mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Obwodnica Lublina oddana do ruchu

Obwodnica Lublina oddana do ruchu

Tylko 35 minut zajmuje przejazd blisko 70-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S17 od węzła Kurów Zachód do węzła Piaski Wschód. Dziś oddano do użytku łączącą funkcjonujące już odcinki, północną część obwodnicy Lublina.

Obwodnica Lublina oddana do ruchu
Tym samym ruch tranzytowy może już ominąć centrum Lublina. Dzisiejsze oddanie do ruchu obwodnicy Lublina w pomoże również w rozładowaniu natężenia ruchu podczas nadchodzącego, świątecznego weekendu.

Oddany dziś do użytku blisko 10-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej pomiędzy węzłami Lublin Sławinek i Lublin Rudnik będzie w przyszłości najbardziej obciążonym fragmentem obwodnicy. Stanowi bowiem wspólny przebieg trzech dróg ekspresowych: S12, 17 i 19 i z tego powodu zbudowano go w układzie docelowym z trzema pasami ruchu na każdej jezdni. Skrajne węzły: Lublin Sławinek i Lublin Rudnik są największymi na obwodnicy Lublina. Znajdujący się pomiędzy nimi węzeł Lublin Czechów  początkowo będzie wyłączony z użytkowania. Po ukończeniu przez  Zarząd Dróg Wojewódzkich budowy łącznika z węzła do DW809 będzie można zjechać z węzła na północ. W przyszłym roku Miasto Lublin wspólnie z ZDW ukończy budowę ul. Poligonowej co umożliwi zjazd z węzła na południe do Lublina.

Odcinek Lublin Sławinek - Lublin Rudnik
Umowę na realizację odcinka pomiędzy węzłami Lublin Sławinek i Lublin Rudnik podpisano 6 grudnia 2011 roku. Wartość inwestycji wyniosła ok. 659,5 mln zł (przygotowanie projektu, odszkodowania za nieruchomości, budowa, nadzór). W ramach inwestycji zbudowano 9,6 km drogi ekspresowej, przebudowano wylot z Lublina na Lubartów w ciągu DK19 (3,2 km) oraz wykonano ponad 27 km dróg serwisowych dla obsługi ruchu lokalnego. Powstały dwa węzły drogowe oraz wiele obiektów inżynieryjnych

Budowa drogi ekspresowej S17 Kurów – Lublin – Piaski, największej tego rodzaju inwestycji na terenie województwa lubelskiego,  współfinansowana jest ze przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Wartość całej inwestycji to ok. 3,3 mld zł, z czego dofinansowanie unijne to ok. 2,2 mld zł. Umowę na realizację pierwszego z pięciu odcinków podpisano 12 listopada 2010 roku.

Podobne wiadomości:

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Komentuj:

~Jumper 2014-11-03

Tym bardziej, że człoiwiek pisze otwarcie "póki co", jakby miał ochotę przejechać ten odcinek w czasie jeszcze krótszym, np w 15 minut. Po wpisach na forum, które czytam od lat wnioskowałem, że Jotgie należy do normalnych ludzi ale skoro chwali się średnią prędkością 20min=70km czyli ponad 200/h to znaczy, że buja w obłokach bo takiej średniej nie osiągają nawet kierowcy F1 na niektórych torach a poza tym średnio trafił z tymi przechwałkami bo uważa, że ktoś go za to pochwali a wzbudza tylko litość.

~zzxx 2014-11-02

Jotgie - 35 minut jadąc z dozwoloną prędkością. 20 minut mają w dupie innych użytkowników i jadąc szybciej - pewnie, da się. Może kiedyś zmądrzejesz, droga to nie tor. A dobre auto jedzie gładko nawet 200, natomiast pytanie co wtedy z omijaniem i hamowaniem?

~olo 2014-11-01

No to szacunek

Jotgie 2014-10-31

35 minut jadąc tyłem - mi zajęło 20 minut... póki co...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.