mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnica Łomży za 7 lat

Obwodnica Łomży za 7 lat

Obwodnica Łomży powstanie nie później niż za 7 lat - zapewnił mieszkańców Łomży dyrektor białostockiego oddziału GDDKiA. Podczas spotkania w UM Łomża omawiano także mozliwe ograniczenia ruchu samochodów ciężkich w Łomży.

Obwodnica Łomży za 7 lat

Już teraz dyrektor GDDKiA O/Białystok, Tadeusz Topczewski zapowiedział ograniczenie w niedługim czasie ruchu najcięższych samochodów ciężarowych na drodze numer 61, na odcinku od Łomży do Augustowa oraz zaproponował ograniczenie ruchu samochodów ciężarowych na drodze numer 677 na odcinku od Ostrowi Mazowieckiej do Pl. Kościuszki w Łomży. W tej ostatniej kwestii prace w Łomży, w porozumieniu z Zarządem Dróg Wojewódzkich, już trwają. Natomiast w celu odciążenia Alei Legionów, po zakończeniu modernizacji ulicy Poznańskiej, zostanie przeniesiony na nią ruch samochodów ciężarowych.

Według informacji białostockiej GDDKiA prace nad obwodnicą Łomży będą przebiegały według następującego harmonogramu:

  • Wykonanie II etapu Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowego (STEŚ) - do końca listopada 2006 r. (w tym: opracowanie wersji roboczych uszczegółowionych przebiegów tras obwodnic i węzłów, opracowanie koncepcji wstępnych mostu przez dolinę rzeki Narew, po uzgodnieniach i konsultacjach ostateczne opracowanie rozwiązań koncepcyjnych tras wariantów obwodnic oraz opracowanie raportów o oddziaływaniu na środowisko i materiałów do decyzji).
  • Uzyskanie decyzji "o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia oraz przetarg na opracowanie dokumentacji techniczno-prawnej - do końca marca 2007 r. Rozstrzygnięcie przetargu do końca kwietnia 2007 roku.
  • Opracowanie koncepcji szczegółowej - koniec października 2007 r.
  • Opracowanie dokumentacji podziałów - koniec lutego 2008 r.
  • Opracowanie materiałów do decyzji o lokalizacji drogi (DoUL) do maja 2008 r. Natomiast do końca lipca uzyskanie tej decyzji.
  • Wykupy gruntów min. do końca listopada 2009 r. i do tego czasu też opracowanie projektu budowlanego i wykonawczego.
  • Uzyskanie pozwolenia na budowę koniec stycznie 2010 r.
  • Przetarg na realizację koniec maja 2010 r.
  • Realizacja inwestycji: 30.07.2010 - 30.06.2013 r.

Pod uwagę brane są dwa warianty przebiegu obwodnicy Łomży - wschodni i zachodni. W obu przypadkach zaczynałaby się ona w Kisielnicy na drodze Łomża - Augustów i kończyła w okolicach Podgórza na drodze Łomża - Zambrów. Wstępnie szacuje się, że inwestycja może pochłonąć 800 mln zł.

Obecnie w sejmie trwają prace nad zmianą ustawy określającej szczególne warunki inwestycyjne na drogach krajowych. Dyrektor poinformował, że jeśli ustawa zostanie przyjęta w proponowanym kształcie, to możliwe będzie skrócenie okresu inwestycyjnego nawet o 2 lata.

Przeczytaj także:

Mapa obwodnicy Łomży (2005-07-19)

Remont na Poznańskiej w Łomży (2006-06-27)

Krócej z Ostrołęki do Warszawy (2006-08-23)

Obwodnica, która uczy cierpliwości (2006-06-19)

Warszawa potrzebuje systemu obwodnic (2006-08-28)


 

Tematy w artykule: obwodnice podlaskie drogi krajowe

Podobne wiadomości:

Warszawa potrzebuje systemu obwodnic

Warszawa potrzebuje systemu obwodnic

Polskie drogi 2006-08-29

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowy Ford Transit i inne premiery targów IAA w Hanowerze
Nowy Ford Transit i inne premiery targów IAA w Hanowerze
Podczas targów IAA w Hanowerze Ford zaprezentuje nową gamę modelu Transit – po raz pierwszy w wersji hybrydowej. Co jeszcze zobaczymy na targach?