mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnica Gostynina otwarta

Obwodnica Gostynina otwarta

Kierowcy mogą już ominąć Gostynin jadąc nowo wybudowaną obwodnicą w ciągu drogi krajowej nr 60. Budowa trasy o długości ok. 8, 8 km trwała 2 lata. Koszt inwestycji wyniósł ponad 120 mln zł.

Obwodnica Gostynina otwarta
W ramach przedsięwzięcia wybudowano 5 skrzyżowań, które umożliwiają połączenie z istniejącym układem dróg wojewódzkich i powiatowych. Ponadto powstały 2 mosty i 3 wiadukty. Wybudowano 186 metrów ekranów akustycznych, system odwodnienia obwodnicy, oświetlenie na wszystkich skrzyżowaniach oraz dokonano rozbiórki mostu na Osetnicy.

Obwodnica biegnie w ciągu drogi krajowej nr 60, usprawnia przejazd na trasie Płock – Kutno. Dzięki niej ruch samochodowy ominie miasto i zostanie poprowadzony przez Lisicę, Gaśno, Legardę oraz Bolesławów. Z drogą nr 60 połączy się ponownie w Rogożewku.

Trasa licząca 8,8 km długości, realizowana była przez 2 lata i kosztowała 120,7 mln zł. Środki przeznaczone na budowę pochodziły z budżetu państwa. Wykonawcą robót było konsorcjum firm: Polimex-Mostostal S.A. i Wakoz Sp. z o.o..,

Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Polskie drogi 2017-05-30

Komentuj:

~krzychu 2010-02-14

Smieszne!!! ... a wyobrazcie sobie ze w Polsce ponad 90% drog nie ma malowanych linii krawedzi jezdni a 80% nie ma ich wcale .. SZOK ! dalej zacofanie i jak w ZSRR

~normalny 2010-02-12

a śmiali sie z komunistów, że otwierają byle gówno, a tu 9 osób otwiera i pokropek za 10 tyś zł katastrofa

~Jotgie 2010-02-11

To dojazd z Płocka do A1 w kierunku na południe...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.