mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnica Kłodzka - znamy wykonawców

Obwodnica Kłodzka - znamy wykonawców

Obwodnicę Kłodzka w ciągu drogi krajowej nr 33 wybuduje konsorcjum firm Przedsiębiorstwa Usług Technicznych Intercor, zaś nadzór nad realizacją robót obejmie Lafrentz-Polska z Poznania. Obwodnica ma być przejezdna w grudniu 2017 r.

Obwodnica Kłodzka - znamy wykonawców
13 firm zgłosiło swój akces do wybudowania obwodnicy Kłodzka. Ostatecznie GDDKiA jako zwycięzcę przetargu wybrało konsorcjum firm Przedsiębiorstwa Usług Technicznych Intercor oraz Trakt S.A. Wprawdzie złożona oferta (197 mln zł) nie była najtańsza, ale taką złożoną przez firmę Max Boegl Polska (148,5 mln zł) odrzucono ze względu na niezgodność z treścią specyfikacji istotnych warunków zamówienia.

Jeżeli nie będzie odwołań i kontrola uprzednia Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych wypadnie pomyślnie, w styczniu powinna zostać podpisana umowa z wykonawcą.

Podpisana została natomiast umowa na pełnienie nadzoru nad projektowaniem i realizacją robót oraz zarządzanie budową obwodnicy Kłodzka.

W przetargu na nadzór nad realizacją budowy kłodzkiej obwodnicy wystartowało 10 firm. W toku postępowania przetargowego pięć z nich zostało wykluczonych, a ostatecznie wybrane zostało konsorcjum firm Lafrentz-Polska z Poznania (lider konsorcjum) oraz Inwest-Complex z Gliwic. Zwycięska oferta opiewała na kwotę 7.647.488 zł.Obwodnica Kłodzka ma zostać zrealizowana w 30 miesięcy od daty zawarcia umowy, bez wliczania okresów zimowych. Kierowcy tą obwodnicą powinni pojechać więc w I kwartale 2018 roku.

Przypomnijmy, obwodnica Kłodzka będzie biegła w ciągu DK33 i będzie wynosić ok. 6,6 km. Wraz z nią powstać ma łącznik z drogami krajowymi nr 8 i nr 46 o długości ok. 2,6 km. W ramach tej inwestycji wyremontowany zostanie również odcinek drogi krajowej nr 33 na długości ok. 2,4 km. Zadanie przewiduje także budowę 9 obiektów inżynierskich.

Podobne wiadomości:

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

Polskie drogi 2017-01-16

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.