mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnica Gorzowa dopiero w lipcu

Obwodnica Gorzowa dopiero w lipcu

Konsorcjum Strabag - Kirchner nie będzie płacić kar za opóźnienie wykonania trasy. Trasa powstanie do lipca 2007 roku. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad uznała roszczenia wykonawców gorzowskiej obwodnicy.

Zachodnia obwodnica Gorzowa (II etap) miała być gotowa na 16 grudnia. W październiku 2003 r. oddano do użytku pierwszy 2,5 km odcinek obwodnicy Gorzowa Wlkp., łączący ul. Sulęcińską z ul. Kasprzaka wraz z wiaduktem drogowym i węzłem "Gorzów Południe". Wykonawcą I etapu inwestycji była firma BERGER BAU (kontrakt na kwotę ponad 5,9 mln euro). Do realizacji II etapu inwestycji, czyli budowy 9,5 km odcinka przestąpiło konsorcjum Strabag- Kirchner.

Strabag - Kirchner już pół roku temu złożyło w GDDKiA O/Zielona Góra 20 roszczeń, które, w ocenie wykonawcy, miały wpływ na opóźnienie oddania do użytku trasy w terminie. Wykonawca obwodnicy prowadził negocjacje w tej sprawie z GDDKiA w Warszawie, gdyż zgodnie z umową, za każdy dzień opóźnienia wykonawca miał płacić karę. Drogowcy dowodzili, że opóźnienia wynikały nie z ich winy. Chodziło m.in. o przedłużające się prace archeologiczne i złe rozpoznanie geologiczne terenu pod przyszłą trasę. Jak dowiedziała się "Gazeta Wyborcza", wbrew wcześniejszym wynikom badań geologicznych teren pod jezdnię na
dużej głębokości okazał się niestabilny. Nawiezienie żwiru i konieczność zagęszczenia podbudowy drogi spowodowały opóźnienia.

Obwodnica będzie więc zbudowana do lipca, ale konkretnej daty jeszcze nie ma.

Planowana, całkowita długość obwodnicy ma wynosić około 12 km i obejmuje jezdnię o szerokości 7 m, umocnione pobocza o szerokości 2,5 m oraz obustronny pas zieleni. Obwodnica przebiegać będzie od ul. Szczecińskiej do ul. Sulęcińskiej po terenach miasta Gorzowa Wlkp. oraz gmin Deszczno i Bogdaniec. Na 9,5 km odcinku gorzowskiej obwodnicy będzie kilkanaście budowli inżynieryjnych - wiaduktów i mostów, w tym także 700 metrowy stalowy most nad Wartą i jej rozlewiskami


Przeczytaj także:

Gorzów rozkopany do wiosny? (2006-07-04)

Za 600 dni wokół Gorzowa Wlkp. (2005-05-09)

 


Podobne wiadomości:

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Polskie drogi 2017-12-01

Komentuj:

~hanys 2007-01-16

niech wybudują obwodnice do konca czerwca, to lepiej pojedzie sie nad Bałtyk

~Kot 2007-01-15

Lepsze to niż nic.

~Kaz 2007-01-15

Pesymista, narzekacz itp.

~osskaa 2007-01-15

Żałosna kolejna inwestycja. Jedna z najważniejszych dróg ekspresowych, zdegradowana z autostrady, bo niby taniej, a jakość ta sama. I co? W zamian dostajemy jednopasmowe badziewie, których Niemcy nie budują już od 70 lat. Takie jest opóźnienie naszego myślenia, planowania i wizjonerstwa. Dobrze, że nie będę musiał tamtędy jeździć, bo bym klął za każdym razem tego idiotę, który to zatwierdził!

~ew 2007-01-13

Jadąc ze Szczecina Gorzów będzie po lewej stronie,miasto omijamy.Aktualnie cały czas trwają prace.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando