mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnica Kielc w nowej odsłonie

Obwodnica Kielc w nowej odsłonie

Wprowadzono kolejne zmiany organizacji ruchu w związku z budową kieleckiej obwodnicy w ciągu drogi ekspresowej S7. Zmiany wiążą się z koniecznością wyburzenia starych obiektów mostowych wzdłuż wschodniej jezdni obwodnicy i budową nowych. Kielecka 23-kilometrowa obwodnica w ciągu drogi ekspresowej S7 to rekordowa inwestycja w skali regionu świętokrzyskiego. W ramach budowy powstają aż 34 obiekty mostowe, a w obrębie największego w regionie węzła zespolonego w Kostomłotach będzie ich kilkanaście.

Obwodnica Kielc w nowej odsłonie
We wtorek 27 marca wykonawca inwestycji przełożył ruch na niewielki fragment nowego wiaduktu wzdłuż budowanej zachodniej jezdni obwodnicy znajdującego się przed węzłem w Kostomłotach (jadąc od strony Warszawy) oraz wydłużył do blisko kilometra objazd w ciągu drogi nr 7 w obrębie samego węzła w Kostomłotach. Natomiast w środę 28 marca ruch skierowany zostanie na most wybudowany wzdłuż zachodniej jezdni obwodnicy znajdujący się przez węzłem w Chęcinach. Zmiany organizacji ruchu planowane są w godzinach przedpołudniowych. Po ich wprowadzeniu na obwodnicy zachowany zostanie płynny ruch w obu kierunkach.

Zmiany wiążą się z koniecznością wyburzenia starych obiektów mostowych wzdłuż wschodniej jezdni obwodnicy i budową nowych. Przypominamy, że po ich wprowadzeniu, podróżując kielecką obwodnicą, zjeżdżać będziemy sześć razy na fragmenty nowej zachodniej jezdni. W obrębie węzła w Kostomłotach funkcjonują także dwa krótkie objazdy fragmentów istniejącej drogi nr 74. Nowa jezdnia obwodnicy w ciągu drogi S7 ma już przedostatnią warstwę wiążącą nawierzchni na odcinkach o łącznej długości około 10 km. Wykonawca planuje puszczenie ruchu po dłuższym odcinku zachodniej jezdni jeszcze w kwietniu.

Podobne wiadomości:

Co z trasą S6 na Pomorzu?

Co z trasą S6 na Pomorzu?

Polskie drogi 2016-12-06

S8 Łódź - Wieluń - działa pierwsza stacja benzynowa

S8 Łódź - Wieluń - działa pierwsza stacja...

Polskie drogi 2016-12-06

Komentuj:

~Niki 2012-03-31

A przepraszam na kiedy jest planowany koniec tej inwestycji? Odkąd pamiętam to ciągle sie tam buduje, buduje, buduje ..... Pewnie kolejne pokolenia drogowców się na tym wykształcą.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport