mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnica Grodziska wpisana do RPO

Obwodnica Grodziska wpisana do RPO

Obwodnica Grodziska Mazowieckiego ma usprawnić połączenie komunikacyjne tej miejscowości z Warszawą. Projekt ten jako kluczowy dla Mazowsza został wpisany do Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013, a więc jego realizacja otrzyma wsparcie finansowe z funduszy Unii Europejskiej.

Obwodnica Grodziska wpisana do RPO

Plany zagospodarowania przestrzennego z projektowaną obwodnicą będą gotowe już w połowie 2007 r. W przyszłym roku ruszą prace projektowe i wykupy gruntów. Dlatego termin rozpoczęcia robót może nastąpić nawet już w 2008 roku.

Budowę, której wartość jest szacowana na 100 mln zł, pokryje samorząd województwa zapewniając wkład finansowy ze środków własnych oraz ubiegając się o dofinansowanie inwestycji z unijnych funduszy.

W przyszłości obwodnica wyprowadzi ruch na autostradę, dzięki skróci się czas dojazdu do Warszawy. Obwodnica stanowić będzie równocześnie zjazd autostradowy łączący wszystkie drogi odchodzące do trasy katowickiej. Taki układ komunikacyjny umożliwi więc obsługę mieszkańców gminy, jak też stworzy warunki do dalszego rozwoju gospodarczego, bowiem w mieście zlokalizowane są dwie strefy przemysłowe.


Przeczytaj także:

Porozumienie dla obwodnicy Węgrowa (2006-10-26)

Ekspresowo wokół Grójca (2006-10-19)

Więcej na drogi wokół stolicy (2006-10-17)

571 km nowych dróg na Mazowszu (2006-09-04)

 


Podobne wiadomości:

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Polskie drogi 2017-05-30

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana ruchu

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana...

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

~Kuba 2006-11-03

WPISAC DO RPO DROGE ESKPRESOWA S5 POZNAN-WROCLAW!!! WROCLAWIANIE I POZNANIACY NIE CHCA GINAC W DRODZE DO SIEBIE!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
DS - PSA wybuduje w Polsce nową sieć salonów
DS - PSA wybuduje w Polsce nową sieć salonów
Jeszcze w tym roku francuski koncern otworzy pierwsze, niezależne obiekty sprzedające samochody marki DS. W ciągu dwóch lat powstanie sieć składająca się z 8 autoryzowanych punktów w największych aglomeracjach na terenie Polski.