mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnica Łodzi płatna

Obwodnica Łodzi płatna

Autostrada A-1, która miała tworzyć zachodnią obwodnicę Łodzi, będzie płatna na odcinku przebiegającym obok miasta.

Obwodnica Łodzi płatna

GDDKiA rozpoczęła drugi etap wyboru wykonawców kluczowych odcinków autostrad A-1 (Stryków - Pyrzowice) i A-2 (Stryków - Konotopa). Zwycięska firma będzie także nimi zarządzać i pobierać opłaty za przejazd. Do budowy autostrady A-1 w partnerstwie publiczno-prywatnym chętne są trzy konsorcja: Autostrada Południe, Autostrada Centralna i Grupa A1. Trasa łącząca północ z południem kraju ma być gotowa do 2010 roku.

W Istotnych Warunkach Przetargu (IWP) na budowę A-1 wyłączone z opłat zostały odcinki przebiegające obok Częstochowy i Piotrkowa Trybunalskiego. Natomiast według obecnych planów i dokumentów za przejazd łódzkim odcinkiem autostrady kierowcy będą musieli ponosić opłaty. Obecnie, maksymalna stawka za przejazd autostradą, zatwierdzona w tym roku przez Ministerstwo Transportu to 23 grosze za kilometr. Wprowadzenie opłat na obwodnicy Łodzi spowoduje, że mimo powstania autostrad większość kierowców będzie nadal przejeżdżać przez centrum miasta.

Przy większości dużych miast odcinki autostrad służące jako obwodnice są wyłączone z opłat m.in. autostradowa obwodnica Poznania (A2) oraz Gliwic (A-4). Na swoją autostradową obwodnicę (A8) czeka Wrocław – możliwe, że również i w tym przypadku za przejazd obwodnicą kierowcy będą musieli zapłacić.

Przeczytaj także:

GDDKiA: Dlaczego S8 przez Bełchatów? (2007-06-27)

Koniec z korkami w Strykowie (2007-04-04)

Perspektywy Autostradowej Obwodnicy Wrocławia A8 (2006-11-30)

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 80 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Komentuj:

~MarKowy 2007-09-08

I po co się podniecać, przecież nie wiadomo nawet ile trzeba bedzie płacić, jeżeli 10-15gr/km to nie widzę problemu...

~juri 2007-09-06

To tylko w polsce są takie jaja.Wiadomo ze w okolicach duzego miasta,ludzie dojezdzaja do roboty i jest duzy ruch w godzinach szczytu,Ta obwodnica nic nie da jak bedzie płatna,dalel zadupia wokół Łodzi bedą zakorkowane.Gratuluje pomysłu nowego podatku.Naszczescie nie obowiazkowego

~Zorro 2007-08-30

Masz racje "as". Kaczor tak naprawde jest jednym z tych moherow sluchajacych RM i dlatego Rydzio dostal dotacje. Zreszta nie ma co sie spodziewac po starym kawalerze, bez prawa jazdy i kata w banku. Ludzie "nie przystosowani" jak nasz premier to latwy kasek dla sekciarza Rydzia. Zreszta Jaro jest paranoicznie podejrzliwy, co potwierdza teze ze jest "nieco inny".

~as 2007-08-29

Premier Kaczyński właśnie uznał, że te 15 mln euro, które miało iść na budowę drogi ekspresowej S5 Wrocław-Poznań, lepiej dać o.Rydzykowi, a budowa S5 trafiła na listę rezerwową. Podziękujmy panu premierow przy urnach wyborczych!

~Zorro 2007-08-27

Helloboy, ten pesymizm wynika z doswiadczenia. Zobacz ile rostrzygnieto przetargow w ciagu ostatnich 2 lat. Do 2012 zostalo tylko 5 lat, a ja nie wierze w cuda.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.