mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnica Lublina na razie tylko w planach

Obwodnica Lublina na razie tylko w planach

Budowa 34 km obwodnicy Lublina planowana jest już od wielu lat. Od samego początku władze miasta miały z tą inwestycją wiele kłopotów, ale w końcu termin rozpoczęcia prac wyznaczono na przełom 2009 i 2010 roku. Teraz jednak okazało się, że zabraknie pieniędzy.

Obwodnica Lublina na razie tylko w planach
Po rozwiązaniu problemów związanych m.in. z wytyczeniem przebiegu odcinka łączącego drogi biegnące w kierunku Warszawy i Rzeszowa, budowa miała wreszcie ruszyć i do 2011 roku miała być gotowa duża część trasy. Jednak okazało się, że władze miasta nie mają pieniędzy na budowę dojazdów łączących ulice miasta z obwodnicą.

Na obwodnicy, która ma połączyć ze sobą drogi wylotowe z miasta w kierunku Rzeszowa, Warszawy, Białegostoku oraz Piask i dalej do Chełma i Zamościa, zaprojektowano osiem węzłów komunikacyjnych. Jednak miasto nie ma pieniędzy na budowę dojazdów do połowy z nich. Koszt trzech dojazdów to 300 mln zł, a w budżecie na przyszły rok zarezerwowano na ten cel tylko 20 mln zł. Nie udało się także pozyskać dofinansowania z unijnego programu dla Polski Wschodniej ani ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.

Sytuację pogarsza brak pieniędzy na budowę samej obwodnicy. Jest to głównie spowodowane bardzo wysokimi kosztami wykupu gruntów pod inwestycję. Właściciele żądają ponad dwukrotnie więcej niż zaproponowało im miasto. Proces wywłaszczenia może znacznie wydłużyć czas wykupu gruntów, a zatem i realizacji całej inwestycji. W tej chwili nie wiadomo kiedy dokładnie będzie możliwa pełna realizacja tej inwestycji.

Podobne wiadomości:

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Polskie drogi 2017-08-24

S19 - otwarta dwa wiadukty nad obwodnicą Lublina

S19 - otwarta dwa wiadukty nad obwodnicą...

Polskie drogi 2016-05-02

Komentuj:

~juras76 2008-06-05

Sam wjazd do Lublina od Rzeszowa pokazuje co warte to miasto ... masakra, gorszej drogi o tej klasie to ja w życiu nie widziałem.

~awz3 2007-12-27

To miasto to dziwoląg na skalę światową. Żeby PKS był oddalony kilka km od dworca to skandal, tablica informacyjna na PKS 1m na 1m jest tylko dla ludzi o sokolim oku, ponadto totalny brud na chodnikach, a drogi gorsze widziałem jedynie w Piotrkowie !!!!!!!!!

~Misiek 2007-12-17

To miasto to jest skandal pod każdym względem, studiuję tutaj i jestem przerażony całokształtem tego miasta, począwszy od opłakanej infrastruktury komunikacyjnej (drogi, komunikacja miejska) na syfie i brudzie kończąc. Lublin wygląda tak, jakby nie było tu żadnego gospodarza- dramat, dramat, dramat

~Piti 2007-12-13

Jak zemsta Platformy? Przecież to miasto nie ma na dojazdy, rząd daje kasę na obwodnicę... Ale z drugim Twoim stwierdzeniem się zgodzę. :/

~estman 2007-12-13

Zemsta Platformy za przegrane w regionie wybory plus wykształcony na lokalnych uczelniach zarząd miasta (wraz z nieudolnym prezydentem) daje efekt totalnej niemocy. Ściana wschodnia nie ma tutaj nic do rzeczy - patrz na efekty podobnych działań np. w Rzeszowie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.