mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnica Kielc - mimo budowy przejezdna

Obwodnica Kielc - mimo budowy przejezdna

Po kolejnej zmianie organizacji ruchu kierowcy jeżdżą już prawie całą przebudowaną wschodnią jezdnią kieleckiej obwodnicy w obu kierunkach. Na jezdnię zachodnią zjeżdżają tylko na niewielkich odcinkach na węźle w Kostomłotach i w Górkach Szczukowskich. Jeździ się łatwiej, bo proste odcinki budowanej obwodnicy zostały maksymalnie wydłużone.

Obwodnica Kielc - mimo budowy przejezdna
- Zmiana organizacji ruchu w związku z budową kieleckiej obwodnicy w ciągu drogi ekspresowej S7 polegała na przełożeniu ruchu z jezdni zachodniej na wschodnią na fragmencie o długości około 3 kilometrów począwszy od linii kolejowej przed węzłem Jaworznia do budowanego przejścia dla zwierząt za węzłem (jadąc od Warszawy) . Zmiany mają na celu ułatwienie zmotoryzowanym pokonywania budowanej obwodnicy, ponieważ zlikwidowana została część tymczasowych „przewiązek” między jezdniami, a proste odcinki udostępnione do ruchu zostały maksymalnie wydłużone. Mimo to prosimy kierowców o zwracanie uwagi na nowe tymczasowe oznakowanie oraz zachowanie szczególnej ostrożności - podkreślają drogowcy z kieleckiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Obwodnica mimo budowy jest przejezdna. Ruch w obu kierunkach odbywa się od węzła w Wiśniówce do węzła w Kostomłotach jezdnią wschodnią. Jadąc od Warszawy już tylko w obrębie węzła w Kostomłotach zjeżdżamy na jezdnię zachodnią, a za węzłem wracamy na wschodnią. Na zachodnią jezdnię zjeżdżamy ponownie w Górkach Szczukowskich. Na jezdnię wschodnią wracamy przed węzłem Jaworzni i dojeżdżamy nią aż do Chęcin.

Zakończenie budowy obwodnicy Kielc planowane jest w maju br. Aktualnie na całej wschodniej jezdni obwodnicy (z wyjątkiem krótkich fragmentów np. w Górkach Szczukowskich) ułożona jest ostatnia warstwa ścieralna nawierzchni. Ostatnia warstwa nawierzchni ułożona jest także na niektórych fragmentach jezdni zachodniej. Gotowe są konstrukcje wszystkich obiektów mostowych wybudowanych w ramach inwestycji. Po większości z nich – usytuowanych wzdłuż obwodnicy i nad obwodnicą (np. wiadukt wzdłuż drogi do Zagnańska, wiadukty w Jaworzni i Chęcinach) odbywa się ruch. Na niektórych wiaduktach prowadzone są prace wykończeniowe. Wykonawca równolegle kontynuuje roboty np. przy montażu barier i ekranów, stawianiu konstrukcji dla oznakowania, urządzeniach odwadniających i elektrycznych.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.