mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnica Lublina coraz bliżej

Obwodnica Lublina coraz bliżej

O konieczności budowy obejścia Lublina mówi się już blisko 30 lat. Przez ten czas koncepcje i plany zmieniały się nie raz, przeszkodą były też protesty niektórych mieszkańców jak i kwestie związane z ochroną przyrody. Wydana właśnie decyzja środowiskowa powinna pomóc w rozpoczęciu budowy w drugim półroczu 2011 roku.

Obwodnica Lublina coraz bliżej
Lubelski oddział GDDKiA otrzymał decyzję środowiskową dla północno-zachodniego odcinka obwodnicy Lublina. Budowa ponad 10,3 km trasy pomiędzy węzłami Dąbrowica i Konopnica, w ciągu ekspresowej S19, rozpocznie się w III-IV kwartale 2011 roku – szacuje inwestor (GDDKiA).

„Otrzymana decyzja umożliwi wznowienie wykupu nieruchomości potrzebnych pod inwestycję (do nabycia pozostało mniej niż 30 proc.). Po jej uprawomocnieniu rozpoczną się też procedury przetargowe związane z wyłonieniem wykonawcy projektu budowlanego, wykonawczego i dokumentacji przetargowej (opracowanie zajmie półtorej roku). Po uzyskaniu decyzji pozwolenia na budowę w pierwszej połowie 2011 roku planujemy ogłosić przetarg na budowę” – informują drogowcy z lubelskiego oddziału GDDKiA.

Wydana przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska decyzja reguluje wszystkie kwestie związane z przebiegiem trasy. W sumie przez lata rozpatrywano 12 różnych wariantów, a do realizacji wybrano najmniej konfliktowy. Trasa nie koliduje z żadnymi obszarami chronionymi przyrodniczo czy też obszarami Natura 2000.

W sumie cała obwodnica Lublina ma liczyć około 34 km. Nowa trasa, która zastąpi istniejące odcinki dróg krajowych 12, 17 i 19 w granicach Lublina będzie kosztować powyżej miliarda złotych. Budowa dwujezdniowej drogi będzie podzielona na trzy etapy. Budowa każdego z odcinków potrwa mniej więcej dwa lata. Szacuje się, że budowa całej obwodnicy zakończy się nie wcześniej niż około 2014 r.

Podobne wiadomości:

Droga S19 z unijnym dofinansowaniem

Droga S19 z unijnym dofinansowaniem

Polskie drogi 2016-02-19

Droga ekspresowa połączy Puławy z S17

Droga ekspresowa połączy Puławy z S17

Polskie drogi 2016-04-15

Komentuj:

~kkk 2009-03-25

Panowie zobaczcie co się dzieje w stolicy niewiele Warszawa ciągle bez obwodnicy. Prawda budują ale tylko fragment który nie rozwiązuje problemu a reszta to przyszłość bliżej nikomu nieznana tylko planują i protestują albo kasy nie mają. Warszawa to dopiero prowincja porównując np. z Krakowem tam się buduje obwodnice.

~Ireneusz 2009-03-24

Wiocha będzie zawsze wiochą. Inne miasta wojewódzkie mogą budować (Kielce, Szczecin, Bydgoszcz) a tu dobiero 2014.

~oli 2009-03-24

To jest śmieszne. Oddział gddkia w Lublinie jest śmieszny. 5 lat temu też mówili, że za 5 lat będzie. Tych ludzi trzeba pognać kijem, albo lepiej wsadzic do kryminału. Tyle lat czekamy. Dwupasmowa droga do piask dalej jest w opłakanym stanie. Nawet głupiego remontu nawierzchni nie zrobili.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando