mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnica Gorzowa jeszcze w listopadzie

Obwodnica Gorzowa jeszcze w listopadzie

Wykonawca zachodniej obwodnicy Gorzowa, konsorcjum firm Strabag Sp. z o. o. i Hermann Kirchner, zakończył usuwanie usterek stwierdzonych wcześniej przez komisję odbiorową. Inspektorzy nadzoru budowlanego skontrolowali już wykonane na trasie prace.

Obwodnica Gorzowa jeszcze w listopadzie
Budowa 9,5 km obwodnicy zakończyła się 15 sierpnia bieżącego roku, ale komisja odbiorowa Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad dopatrzyła się ponad stu usterek, które wykonawca musiał usunąć (m.in. o wzmocnienie wysokiego nasypu, po którym biegnie część trasy).
Większość prac związanych z naprawą usterek została już wykonana, dlatego złożony został wniosek do nadzoru budowlanego o skontrolowanie całości prac i dopuszczenie drogi do użytkowania. Prawdopodobnie pod końca listopada nowa trasa zostanie otwarta dla ruchu samochodowego.

Otwarcie obwodnicy wyprowadzi niemal cały ruch tranzytowy poza miasto. Zlikwidowany zostanie tymczasowy objazd przez Gorzów przez os. Górczyn, a w przypadku śródmiejskich ulic, jak: Sikorskiego, Chrobrego czy Wybickiego, ruch pojazdów może się zmniejszyć nawet o połowę.

Podobne wiadomości:

S3 Sulechów - Zielona Góra: podpisano umowę

S3 Sulechów - Zielona Góra: podpisano umowę

Polskie drogi 2016-02-23

Przetargi na dwie nowe inwestycje w woj. mazowieckim

Przetargi na dwie nowe inwestycje w woj....

Polskie drogi 2015-10-05

Komentuj:

~jaxxx 2007-11-14

Z tego co wiem obwodnica ma być na razie jedno jezdniową drogą ekspresową, z rezerwą na drugi pas

~Krzychulex 2007-11-14

astro, masz chyba racje. To jest ulica Ligi Polskiej w Toruniu prowadząca do Kaszczorka :)

~astro 2007-11-13

Przecież to to nie jest obwodnica Gorzowa - tylko zdjęcie które jest zamieszczane bardzo często - to chyba ulica w Toruniu. Przecież jeżdzą po niej samochody na zdjeciu, a czytamy iż jest zamknięta. JAkbyście czytali ten portal częściej to byście wiedzieli że to nie to zdjęcie.

~DD 2007-11-13

przeciez to ma byc w przyszlosci czesc S3 - wiec nie rozumiem dlaczego nie ma pasow awaryjnych

~Mieszko 2007-11-13

To nie powinna być taka obwodnica. Uważam, że jest potrzebna AUTOSTRADA równoległa do obecnej DK 22 z granicy Niemiec, dookoła Gorzowa, następnie na północny wschód aż do Tczewa. Lub przynajmniej droa ekspresowa :)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ubezpieczenie OC przypisane do kierowcy zamiast samochodu - PiS proponuje zmiany
Ubezpieczenie OC przypisane do kierowcy zamiast samochodu - PiS proponuje zmiany
Posłowie PiS mają pomysł na rewolucję w ubezpieczeniach OC. Chcą żeby w przyszłości polisa nie była przypisana do samochodu, ale do kierowcy. Dzięki temu utrata zniżek będzie dotyczyć tylko pojazdu, którym kierowca spowodował, a nie wszystkich posiadanych przez niego aut.