mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnica Inowrocławia w 2011?

Obwodnica Inowrocławia w 2011?

Sporządzenie dokumentacji projektowej dla obwodnicy Inowrocławia, termin zakończenia budowy drogi i zasady finansowania tej inwestycji były tematem spotkania w Kujawsko –Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim.

Obwodnica Inowrocławia w 2011?
Dyrektor Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Bydgoszczy Marek Kowalczyk zapewnił, że dokumentację projektową wraz z wnioskiem o ZRID przekaże w lutym 2010 r. a zakończenie inwestycji planuje się na koniec 2011 r. Jego zdaniem nie istnieje zagrożenie dla finansowania obwodnicy.

Swoje wątpliwości wyrazili prezydent Inowrocławia i wójt gminy Inowrocław, który ponowił roszczenia lokalnej społeczności w sprawie zjazdów z planowanej drogi. Wojewoda Rafał Bruski ustalił, że zostanie przeprowadzona analiza średniej ilości zjazdów z dróg tego typu. Na tej podstawie nastąpi ewentualna korekta planów inwestycji.

 Obwodowa Inowrocławia to inwestycja zaplanowana do sfinansowania z budżetu państwa. Ma ona odciążyć miasto z nadmiernego ruchu tranzytowego, a także zmniejszyć liczbę kolizji. Obwodnica Inowrocławia przebiegać będzie w ciągu drogi krajowej nr 15 i 25.

Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

~maciej 2009-07-22

Mam nadzieje że zaprojektują jako S15, lub zostawią miejsce na druga nitkę w przyszłości, bo ruch natej trasie z Poznania do Torunia jest naprawdę duży.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.