mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnica Leśnicy czeka na wykonawcę

Obwodnica Leśnicy czeka na wykonawcę

Pięć zainteresowanych jest budową obwodnicy podwrocławskiej Leśnicy. Ceny ofert złożonych w przetragu wahają się od prawie 131 mln zł (za tyle swoje usługi zaoferowała Skanska) do blisko 196 mln zł, których żąda konsorcjum pod przewodnictwem Bickhardt Bau Polska.

Obwodnica Leśnicy czeka na wykonawcę
Poza wymienionymi firmami oferty złożyli: konsorcjum pod przewodnictwem firmy Strabag Infrastruktura Południe – ok. 144 mln zł, Energopol Szczecin – 180,3 mln zł i Budimex – 164,7 mln zł. Zamawiający przeznaczył na inwestycję 211 mln zł.

Inwestycja zakłada budowę obwodnicy Leśnicy, która ma połączyć ulicę Średzką z ulicą Graniczną. W zamówieniu przewidziana jest także możliwość budowy połączenia do Kosmonautów.

Obecnie w godzinach szczytu przeprawa przez Leśnicę zajmuje nawet około 30-40  minut. W ramach inwestycji ma powstać droga jednojezdniowa dwukierunkowa po parametrach klasy G (5,5 km) i Z (1,6 km).  Jej najważniejsze zadania to możliwość ominięcia Leśnicy i odciążenie ulicy Kosmonautów.

Podobne wiadomości:

Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i

Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i

Aktualności 2017-08-16

Najważniejsze inwestycje drogowe 2016

Najważniejsze inwestycje drogowe 2016

Polskie drogi 2016-01-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.