mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnica Kraśnika na start

Obwodnica Kraśnika na start

Już 25 kwietnia rozpoczną się prace przy budowie obwodnicy Kraśnika w ciągu drogi krajowej nr 74. Lubelski Oddział GDDKiA przekazał już wykonawcy plac budowy przyszłej obwodnicy. Prace mają potrwać do listopada 2010 roku.

Obwodnica Kraśnika na start
W ramach inwestycji powstanie prawie 5,3 km drogi klasy GP (główna ruchu przyspieszonego) z czego na długości 3,2 km o będzie miała trzy pasy ruchu (2+1), a na pozostałym odcinku dwa pasy. Koszt budowy obwodnicy wraz z przygotowaniem dokumentacji, wykupem ziemi i nadzorem wyniesie ok. 115 mln zł. Z tego prace budowlane wyniosą ponad 89,2 mln zł. Pierwotnie szacowano, że inwestycja będzie kosztowała ok. 170 mln zł.

Po zakończeniu budowy kierowcy jadąc od strony Lublina w kierunku Annopola i dalej do Kielc na skrzyżowaniu ul. Przemysłowej i Janowskiej (zostanie przebudowane na rondo) wjadą na nową trasę by po nieco ponad pięciu kilometrach włączyć się do obecnej drogi nr 74 w okolicy miejscowości Spławy Pierwsze.

Podobne wiadomości:

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.