mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnica Kielc na finiszu

Obwodnica Kielc na finiszu

W ponad 85 procentach zrealizowane zostały roboty przy budowie obwodnicy Kielc. Wykonawca nie przerwał prac w okresie zimowym.

Obwodnica Kielc na finiszu
W czasie zimy prowadzone były roboty, na które pozwalały warunki pogodowe m.in. związane z montażem np. ekranów, ogrodzeń czy barier. Obwodnica Kielc mimo prowadzonych prac jest nieustannie przejezdna, utrzymane są także wszystkie relacje w obrębie przebudowywanych węzłów.

Aktualnie gotowe są zasadnicze konstrukcje wszystkich obiektów mostowych budowanych w ramach kieleckiej obwodnicy. Z większości można już korzystać m.in. z wiaduktu nad obwodnicą wzdłuż drogi Kielce – Zagnańsk, niektórych łącznic budowanych w ramach węzła w Kostomłotach, wiaduktu wybudowanego w ramach węzła w Jaworzni wzdłuż drogi wojewódzkiej biegnącej nad obwodnicą, obiektów w ramach węzła w Chęcinach oraz większości wiaduktów wzdłuż samej obwodnicy. Na przeważającej części wschodniej jezdni ciągu głównego drogi S7 ułożona została jeszcze w roku ubiegłym warstwa ścieralna nawierzchni.

Jak informuje inwestor - Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, do zakończenia inwestycji pozostały prace na odcinku, na którym wstrzymano roboty w związku z odkryciem, koniecznością zbadania i zabezpieczenia kopalni galeny (dokończenie dwóch obiektów mostowych w ciągu wschodniej jezdni drogi ekspresowej). Ponadto pozostało między innymi ułożenie nawierzchni na zachodniej jezdni obwodnicy i w obrębie węzłów, dokończenie budowy dróg serwisowych, zakończenie robót brukarskich, montażowych (bariery ekrany, ogrodzenia) oraz wykonanie oznakowania. Większość tych robót wymaga odpowiednich warunków atmosferycznych.
Tematy w artykule: obwodnice swietokrzyskie

Podobne wiadomości:

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana ruchu

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana...

Polskie drogi 2016-08-26

S7 Kraków - Warszawa: uruchomiono kolejny odcinek

S7 Kraków - Warszawa: uruchomiono kolejny...

Polskie drogi 2017-07-13

Komentuj:

~bmpo 2013-04-21

Zakończenie prac 18.05.2013 godz. 19 http://www.gddkia.gov.pl/pl/19/lista-utrudnien Trzeba wybrać S7 i odpowiedni odcinek drogi. Inna sprawa czy termin będzie dotrzymany.

~kierowca 2013-04-17

Szkoda tylko, że nie podano żadnej daty zakończenia...

~Kierowca 2013-04-15

Czekam z utęsknieniem...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Volvo S60 zadebiutowało
Nowe Volvo S60 zadebiutowało
Kilka tygodni temu zadebiutowało nowe Volvo V60, a teraz przyszedł czas na wersję sedan. Model klasy średniej powalczy z takimi konkurentami jak Audi A4, Mercedes Klasy C czy BMW Serii 3.

Zalando Zalando