mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnica Kielc w nowej odsłonie

Obwodnica Kielc w nowej odsłonie

Wprowadzono kolejne zmiany organizacji ruchu w związku z budową kieleckiej obwodnicy w ciągu drogi ekspresowej S7. Zmiany wiążą się z koniecznością wyburzenia starych obiektów mostowych wzdłuż wschodniej jezdni obwodnicy i budową nowych. Kielecka 23-kilometrowa obwodnica w ciągu drogi ekspresowej S7 to rekordowa inwestycja w skali regionu świętokrzyskiego. W ramach budowy powstają aż 34 obiekty mostowe, a w obrębie największego w regionie węzła zespolonego w Kostomłotach będzie ich kilkanaście.

Obwodnica Kielc w nowej odsłonie
We wtorek 27 marca wykonawca inwestycji przełożył ruch na niewielki fragment nowego wiaduktu wzdłuż budowanej zachodniej jezdni obwodnicy znajdującego się przed węzłem w Kostomłotach (jadąc od strony Warszawy) oraz wydłużył do blisko kilometra objazd w ciągu drogi nr 7 w obrębie samego węzła w Kostomłotach. Natomiast w środę 28 marca ruch skierowany zostanie na most wybudowany wzdłuż zachodniej jezdni obwodnicy znajdujący się przez węzłem w Chęcinach. Zmiany organizacji ruchu planowane są w godzinach przedpołudniowych. Po ich wprowadzeniu na obwodnicy zachowany zostanie płynny ruch w obu kierunkach.

Zmiany wiążą się z koniecznością wyburzenia starych obiektów mostowych wzdłuż wschodniej jezdni obwodnicy i budową nowych. Przypominamy, że po ich wprowadzeniu, podróżując kielecką obwodnicą, zjeżdżać będziemy sześć razy na fragmenty nowej zachodniej jezdni. W obrębie węzła w Kostomłotach funkcjonują także dwa krótkie objazdy fragmentów istniejącej drogi nr 74. Nowa jezdnia obwodnicy w ciągu drogi S7 ma już przedostatnią warstwę wiążącą nawierzchni na odcinkach o łącznej długości około 10 km. Wykonawca planuje puszczenie ruchu po dłuższym odcinku zachodniej jezdni jeszcze w kwietniu.

Podobne wiadomości:

Kia K9 – nowe zdjęcia i wideo

auto motor i sport 0000-00-00

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Komentuj:

~Niki 2012-03-31

A przepraszam na kiedy jest planowany koniec tej inwestycji? Odkąd pamiętam to ciągle sie tam buduje, buduje, buduje ..... Pewnie kolejne pokolenia drogowców się na tym wykształcą.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.