mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnica Krzepic gotowa

Obwodnica Krzepic gotowa

Mieszkańcy odetchną, kierowcy przejadą komfortowo - zakończyła się budowa ponad 5,5 km obwodnicy Krzepic. Prowadzona od lipca 2008 roku kosztem 66,7 mln zł inwestycja zrealizowana została przed zakładanym umową terminem.

Obwodnica Krzepic gotowa
Krzepice znajdują się w północno-zachodniej części województwa śląskiego. Leżą na trasie Częstochowa-Wieluń. Dotychczas uciążliwości dla mieszkańców i kierowców związane z przebiegiem DK 43 przez Krzepice były spore, gdyż droga prowadziła przez centrum miasta. Dzięki wybudowaniu obwodnicy Krzepic poprawi się płynność przejazdu przez Krzepice, a wyprowadzenie ruchu tranzytowego z centrum ułatwi życie mieszkańcom.

W ciągu wybudowanej obwodnicy Krzepic powstały dwa mosty: nad rzeką Piskarką oraz nad rzeką Liswartą o łącznej długości 188,2 m oraz wiadukt nad ulicą 17 Styczna o długości 34,3 m. Wykonane zostało także oznakowanie pionowe i poziome, bariery ochronne, oświetlenie oraz ekrany akustyczne.

Wykonawcą robót było konsorcjum firm PBDiM Sp. z o.o. Mińsk Mazowiecki, PRM Mosty-Łódź S.A. oraz DROMET Sp. z o.o. Nadzór inwestorski pełnił Mott MacDonald.

Na etapie przygotowania i realizacji inwestycji prowadzone były prace archeologiczne na łączne powierzchni 350 arów. W trakcie badań zidentyfikowano 861 archeologicznych obiektów nieruchomych w tym 15 ziemianek, 339 jam, 26 palenisk, 474 dołków posłupowych, 4 rowy, a także wiele fragmentów ceramiki i metali z okresu neolitu, brązu, wpływów rzymskich a także z wczesnego średniowiecza prezentujące kulturę łużycką i przeworską.

Podobne wiadomości:

Droga S1 – trzy odcinki do 2022 roku

Droga S1 – trzy odcinki do 2022 roku

Polskie drogi 2016-12-06

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

~Konrado 2009-09-29

Moim rodzicom na pewno nie poprawi komfortu zamieszkania - wybudowali im drogę 10m od okien domu. Kiedyś to była oaza spokoju...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport