mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnica Kraśnika na start

Obwodnica Kraśnika na start

Już 25 kwietnia rozpoczną się prace przy budowie obwodnicy Kraśnika w ciągu drogi krajowej nr 74. Lubelski Oddział GDDKiA przekazał już wykonawcy plac budowy przyszłej obwodnicy. Prace mają potrwać do listopada 2010 roku.

Obwodnica Kraśnika na start
W ramach inwestycji powstanie prawie 5,3 km drogi klasy GP (główna ruchu przyspieszonego) z czego na długości 3,2 km o będzie miała trzy pasy ruchu (2+1), a na pozostałym odcinku dwa pasy. Koszt budowy obwodnicy wraz z przygotowaniem dokumentacji, wykupem ziemi i nadzorem wyniesie ok. 115 mln zł. Z tego prace budowlane wyniosą ponad 89,2 mln zł. Pierwotnie szacowano, że inwestycja będzie kosztowała ok. 170 mln zł.

Po zakończeniu budowy kierowcy jadąc od strony Lublina w kierunku Annopola i dalej do Kielc na skrzyżowaniu ul. Przemysłowej i Janowskiej (zostanie przebudowane na rondo) wjadą na nową trasę by po nieco ponad pięciu kilometrach włączyć się do obecnej drogi nr 74 w okolicy miejscowości Spławy Pierwsze.

Podobne wiadomości:

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?