mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnica Kościerzyny coraz bliżej

Obwodnica Kościerzyny coraz bliżej

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na budowę obwodnicy Kościerzyny w ciągu drogi krajowej nr 20. Po wyłonieniu wykonawcy zostanie podpisana umowa na realizację przedsięwzięcia. Budowa będzie realizowana w systemie  „Projektuj i Buduj”.

Obwodnica Kościerzyny coraz bliżej
Obwodnica Kościerzyny (klasa drogi: GP – główna ruchu przyspieszonego) o przekroju 2+1 pasowym powstanie w ciągu drogi krajowej nr 20 i wyprowadzi ruchu tranzytowy z zatłoczonego centrum miasta. Ma to szczególne znaczenie w okresie wakacyjnym. Trasa ominie miasto od południa. Powstaną także cztery węzły drogowe, łączące główną arterię z drogami niższych kategorii:  "Kościerzyna Zachód", "Kościerzyna Południe", " Kościerzyna Wschód" oraz „Wieżyca”. Wykonane obiekty w ramach tych węzłów będą posiadały rezerwę pod przyszłą rozbudowę obwodnicy do przekroju 2x2. W ramach inwestycji zostanie wybudowanych także szereg urządzeń ochrony środowiska, takich jak: ekrany akustyczne, zieleń izolacyjna, przejścia dla zwierząt, przepusty ekologiczne wraz z ogrodzeniem ochronno - naprowadzającym, szczelny system odprowadzenia wód opadowych, zespoły podczyszczające wody opadowe z jezdni, zbiorniki retencyjne i infiltracyjne. Przebudowane, bądź wybudowane zostaną również drogi lokalne i dojazdowe obsługujących tereny przyległe do nowej trasy.

Zakończenie budowy i oddanie drogi do ruchu planuje się w połowie 2017 roku.
Tematy w artykule: obwodnice pomorskie

Podobne wiadomości:

Obwodnica Kościerzyny już otwarta

Obwodnica Kościerzyny już otwarta

Polskie drogi 2017-10-02

Tunel pod Martwą Wisłą w Gdańsku gotowy. Kiedy pojadą nim kierowcy?

Tunel pod Martwą Wisłą w Gdańsku gotowy....

Polskie drogi 2015-12-22

Komentuj:

~Ja i mój klekot 2013-11-07

Zgoda,to trwa ,ale sam przyznaj z prespektywy przeciętnęgo kierowcy stojącego w korkach to wieczność.No i szanuj zdanie innych,nawet tych zielonych w kwesti drogownictwa

~antypajac 2013-10-23

do "obserwator" > problemem tego kraju a zwłaszcza internetu są tacy kolesie jak ty. niewiele się znają na dajej rzeczy, ale produkują niepotrzebne (najczęściej populistyczne) treści na forach. niby błyskotliwie naśmiewasz się, że termin realizacji jest az taki długi. ale po pierwsze - oddanie w 2017 oznacza trzy sezony budowlane a nie cztery (2013 rok już się kończy, a przeciez nie wiesz, czy nie jest mowa o otwarciu w styczniu 2017). I najwazniejsze - te trzy/cztery lata nie są na budowę ale na przetarg w formule "projektuj i buduj". w tym czasie trzeba nie tylko zrobić projekt (ok 2 lata), uzgodnić wszystkie decyzje m.in. środowiskową, przeprowadzić konsultacje społeczne, sprawdzić warianty, zrobić prace archeologiczne i dopiero gdzieś tam budować. sama budowa zajmie maks dwa lata czyli absolutnie światowy standard. zamilcz więc i nie pisz więcej na tym forum.

~obserwator 2013-10-23

4 lata na jakąś popierdółkę, super... :) Takie rzeczy tylko w Polsce. Proponuje jeszcze do przetargów pozwolić przystępować panu Kaziowi s synkiem, synek naszkicuje projekt a pan Kaziu wykopie rów, pogada ze szwagrem i w 10 lat wybudują. W sumie różnica w czasie niewielka, a koszty pewnie będą kilkusetktotnie niższe...

~Kaszub ...prawie ;-) 2013-10-23

A co z Żukowem!!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.