Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnica Leżajska już w budowie

Obwodnica Leżajska już w budowie

Symbolicznym wbiciem pierwszej łopaty 12 września 2011r. rozpoczęto budowę I etapu obwodnicy Leżajska w ciągu drogi krajowej nr 77. Wartość kontraktu na prace budowlane to ponad 36,5 mln zł. W ramach inwestycji powstanie I etap drogi obwodowej o długości 4,1 km (klasy technicznej GP) jednojezdniowej, dwupasowej. Termin realizacji 18 miesięcy od daty podpisania umowy. Wydarzenie zostało połączone z oddaniem do ruchu łącznika przyszłej obwodnicy, zrealizowanego przez Gminę Miasto Leżajsk.

Obwodnica Leżajska już w budowie
Wykonawcą tego przeszło 4-kilometrowego odcinka obwodnicy jest polsko-hiszpańskie Konsorcjum firm ze spółką SANDO BUDOWNICTWO POLSKA jako liderem i Partnerem CONSTRUCCIONES SANCHEZ DOMINGUEZ-SANDO S.A. z Hiszpanii.

Obwodnica Leżajska jest inwestycją ważną nie tylko dla kierowców i mieszkańców Podkarpacia, ma także charakter ponadregionalny. Jest ważnym elementem ogólnokrajowego ciągu komunikacyjnego. To kolejne działanie służące usprawnieniu przejazdu z centralnej Polski na wschód, w kierunku przejść granicznych w Korczowej, Medyce i Krościenku. Dzięki wyprowadzeniu ruchu tranzytowego z zabytkowego centrum miasta pozwoli na szybsze, bezpieczniejsze i komfortowe pokonanie tego odcinka, co nie jest bez znaczenia przy tak dużym natężeniu ruchu (wg GPR 2010 – 11 103 poj./dobę).

Budowa obwodnicy Leżajska będzie współfinansowana ze środków unijnych w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Wartość kosztorysowa I i II etapu obwodnicy Leżajska wynosi 150 mln PLN.

Podobne wiadomości:

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Naim, czyli Bentley wśród systemów audio
Naim, czyli Bentley wśród systemów audio
Naim, czyli firma produkująca luksusowe nagłośnienie, wypuściła własnie na rynek głośnik sygnowany logo brytyjskiej marki samochodów. Co oferuje poza znaczniem Bentleya?