mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnica Gostynina otwarta

Obwodnica Gostynina otwarta

Kierowcy mogą już ominąć Gostynin jadąc nowo wybudowaną obwodnicą w ciągu drogi krajowej nr 60. Budowa trasy o długości ok. 8, 8 km trwała 2 lata. Koszt inwestycji wyniósł ponad 120 mln zł.

Obwodnica Gostynina otwarta
W ramach przedsięwzięcia wybudowano 5 skrzyżowań, które umożliwiają połączenie z istniejącym układem dróg wojewódzkich i powiatowych. Ponadto powstały 2 mosty i 3 wiadukty. Wybudowano 186 metrów ekranów akustycznych, system odwodnienia obwodnicy, oświetlenie na wszystkich skrzyżowaniach oraz dokonano rozbiórki mostu na Osetnicy.

Obwodnica biegnie w ciągu drogi krajowej nr 60, usprawnia przejazd na trasie Płock – Kutno. Dzięki niej ruch samochodowy ominie miasto i zostanie poprowadzony przez Lisicę, Gaśno, Legardę oraz Bolesławów. Z drogą nr 60 połączy się ponownie w Rogożewku.

Trasa licząca 8,8 km długości, realizowana była przez 2 lata i kosztowała 120,7 mln zł. Środki przeznaczone na budowę pochodziły z budżetu państwa. Wykonawcą robót było konsorcjum firm: Polimex-Mostostal S.A. i Wakoz Sp. z o.o..,

Podobne wiadomości:

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Komentuj:

~krzychu 2010-02-14

Smieszne!!! ... a wyobrazcie sobie ze w Polsce ponad 90% drog nie ma malowanych linii krawedzi jezdni a 80% nie ma ich wcale .. SZOK ! dalej zacofanie i jak w ZSRR

~normalny 2010-02-12

a śmiali sie z komunistów, że otwierają byle gówno, a tu 9 osób otwiera i pokropek za 10 tyś zł katastrofa

~Jotgie 2010-02-11

To dojazd z Płocka do A1 w kierunku na południe...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Tesla Model 3 oficjalnie. Znamy dane techniczne
Tesla Model 3 oficjalnie. Znamy dane techniczne
To był wielki dzień dla Elona Muska. Tesla zaprezentowała Model 3, który wprowadzi rewolucję w segmencie samochodów elektrycznych. Ceny długo oczekiwanego samochodu startują już od 35 tys. dolarów, a pierwsze egzemplarze zostały właśnie wręczone klientom.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic