mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnica Hrebennego gotowa

Obwodnica Hrebennego gotowa

Do użytku oddano ponad 2 km odcinek obwodnicy Hrebennego w ciągu drogi krajowej nr 17 Tomaszów Lubelski – Hrebenne. Zasadnicze prace trwające od 2006 roku zakończyły się już na początku bieżącego roku, jednak konieczny był jeszcze odbiór drogi.

Obwodnica Hrebennego gotowa
Wojewoda Lubelski Genowefa Tokarska uczestniczyła u uroczystym oddaniu do użytku nowego obejścia drogowego. Obwodnica Hrebennego w ciągu drogi krajowej nr 17 ma długość 2,006 km i jest drogą klasy S o prędkości projektowej 80 km/h i maksymalnej nośności 115 kN na oś. Zakres robót objął budowę drogi o parametrach ekspresowej, budowę dróg dojazdowych dla ruchu lokalnego, 9 obiektów mostowych, a tym: wiaduktu o długości 43,58 m nad drogą wojewódzką, wiaduktu o długości 63,6 m nad linią kolejową, 5 przepustów, przejścia dla zwierząt oraz odłówki rybackiej o długości 18 m, a także przełożenie odcinka drogi wojewódzkiej nr 867 Sieniawa – Hrebenne (budowa skanalizowanego skrzyżowania z obwodnicą). Ponadto wykonano oświetlenie obwodnicy i stację transformatorową, przebudowano linie średniego i niskiego napięcia, linie teletechniczne PKP i TP, przebudowano kanalizację sanitarną oraz wybudowano kanalizację deszczową.

Wykonawca robót, konsorcjum firm MSF MONIZ DA MAIA, SERRA & FORTUNATO – EMPREITEIROS S.A. i TEODORO GOMES ALHO & FILHOS, LDA wykonał zadanie w 18 miesięcy, od lipca 2006 roku do stycznia 2008 roku. Całkowity koszt zadania wyniósł prawie 35 mln zł i był finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego TRANSPORT. Udział Unii Europejskiego stanowił 75% wartości projektu, reszta pochodziła z budżetu państwa.

Zobacz jak budowano obwodnicę Hrebennego

Podobne wiadomości:

S19 - trwają intensywne prace

S19 - trwają intensywne prace

Polskie drogi 2017-06-11

Rusza drugi etap przetargu na budowę fragmentu trasy Via Carpatia z Lublina do Kraśnika – poinformował pod koniec tygodnia wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit. W tym roku zostanie podpisana umowa na wykonanie prac, które potrwają 36 miesięcy.

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

~rozsądny 2008-05-04

widać że żadna z szanownych osób nie bierze pod uwagę, ile te nędzne dwa kilometry znaczą dla mieszkańców Hrebennego. Pogratulować wyobraźni...

~Kriss 2008-05-02

2 km w 2 lata. imponujące

~Casandra 2008-05-02

2km przy dopuszczanej predkosci to 1.5minuty jazdy.

~Marcin 2008-05-01

Nie widze dokladnie. To jest jedno, czy dwupasmowka?

~Satelita 2008-05-01

Nie napisali ile razy ta droga byla swiecona.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.