mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnica Jabłonny udrożni trasę wylotową stolicy

Obwodnica Jabłonny udrożni trasę wylotową stolicy

Pod koniec 2007 roku powstanie obwodnica Jabłonny w ciągu drogi krajowej nr 61. Pogoda dopisuje, więc prace rozpoczęte w lipcu mogą być kontynuowane. Inwestycja usprawni ruch i polepszy komfort jazdy na drodze, która stanowi jedną z tras turystyki sezonowej i weekendowej mieszkańców Warszawy w kierunku Zalewu Zegrzyńskiego i jezior mazurskich.

Obwodnica Jabłonny udrożni trasę wylotową stolicy

Na odcinku obwodnicy od skrzyżowania S2 do ul. Zegrzyńskiej wykonawca Warszawskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych położył już pierwsze warstwy asfaltu. W okolicach osiedla Rajska Jabłoń można zobaczyć również pierwsze elementy konstrukcji do montażu ekranów dźwiękochłonnych. Na odcinku ul. Modlińskiej przy granicy z Warszawą zakończyła się wycinka drzew i trwają pierwsze prace ziemne.

Kontrakt w 66% współfinansowany jest w ramach pożyczki Europejskiego Banku Inwestycyjnego. Reszta środków pochodzić będzie ze środków Krajowego Funduszu Drogowego. Prace budowlane wyniosą prawie 48 mln zł. Inwestycja polega na budowie dwujezdniowej obwodnicy Jabłonny wraz z przebudową DK nr 61 (granica Warszawy) do granicy Legionowa. Przebudowane zostaną ulice Modlińska oraz ul. Zegrzyńska z przekrojów jednojezdniowych na dwujezdniowe. Dla połączenia drogi głównej z układem dróg lokalnych zaprojektowano cztery skrzyżowania jednopoziomowe. Zgodnie z projektem zmodernizowana droga nr 61 będzie miała cztery powiązania z układem lokalnym:
 
1) na tzw. "górce" - obwodnicy Jabłonny z ulicą Modlińską,
2) w okolicach budynków przy ul. Szkolnej 17 - obwodnicy Jabłonny z tworzonym układem dróg lokalnych;
3) za centrum usługowo-handlowym Kaufland/OBI - obwodnicy Jabłonny z ul. Zegrzyńską;
4) przy ul. Wiejskiej.

ZDM w Warszawie także szykuje się do prac. W projekcie budżetu na 2007 rok Warszawa zarezerwowała środki w kwocie ponad 35 mln zł. na "kontynuację prac przy rozbudowie i przebudowie ul. Modlińskiej na odc. ul. Aluzyjna - granica miasta". Oznacza to, że jest szansa na poszerzenie "wąskiego gardła" między obwodnicą Jabłonny a dwupasmowym odcinkiem ul. Modlińskiej. Nadal niestety nie ma  szczegółowych informacji, kiedy można się spodziewać rozpoczęcia prac.

GDDKiA realizuje równolegle projekt przebudowy DK 61 na odcinku Zegrze - Serock. W ramach inwestycji dobudowana zostanie druga jezdnia i wzmocniona istniejąca konstrukcja do 115 kN/oś. Zlikwidowane zostanie skrzyżowania z drogą powiatową oraz powstanie dwupoziomowy węzeł na włączeniu obwodnicy Serocka wraz z drogami dojazdowymi i lokalnymi.


Przeczytaj także:

Mazowiecka droga nr 630 gotowa (2006-11-07)

Ruszą prace przy obwodnicy Jabłonny (2006-06-20)

Warszawa potrzebuje systemu obwodnic (2006-08-29)

Tematy w artykule: mazowieckie obwodnice drogi krajowe

Podobne wiadomości:

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Polskie drogi 2017-05-30

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

Komentuj:

~Podpis: 2006-11-29

To jest ta słynna obwodnica, co zabrakło kilkuset metrów do dwupasmówki w kierunku w-wy? Dwupasmówka, kilkaset metrów wąskiej drogi i obwodnica.... a wystarczyło pomyśleć. Jak zwykle urzędnicy stanęli na wysokości... no właśnie czego?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Milionowy egzemplarz Nissana Juke
Milionowy egzemplarz Nissana Juke
Osiem lat po debiucie pierwszego miejskiego crossovera Nissana, z linii produkcyjnej zakładów w Sunderland zjechał milionowy Juke. Nowy egzemplarz powstaje w brytyjskiej fabryce średnio co 105 sekund.