mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnica Jędrzejowa z funduszy Rozwój Polski Wschodniej

Obwodnica Jędrzejowa z funduszy Rozwój Polski Wschodniej

Ponad 100 mln zł dofinansowania ma zasilić budowę  obwodnicy Jędrzejowa w ciągu drogi krajowej 78. To pierwszy wniosek o dofinansowanie inwestycji drogowej w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej.

Obwodnica Jędrzejowa z funduszy Rozwój Polski Wschodniej
Wniosek o dofinansowanie północnej obwodnicy Jędrzejowa został złożony przez kielecki oddział GDDKiA do Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, skąd trafi do Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, a następnie do Komisji Europejskiej. Procedura jego rozpatrywania może trwać kilka miesięcy, co nie ma wpływu na termin realizacji inwestycji- informuje GDDKiA oddział w Kielcach.

W styczniu 2010 złożony został wniosek do Wojewody o decyzję zgody na realizację inwestycji drogowej. Ogłoszenie przetargu na budowę północnej obwodnicy Jędrzejowa planowane jest w pierwszym kwartale tego roku, rozpoczęcie prac w drugiej połowie 2010. Kielecki oddział GDDKiA oszacował wartość inwestycji na ponad 50 milionów euro czyli ponad 200 mln złotych. Planowana kwota dofinansowania to ponad 26 mln euro czyli ponad 100 mln złotych.    

Północna obwodnica Jędrzejowa w ciągu drogi krajowej 78 Szczekociny – Jędrzejów – Chmielnik będzie miała dwie jezdnie. Trasa o długości blisko 8 kilometrów połączy  miejscowość Prząsław z węzłem kieleckim na istniejącej już wschodniej obwodnicy Jędrzejowa w ciągu drogi nr 7. W ramach inwestycji przewidziano obiekty zapewniające bezkolizyjny ruch - między innymi budowę wiaduktu nad linią kolejową Warszawa - Kraków czy węzeł na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nr 728 Końskie – Jędrzejów.

Na liście podstawowej inwestycji kieleckiego oddziału GDDKiA mających szansę na dofinansowanie w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej znajduje się oprócz obwodnicy Jędrzejowa, obwodnica Wąchocka w ciągu drogi 42, na liście rezerwowej przejście przez Starachowice na drodze 42 i obwodnica Ostrowca na drodze nr 9. Za pieniądze unijne, ale w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko budowana jest również droga ekspresowa S-7. Pierwszy wniosek w ramach tego programu na budowany aktualnie odcinek Skarżysko-Występa został złożony pod koniec 2009 roku.

Podobne wiadomości:

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Polskie drogi 2018-02-07

Aston Martin – są polskie ceny

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~mara 2010-02-07

Obwodnice są w ogóle potrzebne w bardzo wielu miejscach w całym kraju czy to na południu, czy to na zachodzie czy w mazowieckim gdzie to głównie tiry przejeżdżają bardzo szybko przez mniejsze miejscowości, zwłaszcza na węższych drogach jest to bardzo niebezpieczne dla mieszkańców

~widmo 2010-02-03

Nareszcie, do tej pory jadąc z Lublina do Katowic, kierowcy tracili dużo czasu na przejazd przez jędrzejowski rynek. No i mieszkańcy wreszcie odetchną!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe uprawnienia dla kategorii B prawa jazdy
Nowe uprawnienia dla kategorii B prawa jazdy
Kierowcy z kategorią B prawa jazdy mogą od 2014 roku prowadzić lekkie motocykle. Teraz zakres uprawnień znów się zwiększa, umożliwiając prowadzenie motocykli trójkołowych.