mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnica Kielc w nowej odsłonie

Obwodnica Kielc w nowej odsłonie

Wprowadzono kolejne zmiany organizacji ruchu w związku z budową kieleckiej obwodnicy w ciągu drogi ekspresowej S7. Zmiany wiążą się z koniecznością wyburzenia starych obiektów mostowych wzdłuż wschodniej jezdni obwodnicy i budową nowych. Kielecka 23-kilometrowa obwodnica w ciągu drogi ekspresowej S7 to rekordowa inwestycja w skali regionu świętokrzyskiego. W ramach budowy powstają aż 34 obiekty mostowe, a w obrębie największego w regionie węzła zespolonego w Kostomłotach będzie ich kilkanaście.

Obwodnica Kielc w nowej odsłonie
We wtorek 27 marca wykonawca inwestycji przełożył ruch na niewielki fragment nowego wiaduktu wzdłuż budowanej zachodniej jezdni obwodnicy znajdującego się przed węzłem w Kostomłotach (jadąc od strony Warszawy) oraz wydłużył do blisko kilometra objazd w ciągu drogi nr 7 w obrębie samego węzła w Kostomłotach. Natomiast w środę 28 marca ruch skierowany zostanie na most wybudowany wzdłuż zachodniej jezdni obwodnicy znajdujący się przez węzłem w Chęcinach. Zmiany organizacji ruchu planowane są w godzinach przedpołudniowych. Po ich wprowadzeniu na obwodnicy zachowany zostanie płynny ruch w obu kierunkach.

Zmiany wiążą się z koniecznością wyburzenia starych obiektów mostowych wzdłuż wschodniej jezdni obwodnicy i budową nowych. Przypominamy, że po ich wprowadzeniu, podróżując kielecką obwodnicą, zjeżdżać będziemy sześć razy na fragmenty nowej zachodniej jezdni. W obrębie węzła w Kostomłotach funkcjonują także dwa krótkie objazdy fragmentów istniejącej drogi nr 74. Nowa jezdnia obwodnicy w ciągu drogi S7 ma już przedostatnią warstwę wiążącą nawierzchni na odcinkach o łącznej długości około 10 km. Wykonawca planuje puszczenie ruchu po dłuższym odcinku zachodniej jezdni jeszcze w kwietniu.

Podobne wiadomości:

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Polskie drogi 2018-02-07

Komentuj:

~Niki 2012-03-31

A przepraszam na kiedy jest planowany koniec tej inwestycji? Odkąd pamiętam to ciągle sie tam buduje, buduje, buduje ..... Pewnie kolejne pokolenia drogowców się na tym wykształcą.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Cupra - nowa motoryzacyjna marka z Hiszpanii
Cupra - nowa motoryzacyjna marka z Hiszpanii
Już od kilku miesięcy było wiadomo, że marka Cupra w końcu zostanie wydzielona od Seata. Iberyjski producent ogłosił oficjalną zmianę. Na rynku pojawi się nowa submarka z osobnym emblematem.