Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnica Krakowa pod znakiem zapytania

Obwodnica Krakowa pod znakiem zapytania

Budowa kolejnego odcinka wschodniej obwodnicy Krakowa może nie dojść do skutku. Nie wiadomo, czy rząd znajdzie pieniądze na kolejny fragment obwodnicy bo w ogłoszonym nowym planie budowy dróg krajowych odcinek drogi S7 łączący węzły Igołomska i Rybitwy nie został umieszczony na liście podstawowej. Znalazł się za to na pierwszym miejscu listy inwestycji, których realizacja może, ale wcale nie musi rozpocząć się do roku 2013.

Obwodnica Krakowa pod znakiem zapytania
Zdaniem posła Andrzeja Adamczyka z sejmowej komisji infrastruktury w praktyce oznacza to rezygnację z budowy kolejnego odcinka wschodniego obejścia miasta wycenianego na ponad 900 mln zł. Tymczasem Kraków wydał już 20 mln zł na wykup gruntów, które później przekazano Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad pod budowę planowanego fragmentu drogi. Podobną kwotę miasto zarezerwowało na dalsze wydatki związane z tą inwestycją – czytamy w Gazecie Wyborczej Kraków.


Bez wybudowania wschodniej i północnej obwodnicy miasta (wojewoda Stanisław Kracik w imieniu ministra infrastruktury Cezarego Grabarczyka potwierdził „GW”, że tej drugiej nie ma w planach na najbliższe lata) nie uda się domknąć tzw. krakowskiego pierścienia. Tylko te inwestycje dają nadzieję na rozładowanie ruchu w wiecznie zapchanym centrum Krakowa.

Tymczasem GDDKiA jeszcze w listopadzie przewidywała, że budowa kolejnego odcinka wschodniej obwodnicy Krakowa rozpocznie się w przyszłym roku.

Podobne wiadomości:

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

Polskie drogi 2016-09-21

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

~astrolog 2010-12-21

Dzis zapadla decyzja. Wszystkie odcinki S7 na etapie przetargu ida na polke po 2013, rowniez krakowskie i swietokrzyskie odcinki. Nakrecali wszyscy (ekonomisci, PISowcy) histerie o deficycie i teraz mamy oszczednosci...

~małoPOlanin 2010-12-21

trzeba było głosować na Kracika.

~antymoher 2010-12-20

i dobrze, tam ino moherstwo mieszka

~raiders z ciemnogrodu 2010-12-20

a polaczki maja stonki i bedronki i podskakuja w chocholim tańcu :( mówię to bez satysfakcji:(

~krokodyl 2010-12-20

Cóż my mamy w grudniu 2010 r....parenaście rozrzuconych odcinków autostrad, czy dróg szybkiego ruchu. Ani jednej skończonej drogi. i po boomie ! ! !. Może więc nie zaczynać nowych odcinków tylko w końcu coś dokończyć

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Jak dobrze wybrać klocki i tarcze hamulcowe?
Jak dobrze wybrać klocki i tarcze hamulcowe?
Sprawne hamulce zawsze są podstawą bezpiecznej jazdy samochodem. Dlatego kierowca szczególną uwagę powinien zwrócić na układ hamulcowy, by utrzymywać go w dobrej kondycji. Gdy przyjdzie moment, w który należy wyminięć jego elementy do warto wiedzieć jak dobrze wybrać klocki i tarcze hamulcowe.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj