mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnica Lublina coraz bliżej

Obwodnica Lublina coraz bliżej

Decyzja  Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska zakończyła spory o fragment północno-zachodniego odcinka obwodnicy Lublina biegnącego przez Konopnicę. Pozwala to na rozpoczęcie przygotowań do inwestycji.

Obwodnica Lublina coraz bliżej
Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska, po rozpatrzeniu odwołań od decyzji Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska, utrzymał w mocy wydaną 20 marca 2009 roku decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia polegającego na budowie drogi ekspresowej S19 na odcinku węzeł Konopnica (odcinek obwodnicy Lublina) z wyłączeniem węzła Dąbrowica i włączeniem do istniejącej drogi krajowej nr 19.

Lubelski oddział GDDKiA otrzymał decyzję środowiskową dla północno-zachodniego odcinka obwodnicy Lublina jeszcze w marcu. Wydana decyzja reguluje wszystkie kwestie związane z przebiegiem trasy. W sumie przez lata rozpatrywano 12 różnych wariantów, a do realizacji wybrano najmniej konfliktowy. Trasa nie koliduje z żadnymi obszarami chronionymi przyrodniczo czy też obszarami Natura 2000. Budowa ponad 10,3 km trasy pomiędzy węzłami Dąbrowica i Konopnica, w ciągu ekspresowej S19, nie rozpocznie się jednak od razu. Teraz GDDKiA może już ogłosić przetarg na firmę, która zaprojektuje niezbędne urządzenia i rozwiązania techniczne dla nowej trasy S19. Projektowanie tych urządzeń zajmie około półtora roku. Gdy projekt będzie gotowy GDDKiA rozpocznie procedurę wyboru wykonawcy robót budowlanych.

W sumie cała obwodnica Lublina ma liczyć około 34 km. Nowa trasa, która zastąpi istniejące odcinki dróg krajowych 12, 17 i 19 w granicach Lublina będzie kosztować powyżej miliarda złotych. Budowa dwujezdniowej drogi będzie podzielona na trzy etapy. Budowa każdego z odcinków potrwa mniej więcej dwa lata. Szacuje się, że budowa całej obwodnicy zakończy się nie wcześniej niż około 2014 r.

Podobne wiadomości:

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Polskie drogi 2017-08-24

Komentuj:

~kazel 2009-12-13

pis nie budował dróg, rozpoczął proces którego efekty mamy dziś decyzja o lokalizacji (w wielu miejscach wciąż trwa spór o lokalizację i trwa od dobrych kilku lat bo niektóre odcinki to zaplanował jeszcze rząd Millera!) , konsultacje społeczne,DŚU, projekt - to wszystko trwa minimum 2 lata dziś można ogłaszac przetargi ( to miał byc przełomowy rok w budowie dróg ale nie będzie), które są obecnie opóźniane z prozaicznego powodu brak kasy - mieli emitowac obligacje na rozbudowę dróg ale cosik im to nie wychodzi... zobaczymy w przyszłym roku...

~dpl1000 2009-12-10

Najpierw Ty wyjasnij mi prosze, gdzie jest tyle tych drog nabudowanych przez PiS?

~astrolog 2009-12-09

PiS mogl obiecac i dziesiec autostrad na Lubelszczyznie. Potem by gadali, ze ulklad im nie pozwolil ich zbudowac. Gdy byl tworzony projekt budowy drog na 2012 ceny byly wyzsze niz teraz wylicytowane w przetargach przy tej samej wielkosci budzetu i slabszej zlotowce. Wiec niech mi ktos wytlumaczy, jakim cudem PiS by zbudowal te wszystkie drogi majac do dyspozycji tyle samo unijnej kasy i to jeszcze wtedy, gdy wylicytowane ceny byly wyzsze niz teraz i przy zdecydowanie gorszym prawie?

~dpl1000 2009-12-09

Taa,jasne,myslisz ze to wina PO?,bo ja mysle ze jesli w to uwierzyles,to znaczy byles naiwny jak dziecko.PiS obiecywal rowniez A1 oddana w calosci w 2010 jak rowniez A4 Kraków-Tarnow i kazdy, kto odrobine znal temat w owym czasie, pukal sie w czolo,a oni i tak powtarzali ze napewno oddadza w w 2010-tym i koniec. Nie chcialbym Cie obrazic,ale nie najlepiej o Tobie swiadczy jezeli swoja wiedze opierasz na wypowiedziach politykow(niewazne z jakiej partii),bo miej na uwadze ze politycy mowia to, co chcialbys uslyszec,a nie to jak sprawy wygladaja,bo inaczej wybory przegrane...

~Smok 2009-12-09

I właśnie dlatego nigdy nie zagłosuję na PO i Tuska. I Palikota (który startował z Lublina). To co zrobili z planami budowy dróg na Lubleszczyźnie to masakra. A do 2012 miała być oddana S-17 W CAŁOSCI!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.