mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnica Inowrocławia w 2011?

Obwodnica Inowrocławia w 2011?

Sporządzenie dokumentacji projektowej dla obwodnicy Inowrocławia, termin zakończenia budowy drogi i zasady finansowania tej inwestycji były tematem spotkania w Kujawsko –Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim.

Obwodnica Inowrocławia w 2011?
Dyrektor Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Bydgoszczy Marek Kowalczyk zapewnił, że dokumentację projektową wraz z wnioskiem o ZRID przekaże w lutym 2010 r. a zakończenie inwestycji planuje się na koniec 2011 r. Jego zdaniem nie istnieje zagrożenie dla finansowania obwodnicy.

Swoje wątpliwości wyrazili prezydent Inowrocławia i wójt gminy Inowrocław, który ponowił roszczenia lokalnej społeczności w sprawie zjazdów z planowanej drogi. Wojewoda Rafał Bruski ustalił, że zostanie przeprowadzona analiza średniej ilości zjazdów z dróg tego typu. Na tej podstawie nastąpi ewentualna korekta planów inwestycji.

 Obwodowa Inowrocławia to inwestycja zaplanowana do sfinansowania z budżetu państwa. Ma ona odciążyć miasto z nadmiernego ruchu tranzytowego, a także zmniejszyć liczbę kolizji. Obwodnica Inowrocławia przebiegać będzie w ciągu drogi krajowej nr 15 i 25.

Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

~maciej 2009-07-22

Mam nadzieje że zaprojektują jako S15, lub zostawią miejsce na druga nitkę w przyszłości, bo ruch natej trasie z Poznania do Torunia jest naprawdę duży.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.