mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnica Kielc na finiszu

Obwodnica Kielc na finiszu

W ponad 85 procentach zrealizowane zostały roboty przy budowie obwodnicy Kielc. Wykonawca nie przerwał prac w okresie zimowym.

Obwodnica Kielc na finiszu
W czasie zimy prowadzone były roboty, na które pozwalały warunki pogodowe m.in. związane z montażem np. ekranów, ogrodzeń czy barier. Obwodnica Kielc mimo prowadzonych prac jest nieustannie przejezdna, utrzymane są także wszystkie relacje w obrębie przebudowywanych węzłów.

Aktualnie gotowe są zasadnicze konstrukcje wszystkich obiektów mostowych budowanych w ramach kieleckiej obwodnicy. Z większości można już korzystać m.in. z wiaduktu nad obwodnicą wzdłuż drogi Kielce – Zagnańsk, niektórych łącznic budowanych w ramach węzła w Kostomłotach, wiaduktu wybudowanego w ramach węzła w Jaworzni wzdłuż drogi wojewódzkiej biegnącej nad obwodnicą, obiektów w ramach węzła w Chęcinach oraz większości wiaduktów wzdłuż samej obwodnicy. Na przeważającej części wschodniej jezdni ciągu głównego drogi S7 ułożona została jeszcze w roku ubiegłym warstwa ścieralna nawierzchni.

Jak informuje inwestor - Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, do zakończenia inwestycji pozostały prace na odcinku, na którym wstrzymano roboty w związku z odkryciem, koniecznością zbadania i zabezpieczenia kopalni galeny (dokończenie dwóch obiektów mostowych w ciągu wschodniej jezdni drogi ekspresowej). Ponadto pozostało między innymi ułożenie nawierzchni na zachodniej jezdni obwodnicy i w obrębie węzłów, dokończenie budowy dróg serwisowych, zakończenie robót brukarskich, montażowych (bariery ekrany, ogrodzenia) oraz wykonanie oznakowania. Większość tych robót wymaga odpowiednich warunków atmosferycznych.
Tematy w artykule: obwodnice swietokrzyskie

Podobne wiadomości:

Komisja Europejska zadecydowała w sprawie drogi S7

Komisja Europejska zadecydowała w sprawie...

Polskie drogi 2016-06-22

Zmiany w ruchu na drodze S7

Zmiany w ruchu na drodze S7

Polskie drogi 2016-05-02

Komentuj:

~bmpo 2013-04-21

Zakończenie prac 18.05.2013 godz. 19 http://www.gddkia.gov.pl/pl/19/lista-utrudnien Trzeba wybrać S7 i odpowiedni odcinek drogi. Inna sprawa czy termin będzie dotrzymany.

~kierowca 2013-04-17

Szkoda tylko, że nie podano żadnej daty zakończenia...

~Kierowca 2013-04-15

Czekam z utęsknieniem...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.