mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnica Gostynina otwarta

Obwodnica Gostynina otwarta

Kierowcy mogą już ominąć Gostynin jadąc nowo wybudowaną obwodnicą w ciągu drogi krajowej nr 60. Budowa trasy o długości ok. 8, 8 km trwała 2 lata. Koszt inwestycji wyniósł ponad 120 mln zł.

Obwodnica Gostynina otwarta
W ramach przedsięwzięcia wybudowano 5 skrzyżowań, które umożliwiają połączenie z istniejącym układem dróg wojewódzkich i powiatowych. Ponadto powstały 2 mosty i 3 wiadukty. Wybudowano 186 metrów ekranów akustycznych, system odwodnienia obwodnicy, oświetlenie na wszystkich skrzyżowaniach oraz dokonano rozbiórki mostu na Osetnicy.

Obwodnica biegnie w ciągu drogi krajowej nr 60, usprawnia przejazd na trasie Płock – Kutno. Dzięki niej ruch samochodowy ominie miasto i zostanie poprowadzony przez Lisicę, Gaśno, Legardę oraz Bolesławów. Z drogą nr 60 połączy się ponownie w Rogożewku.

Trasa licząca 8,8 km długości, realizowana była przez 2 lata i kosztowała 120,7 mln zł. Środki przeznaczone na budowę pochodziły z budżetu państwa. Wykonawcą robót było konsorcjum firm: Polimex-Mostostal S.A. i Wakoz Sp. z o.o..,

Podobne wiadomości:

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

Samochody z napędem 4x4 – bezpieczny układ

auto motor i sport 0000-00-00

8 aut w Alpach. Zasypane śniegiem górskie drogi i samochód z napędem na obydwie osie - taka zima sprawia frajdę. Cztery napędzane koła zapewniają nie tylko lepszą trakcję, ale i większe bezpieczeństwo. Sprawdzamy na co który system stać.

Komentuj:

~krzychu 2010-02-14

Smieszne!!! ... a wyobrazcie sobie ze w Polsce ponad 90% drog nie ma malowanych linii krawedzi jezdni a 80% nie ma ich wcale .. SZOK ! dalej zacofanie i jak w ZSRR

~normalny 2010-02-12

a śmiali sie z komunistów, że otwierają byle gówno, a tu 9 osób otwiera i pokropek za 10 tyś zł katastrofa

~Jotgie 2010-02-11

To dojazd z Płocka do A1 w kierunku na południe...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?