mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnica Gorzowa dopiero w lipcu

Obwodnica Gorzowa dopiero w lipcu

Konsorcjum Strabag - Kirchner nie będzie płacić kar za opóźnienie wykonania trasy. Trasa powstanie do lipca 2007 roku. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad uznała roszczenia wykonawców gorzowskiej obwodnicy.

Zachodnia obwodnica Gorzowa (II etap) miała być gotowa na 16 grudnia. W październiku 2003 r. oddano do użytku pierwszy 2,5 km odcinek obwodnicy Gorzowa Wlkp., łączący ul. Sulęcińską z ul. Kasprzaka wraz z wiaduktem drogowym i węzłem "Gorzów Południe". Wykonawcą I etapu inwestycji była firma BERGER BAU (kontrakt na kwotę ponad 5,9 mln euro). Do realizacji II etapu inwestycji, czyli budowy 9,5 km odcinka przestąpiło konsorcjum Strabag- Kirchner.

Strabag - Kirchner już pół roku temu złożyło w GDDKiA O/Zielona Góra 20 roszczeń, które, w ocenie wykonawcy, miały wpływ na opóźnienie oddania do użytku trasy w terminie. Wykonawca obwodnicy prowadził negocjacje w tej sprawie z GDDKiA w Warszawie, gdyż zgodnie z umową, za każdy dzień opóźnienia wykonawca miał płacić karę. Drogowcy dowodzili, że opóźnienia wynikały nie z ich winy. Chodziło m.in. o przedłużające się prace archeologiczne i złe rozpoznanie geologiczne terenu pod przyszłą trasę. Jak dowiedziała się "Gazeta Wyborcza", wbrew wcześniejszym wynikom badań geologicznych teren pod jezdnię na
dużej głębokości okazał się niestabilny. Nawiezienie żwiru i konieczność zagęszczenia podbudowy drogi spowodowały opóźnienia.

Obwodnica będzie więc zbudowana do lipca, ale konkretnej daty jeszcze nie ma.

Planowana, całkowita długość obwodnicy ma wynosić około 12 km i obejmuje jezdnię o szerokości 7 m, umocnione pobocza o szerokości 2,5 m oraz obustronny pas zieleni. Obwodnica przebiegać będzie od ul. Szczecińskiej do ul. Sulęcińskiej po terenach miasta Gorzowa Wlkp. oraz gmin Deszczno i Bogdaniec. Na 9,5 km odcinku gorzowskiej obwodnicy będzie kilkanaście budowli inżynieryjnych - wiaduktów i mostów, w tym także 700 metrowy stalowy most nad Wartą i jej rozlewiskami


Przeczytaj także:

Gorzów rozkopany do wiosny? (2006-07-04)

Za 600 dni wokół Gorzowa Wlkp. (2005-05-09)

 


Podobne wiadomości:

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Polskie drogi 2017-08-24

Komentuj:

~hanys 2007-01-16

niech wybudują obwodnice do konca czerwca, to lepiej pojedzie sie nad Bałtyk

~Kot 2007-01-15

Lepsze to niż nic.

~Kaz 2007-01-15

Pesymista, narzekacz itp.

~osskaa 2007-01-15

Żałosna kolejna inwestycja. Jedna z najważniejszych dróg ekspresowych, zdegradowana z autostrady, bo niby taniej, a jakość ta sama. I co? W zamian dostajemy jednopasmowe badziewie, których Niemcy nie budują już od 70 lat. Takie jest opóźnienie naszego myślenia, planowania i wizjonerstwa. Dobrze, że nie będę musiał tamtędy jeździć, bo bym klął za każdym razem tego idiotę, który to zatwierdził!

~ew 2007-01-13

Jadąc ze Szczecina Gorzów będzie po lewej stronie,miasto omijamy.Aktualnie cały czas trwają prace.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.