mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnica Jarosławia z potwierdzonym unijnym dofinansowaniem

Obwodnica Jarosławia z potwierdzonym unijnym dofinansowaniem

Komisja Europejska zatwierdziła unijny wkład finansowy w budowę obwodnicy Jarosławia  w wysokości niemal 74 mln euro. To kolejny duży projekt realizowany w ramach Programu Rozwój Polski Wschodniej.

Obwodnica Jarosławia z potwierdzonym unijnym dofinansowaniem
Realizacja tego projektu została już ukończona i od 18 grudnia 2012 roku kierowcy mogą korzystać z ponad 11 km obwodnicy.

Projekt ten finansowany jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej. Wartość całkowita projektu wynosi 468,4 mln zł, w tym wartość kwalifikowalna to 368,7 mln zł, a wartość dofinansowania z EFRR to 177,9 mln zł.

Obwodnica w ciągu drogi krajowej nr 4 stanowi ważny element układu komunikacyjnego kraju umożliwiający połączenie zachodniej granicy państwa z Niemcami z południowo-wschodnią granicą z Ukrainą. Jest także częścią transeuropejskiego korytarza transportowego sieci TEN-T.

Celem projektu było usprawnienie ciągu komunikacyjnego województwa podkarpackiego oraz zwiększenie atrakcyjności inwestycyjnej miasta Jarosław. W wyniku realizacji przedsięwzięcia nastąpiło wyprowadzenie ruchu tranzytowego z miasta Jarosław, a w efekcie poprawa przejezdności przez miasto.
Tematy w artykule: obwodnice podkarpackie

Podobne wiadomości:

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Polskie drogi 2016-09-15

Autostrada A4 - odcinek Rzeszów - Jarosław prawie gotowy

Autostrada A4 - odcinek Rzeszów - Jarosław...

Polskie drogi 2016-07-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.