesięcy, tj. najpóźniej do listopada 2019 r. (czynnikiem mającym zasadniczy wpływ będzie miała pogoda – zima).

Inwestycja będzie realizowana w systemie „Projektuj i Buduj”, gdzie w tym przypadku rola wykonawcy ograniczy korekty rozwiązań przyjętych w istniejącej już dokumentacji technicznej, a następnie wybudowanie drogi, zgodnie z zatwierdzonym projektem.

Nad realizacją obwodnicy Góry Kalwarii będzie czuwać firma Egis Polska Inżynieria Sp. z o.o., z którą została podpisana umowa na kwotę ok. 12,6 mln.

Projekt zakłada budowę odcinków: w ciągu drogi krajowej nr 79 o długości ok. 5 km oraz drogi krajowej nr 50 długości ok. 4 km. Przyszła droga o parametrach trasy GP (ruch główny przyspieszony) będzie posiadała dwie jezdnie po dwa pasy ruchu w każdym kierunku.

Wybudowane zostaną:

  • 3 węzły drogowe: „Kąty”, „Marianki” i „Stadion”,
  • ciągi pieszo-rowerowe,
  • obiekty inżynierskie,
  • urządzenia ochrony środowiska,
  • odwodnienie,
  • drogi obsługujące tereny przyległe,
  • urządzenia infrastruktury podziemnej.

W ramach zamówienia przewidziane zostało również wykonanie kompleksowego remontu istniejących dróg krajowych nr 79 (około 6 km) i nr 50 (około 3 km) na odcinkach zastępowanych przez obwodnicę Góry Kalwarii (poza granicami robót objętych decyzją ZRID) wraz z odtworzeniem organizacji ruchu, w zakresie m. in.:

  • nawierzchni,
  • poboczy,
  • elementów BRD.

 


Podobne wiadomości:

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Polskie drogi 2017-05-30

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

Komentuj:

~warszawiak 2016-04-07

No i dobrze. Po wydumanej zmowie cenowej nie ma już śladu. Podpisano umowy na wszystkie cztery odcinki, gdzie GDDKiA podejrzewała ową zmowę: S8 Radziejowice-Przeszkoda, A1 Woźniki-Zawodzie, S51 obwodnicę Olsztyna i na końcu DK79/DK50, czyli opisywaną w artykule obwodnicę Góry Kalwarii. Niestety nastąpiła niepotrzebna strata czasu i silą rzeczy będzie późniejsze oddanie gotowych dróg do użytku.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.